Skocz do zawartości

[komputer] Garmin Edge 530 - czy na pewno?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
W dniu 24.01.2020 o 08:20, arturooo3 napisał:

A myślicie, że warto kupić bundle z HR, speed i cadence? :) 

Podejrzewam, że większość czujników będzie kompatybilna, z drugiej strony w zestawie taniej niż osobno.

Mam czujniki Magene. Do pierwszej wymiany baterii działały bardzo dobrze. Schody zaczęły się po wymianie baterii. Garmin początkowo gubił sygnał z opaski. ciągle próby połączenia jej i następnie ponowne zrywanie. Po wymianie kolejny raz na inną baterię sprawa póki co ucichła i jak narazie jest dobrze i złego słowa nie mogę już na jej temat powiedzieć. Jest wygodna, nie trzeba czujników zwilżać żeby odbierały puls ze skóry.

Czujnik prędkości/kadencji 2 w 1. Podobnie jak wyżej na oryginalnej baterii działał dobrze. Później po zmianie czujnik nie chciał się przełączyć w tryb prędkość. Tzn. przełączał, ale później z powrotem samoczynnie wracał do mierzenia kadencji. Niestety to się czasami powtarza. W związku z tym trzeba odpiąć go od koła, wyjąć baterię i od nowa założyć. Czasem to wyciąganie i wkładanie trzeba powtarzać kilka razy, aż zatrybi...

W tym momencie kupiłbym czujnik prędkości Garmina, na amazonie jest za około 100 zł. Do pasa HR nie mam zastrzeżeń. Więc wziąłbym Magene. Czujnik kadencji uważam za zbędny w moim przypadku.

Reasumując jeśli będziesz chciał w przyszłości i tak dokupić wszystkie czujniki Garmina to lepiej już teraz bierz wersję Bundle. Jeśli natomiast wiesz, że w przyszłości do szczęścia będziesz potrzebować np. tylko prędkość i pas HR, no to tu już bym się zaczął zastanawiać. Zczytywanie pulsu za pomocą zegarka nie polecam. Czujnik w zegarku jest tylko do mierzenia codziennej aktywności, monitorowania snu itp. Codzienna aktywność nie wliczaj w to biegania, jazdy rowerem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z dokładnością map Garmina w lasach? Na Locusie przyzwyczaiłem się do map UMP z nałożoną OSM. W mojej okolicy sama UMP nawet wystarczy. Są tam chyba wszystkie ścieżki jakie spotykam w lesie.  Obawiam się że szczegółowość Garmina może nie być aż tak dobra.

Jak dużą pamięć ma edge 530? Można tam dograć jakieś mapy? np wspomnianą UMP? Wiem że w serii edge x20 raczej odradzali 520 ze względu na małą pamięć w stosunku do e820

Nie lubię jeździć z nawigacją, ale korzystam z map. Dlatego wolałbym mieć dobre mapy na urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg Do Garminów z serii Edge raczej nie można wgrać mapy .KMZ od na przykład Compassu, ale mogę się mylić. Do takiego eTrexa można bo sam jeżdżę z taką mapą.

Na pewno można wgrać mapę UMP, która jest bardzo dokładna i czytelna.

http://ump.waw.pl/

edit.

według informacji na stronie Compassu jest taka możliwość.

hOi1zJb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info odnośnie baterii. Dzisiaj trochę pojeździłem, samej jazdy było 2:50 godziny, a łączny czas wyniósł 4,5 godziny. Włączony GPS i Glonass, zapis co sekundę, podłączone czujniki tętna i prędkości oraz synchronizacja z telefonem. Poziom baterii spadł z 99% do 79%.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nawet nie wiem jak to zrobić, to można łatwo ściągnąć. http://www.kamap.pl/mapy Mam wszystkie zarejestrowane na swoje kont google więc pewnie u Ciebie nie będzie działać. Ale jeżeli chcesz - nie ma problemu - najłatwiej będzie podać Ci kod jakiejś mapy na priv - może się zarejestruje. Na dedykowanej aplikacji działa kilkanaście sekund bez rejestracji ale nie wiem jak to z Garminem.

Może zróbmy tak: Pobierz mapę Wzniesienia Łódzkie v1.13 Compass a ja Ci wyśle na priv kod. Może zadziała bo chyba można zarejestrować dla 2 czy 3  urządzeń.

Tak nawiasem - oni w KaMap są dosyć komunikatywni, można zadzwonić i dopytać, zawsze chętnie odpowiadali.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, arek_wro napisał:

I do tego mapy na ekranie nie można przesunąć żeby zobaczyć co jest poza wyświetlanym obszarem.

To jest bolączka. W sumie rower to nie auto, nie jedziesz pod adres więc nawigacja po adresie nigdy mi nie była potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...