Skocz do zawartości

[Gravel] do weekendowych wypadów


Rekomendowane odpowiedzi

Cóz - SRAM Apex korba 42, największa zębatka 42 - pod górę na 30/34 zawsze łatwiej. 

Wygląda, że większe opony tam nie wejdą. Tylny trójkąt pewnie będzie mniej pracował niż w 1.5 na tych prostych rurkach. 

Tandetnie to wygląda, przewody na zewnątrz (niektórzy lubię, że w Afryce łatwiej wymienić), osłona łańcucha jakaś taka symboliczna, mniej mocowań na bidony i cały paskudny jais taki : ( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wkg napisał:

Cóz - SRAM Apex korba 42, największa zębatka 42 - pod górę na 30/34 zawsze łatwiej. 

Wygląda, że większe opony tam nie wejdą. Tylny trójkąt pewnie będzie mniej pracował niż w 1.5 na tych prostych rurkach. 

Tandetnie to wygląda, przewody na zewnątrz (niektórzy lubię, że w Afryce łatwiej wymienić), osłona łańcucha jakaś taka symboliczna, mniej mocowań na bidony i cały paskudny jais taki : ( 

To wypust ns bikes ,tańszy brat powszechnie chwalonego rondo , z tymi oponami to masz rację zastosowali taki wybieg że zmieścisz oponę do 2 ale na kołach 27,5 ,co do napędu jak kto woli ja cenie sobię prostotę napędów 1x , jeździ się szybciej i dynamiczniej (jedna manetka)  zresztą stosunek 1:1 to nie tak źle , oba rowery są dość podobne  geometrycznie  i wagowo , a kolory mogą być różne bo sprzedają też framsety i ludzie je różnie składają

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, djzwierzak napisał:

A jak by taki porównać jari 1.5 do tego http://skleprower.pl/rower-octane-one-2019-gridd-28-p-201.html

W podobnym budżecie jest na wyprzedażach tegoroczny Soot 50 na 105ce z hydrauliką. Za kilka stów więcej Soot 70 na Apex z hydrauliką i myk-mykiem na dokładkę :D Pytanie jak faktycznie z dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy mechaniczne hamulce tarczowe takie jak u jari z jednym klockiem stałym maja dzialac tak, ze ruchomy klocek ma delikatnie dociskac tarcze i ja przeginac tak o kurcze 1 mm do stalego klocka ? Czy to juz do regulacji ? W jaki sposob np ulozyć opone po akupienie roweru. Jak kręce kołem to roznica przeswitu miedzy tarcza a klockiem nie zmienia sie, za to kolo delikatnie chodzi na boki. Tak tak wybor padl na 1.5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie przednie kolo bije tzn obrecz. Jak dociskalem klocek to w niektorych miejscach delikatnie trze. Latwo mowic 100 km jechac :P Tyl za to na oponie delikatnie bije bo jak dociskalem klocki to tarlo caly czas. Juz podociskalem delikatnie klocki. Przod jest delikatniejszy niz tyl. W sumie to lepiej bo fikolka wywalic to nie problem bedzie na poczatku. Troszke podciagnieta linka przy przerzutce( bo juz nakrętka naprężająca była dokręcona na maxa), łancuch wytarty szmatą z odtluszczaczem i nasmarowany olejem a pozniej wytarty. Mysle ze po 300 km czyli pod koniec sierpnia podjade do jakiegos Henia czy kogos takiego z serwisu i popatrza czy wszystko jest okej. Czy lepiej jezdzic do drogich serwisow na regulacje? No Fuji nie przewiduje jakichkolwiek przeglądów oprócz wbitego pierwszego numeru na karte gwarancyjna. 

 

PS. non stop pade we Wrocławiu, rower stygnie i niema gdzie nawet przetestować ....

Edytowane przez djzwierzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówie, że tył nie bije w obręczy tylko w oponie. Delikatne bicie ma obręcz z przodu. Zobaczę jak się jeździ. Potestuje. Myślę, że po kilkudziesięciu kilkuet km wyjdzie cos jeszcze.

 

Jakie folie naklejacie na np rolną częśc ramy aby kamienie nie obijały jej i np przy linkach na sterze ? Jakieś propozycje ? Bo tego pełno ale która cos warta jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wkg napisał:

że myk-myka ktoś właduje do roweru z barankiem to bym na to nie wpadł : )

I jestem pewien, że ktoś się na to nabierze

W sumie nie jest to tak egzotyczne jak by się wydawało, paru innych producentów też to ładuje do graveli, jak np. Marin.

A i w szosówkach ma to swoje zastosowanie, ale bardzo specyficzne i niszowe - myk-myki miewają rowery z serwisu neutralnego w wyścigach pro touru żeby nie tracić czasu z dopasowaniem wysokości sztycy przy wymianie uszkodzonego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rowerze, w którym normalna pozycja jest prawie jak na szosie, taka sztyca na bardziej strome zjazdy nie jest wcale pozbawiona sensu. Z drugiej strony robi problem z montażem podsiodłówki, więc do roweru wyprawowego nie bardzo. No ale Kellys Soot nie ma nawet mocowań na bagażnik więc to gravel do trochę innych zastosowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to fajnie się jeździło przez pierwsze 6 kilometrów. Później wsiadła osoba z rodziny i zaczęło się. Może od początku. Ustawienie przerzutek było korba 46 i 11 na kasecie. No i osoba zasiadająca jadąc zmieniła z 46 korby na 30. I się zaczęło :D Łańcuch najpierw wywaliło do przodu bo 46 złapała łańcuch. Zdarte zemby z 46 do tego aby nie było za mało, łańcuch zawinął się między kasetą a suportem. 40 minut rozplątywania wszystkiego. Efekt ? Korba pokrzywiona, wkład chyba też, łańcuch do wymiany. Jak iwdzę reszta chyba cała oprócz ran na ramie  i korbie. Tadam :D

 

67727580_380294829299236_2051426068769800192_n.thumb.jpg.f04420144277ecfdcd71f9cd6733f54f.jpg67666493_2955360111159785_3872241861515018240_n.thumb.jpg.ad3dbced52e66dcfd23580d8fa25c488.jpg

 

Co porponujecie wymieniać Na to samo czy cos lepszego od razu ? Jak coś lepszego podawać nazwy. Jutro oddaje rower do serwisu i rachunek idzie do rodzinki.

Edytowane przez djzwierzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiedzą to powiedzą ale spróbować trzeba. Wkoło suportu obity lakier - na aluminiowej ramie to nie szkodzi tak bardzo ale pokrzywiona korba i łańcuch do wymiany to jakaś masakryczna skala zniszczeń - nie spotkałem się nigdy z czymś takim. O skrzyżowaniu łąńcucha to im w ogóle nie mów bo się uczepią - rower ma jeździć na każdym biegu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Panikowałem wczoraj. Dziś popatrzyłem i zęby w przednich blatach są okej. Nie wiedziałem, że teraz nowe rowery mają nierówne zęby. Jedne dłuższe drugie krótsze itp. Więc zęby są całe. Co do reklamacji. Dzwoniłem dzisiaj i powiedział Pan, że zaprasza i wyregulują wszystko bo chyba wózek był źle wyregulowany (przerzutki chodziły okej) i wymienią łańcuch. Co do falowania zębatek to powiedział, że to norma i każda korba faluje delikatnie. Moim zdaniem to nie jest normalne ale okej. No i koła ponoć będą sie rozcentrowywać i przerzutki rozstrajać bo wszystko się napina (linki) i szprychy napinają się i układają.

Powiem w sklepie jutro, że był problem z niewłaściwy suportem w rowerze innego użytkownika roweru z forum. Może coś popaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djzwierzak napisał:

Co do falowania zębatek to powiedział, że to norma i każda korba faluje delikatnie

Wcale nie. Specjalnie sprawdziłem w moim dwóch rowerach, korby Shimano, jedna Alivio (kwadrat) , druga Deore (HT2), obydwie klasy średniej i nie ma nawet najmniejszego falowania, przynajmniej widocznego gołym okiem. Miałem tak kiedyś w Treku, że korba od nowości miała bicie i nie dało się dobrze ustawić przerzutki. Trek naprawił to w ramach gwarancji bez gadania. Nie wiem czy zmienili suport czy korby, ale potem było już ok.

 

1 godzinę temu, djzwierzak napisał:

No i koła ponoć będą sie rozcentrowywać i przerzutki rozstrajać bo wszystko się napina (linki) i szprychy napinają się i układają.

W tym jest więcej prawdy. Zwykle po przejechaniu kilkuset kilometrów robi się pierwszy przegląd i wtedy serwis to ustawia. Koszt takiego przeglądu, to jeśli dobrze pamiętam 50 zł. 

W sumie z tym zaklinowanym łańcuchem, to raz też miałem taki przypadek w zupełnie prawidłowo działającym rowerze z dobrze ustawionymi przerzutkami. A stało się to przy zmianie przedniej przerzutki pod dużym obciążeniem. A jak miałeś ustawione z przodu 46 i z tyłu 11 a osoba jechała wolno, to właśnie też tak było. Mogła więc to nie być wina napędu.

Edytowane przez pp516
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...