Skocz do zawartości

[Zamiana] 11-36T na 11-42? Slx


Ekoday

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.10.2019 o 20:42, Ekoday napisał:

Czy przerzutka ogarnie mi kasetę 11-42?

Nie czytałem wszystkich odpowiedzi

Ale napiszę że mam w rowerze xc

M7000 11 rzędową GS

korbę 28-38

kasetę 11-46 10

I zestaw działa wiadomo że na ustawieniu 38 przód 46 tył łańcuch słychać ale tak się nie powinno jeździć ,tak samo w drugą stronę 28-11

Na innych przełożeniach wszytko działa sprawnie jest może lekka zwłoka czasami ze zmianą biegów ale jak by była kaseta jaką ty chcesz 11-42 i korba 26-36 będzie działać

Ja mam obecnie wyregulowane tak by w sumie używać tylko 38/11-46 na dużych wzniesieniach używam 28 lug gdy już nie mam siły i wracam do domu kręcąc markotnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 09:20, Dokumosa napisał:

Do korby boost przerzutka przód tylko w standardzie DM albo E-type. Masz w ramie mocowanie takowe?

Mam DM. Obecnie siedzi tam prowadnik łańcucha Mozartta, o ile tak to można nazwać. W komplecie były nawet podkładki pod to mocowanie więc teoretycznie przednią przerzutkę powinno się ogarnąć.

fotolycan02.jpg.25aa7e06c3f63e400229184e

W dniu 11.10.2019 o 09:20, Dokumosa napisał:

Przy napędzie 2x jest trochę kompromis. Bo niby można jeździć na skrajnych przełożeniach krzyżowych ale działa to słabo. Z niedopasowaną linią będzie dużo gorzej. Nawet jak przesuniesz korbę o te 1,8mm to blat będziesz miał w linii podobnej jak przy 1x bez przesunięcia a to wyklucza praktycznie użycie największych 2-3 koronek kasety z blatu.

Nie wiem czy dobrze to rozumiem. Zakładając dwa blaty, przesunę ten mniejszy w stronę suportu? Czy tylko dołożę większy z zewnątrz a mniejszy zostanie w miejscu 1x?  Nie patrzyłem dawno na korbę i mogło mi się zapomnieć jak tam się je przykręca. ;) Dodam, że nie jeżdżę na skrajnych przełożeniach więc za trzy największe koronki odpowiadałaby tylko mniejsza zębatka w korbie.

Rama nie-boost, piasty nie-boost, korba boost, przerzutka tył M8000 GS, kaseta M8000 11-42. 

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to akurat mi chodziło ale już nie ważne... ;) Dzisiaj popatrzyłem sobie na tą korbę i wychodzi na to , że duży zakładam zamiast obecnego a mały dokładam po wew. stronie. Na logikę powinno to śmigać bo przekosy będą mniejsze niż w obecnym 1x. Od biedy założę podkładek po 3mm na wszystko i przykręcę dłuższymi śrubami, aby linia się zgadzała. Trochę druciarstwo ale pasuje mi fakt, że w razie czego będę mógł kiedyś myśleć na ramą boost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może się uda bez podkładek. Ja próbowałem kilka x i przerzutka miała za mały zasięg i nie łapała blatu. Trzeba było przesunąć blat i młynek w stronę ramy. W przypadku ram boost mocowanie DM wystaje te 3mm bardziej na zewnątrz i dlatego tam nie ma z tym prob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Odswierze temat tylko z tym ze aktualnie w swoim rowerze mam 2x10 i wszystko SRAM - przerzutki X7 a manetki X5 - korba Sram 1000 39x26 BCD120 ale kaseta 11-36 i brakuje czasami przelozen w gorach i sie bije z myslami czy to probowac cos zmieniac modyfikowac aby wlozyc tam cos pokroju 11-42 ??

a jest to jeszcze stare dobre 26" na fullu ;)

Edytowane przez artdesign1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...