Skocz do zawartości

[rower] Canyon Exceed CF SL 6.0 vs Trek X-Caliber 9


PawelW84

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.09.2019 o 16:50, PawelW84 napisał:

Była już taka propozycja. Niestety nie udało mi się jeszcze do niego przymierzyć.

Dziś oglądałem Trecka X-caliber 9 2020 w kolorze czereśniowym rozmiar L. Ładny. w czwartek mają mi skręcić rozmiar XL, żebym mógł pojeżdzić 

Te spawy w X-caliber 9 2020 są przerażające, poza tym dość ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu upłynęło ale temat nie umarł :)

Dzięki wam i forum zdobyłem dużo wiedzy i już przynajmniej teoretycznie wiem co jest dla mnie istotne.

Pod tym kątem przejrzałem ofertę producentów i wytypowałem z nich modele które spełniają moje oczekiwania.

Poniżej zestawienie. Powiedzcie które z nich typowali byście mając na uwadze względy techniczne i cenę ??

Moim zdaniem  bardzo ciekawie wygląda :

1) Rockrider 500

2) Merida big nine nx-edition tylko te łożyska kulowe  

3) Cube Reaction C 62 

Nie wiem tylko jak mają się do siebie zastosowane amortyzatory ??

Scott- y są lekkie ale nie wiem jak te amory W 950 z 2019r. mamy piasty kulowe w 2020r. Formul-a

Kellys czy to 90 czy 70 mimo dobrego osprzętu i bardzo dobrej ceny jest bardzo ciężki 

Canyon słaby amor i słabe piasty chociaż cena interesująca

Marin-y, szczególnie 6 atrakcyjny cenowo ale nie wiem jak amor.

 

Przez ten czas udało mi się również  ponownie oblatać Rockrider 500. Powiem wam że im dłużej nim jeździłem tym większą frajdę zaczął mi sprawiać. Ten rower jest tak lekki że dosłownie ucieka z pod tyłka. Zauważyłem również, że wersja pokazowa ma założony odwrotnie mostek w związku z czym pozycja jest bardzo agresywna. Być może z tego powodu na początku nie przypadł mi do gustu.

Dziś pojeździłem Trek X- Caliber 9  2020. Jazda jak jazda. W rozmiarze XL czułem się dobrze. Wydawało mi się jedynie, że kierownica jest bardzo szeroka, ale może to tylko wrażenie,  poza tym to nie problem. Niestety  nadwagę tego roweru dosłownie czuć przy każdym wciśnięciu pedałów. 

Względem Rockridera dosłownie przepaść. Fajnie, że sprzedawca był na tyle miły, że powiesił go na wadze. Wynik 13,7 kg 

rower.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelW84 napisał:

Scott- y są lekkie ale nie wiem jak te amory W 950 z 2019r. mamy piasty kulowe w 2020r. Formul-a

O ile się orientuję Fox Float Rhythm to mniej więcej ten sam poziom co Reba.

Stojąc przed podobnym wyborem kilka miesięcy temu kupiłem Scotta ('19), ale tu zadecydowała w równym stopniu specyfikacja, co i bliskość sklepu z dobrym serwisem oraz kolorystycznie trafił w mój gust ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Słabsze : amor, hamulce, koła..., tyle że karbon ;)
Z suchych danych nie warto, ale jeżeli jesteś zainteresowany, to powinieneś się przymierzyć.

Został mi do obczajenia ostatni sklep rowerowy, zobaczymy co im zostało :) 

Teraz, Dokumosa napisał:

Wszystko przy exceedzie jest jakieś takie nijakie ;)

W mojej ocenie w tej kasie za jaką można było go wyrwać niestety tak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie..brałbym exceed , jeżdżę  od dwóch sezonów i sobie chwalę . Kupiłem wersje budżetową w dobrej cenie , ale praktycznie zmieniłem wszystko, oprócz ramy i amortyzatora.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...