Skocz do zawartości

[napęd] korba SLX FC M660 i przejście na 2x10


Malinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Posiadam korbę FC m660 22x32x42 napęd 3x9 i zamierzam przerobić ją na dwublat 2x10
W tym  https://www.forumrowerowe.org/topic/187759-naped-korba-slx-fc-m660-na-fc-m665/ temacie wyczytałem, że taki zabieg może się udać bez większych komplikacji, ale w przypadku 2x9. Nie wiem jak zachowywałbym się napęd w przypadku kasety 10. Jak ugryźć ten temat by to fajnie działało, trzeba zastosować jakieś podkładki dystansowe przy miskach oraz zmieniać długość kominów czy obejdzie się bez tego by zachować poprawną linię łańcucha. Przednia przerzutka ma możliwość wyregulowania pod 2x, manetka slx poradzi sobie ze zmianą na 2x, kaseta to nie problem. Musiałbym zmienić tylko przerzutkę i manetkę na tyle jeszcze oraz ewentualnie wrzucić inne blaty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutkę przednią wymień, chyba że będziesz jeździć tylko po asfalcie (sam to przerabiałem niedawno- nie opuścisz jej wystarczająco nisko żeby łańcuch nie spadał) korba jest ok, potrzebujesz podkładek lub krótszych śrubek aby zamontować blat 2x, ew. zamiast patelni dać rock ring. Linia łańcucha będzie ok, podkładek w suporcie nie ruszaj bo tylko sobie nogi skrzywisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie zamontowaną fd-m760. Poprzedni właściciel miał wyregulowaną pod 2rz. i wszystko mu działało. A jeździł MTB.

W takim razie czas na jakieś zakupy. Wywalić tarczę największą, a montować blaty na 1 i 2? Co z manetkami, szukać XT czy nie szaleć i wziąć slx? Potrzebuję tych montowanych i-spec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz SLX kub XT, zee ma krótki wózek- nie nadaje się do 2x. Bierz przerzutkę ze średnim wózkiem, jak chcesz to także ze sprzęgłem (choć to wg. mnie nie jest konieczne)

Przednia przerzutka slx/deore (ja wziąłem slx bo ładniejsza, xt nie ma sensu bo niczym się nie różni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...