Skocz do zawartości

[2500-3000zł] Rower Trekkingowy, głównie do lasu


Rekomendowane odpowiedzi

STP to przecież rama do dirtu/streetu, niska, mała, siodełko ma jedynie do dekoracji chyba. STP to rower ŚCIŚLE WYSPECJALIZOWANY, nienadający się do dłuższej jazdy. Podziwiam, że możesz nim zrobić aż 30km jednym cięgiem - no ale od tego 4 litery i nie tylko bolą.

 

Marin, Breezer czy chociażby ten MTB Indiana - na tych rowerach siedzisz normalnie i jedziesz normalnie (pomijając różnice w geometrii i pozycji na każdym z nich) ale nie skaczesz po schodach,  krawężnikach czy rampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maq7 napisał:

Na starym, gdzie amortyzator niewiele pracował, po kilkunastu minutach jazdy drętwiały mi ręce. 

IMHO w 99% przypadków to kwestia "sztywniactwa" na rowerze. Czytaj: jazda jak wór ziemniaków z kurczowym trzymaniem się kierownicy i zadkiem przyklejonym do siodła. Dlatego potem niektórzy wyobrażają sobie, że potrzebują fulla na asfalt i tym podobne fanaberie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgodzę się, że moje STP to trochę dziwny twór, bo mam tam Pike 140mm.

Dlatego też wiem, że kiepski amor jest gorszy niż stalowy sztywniak.

Zresztą na tym starociu wcale brak amora mi nie przeszkadza nawet w lesie.

Bardziej chodzi o napęd SS i ryzyko awarii.

Wynika z tego, że trzebaby rower samemu zbudować :D

Marin, sztywny widelec, tylko jedna tarczówka hydrauliczna z tyłu, z przodu jeden blat, z tyłu 8biegowy Nexus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, stpman napisał:

Wynika z tego, że trzebaby rower samemu zbudować

Nie ma to zbytnio sensu, chyba że masz pod ręką dużo części, drobiazgów i czasu + narzędzia i wiedzę. Że wychodzi drożej niż jakakolwiek fabryczna konstrukcja to nawet nie ma co wspominać. Chyba, że traktujesz to jako formę nauki/zabawy ;)

Teraz, stpman napisał:

moje STP to trochę dziwny twór, bo mam tam Pike 140mm

Ja bym nazwał po imieniu - ulep :) Nie dość że rama dirtowa, to jeszcze zepsuta przerośniętym widłem. Jak pomyślę jak Ty na tym jeździłeś więcej niż kilka kilometrów i jak się toto prowadzi z podniesionym przodem, to już mnie kolana szczypią... :ninja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa od podstaw jest fajna, ale droga a jeśli ma być tania, to trwa długo. Lepiej kupić cały rower na dobrej ramie (czyli także przed zakupem dobrze przymierzyć) i wymieniać osprzęt sukcesywnie.

Teraz, stpman napisał:

Ja na tym rowerze swego czasu robiłem dziennie 20km w jedną stronę. I tak 5 dni w tygodniu przez 8 tygodni

Masochista... albo strongman:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy miałem 21 lat, teraz 30 na karku, pewno dlatego dopiero teraz zacząłem zauważać że coś jest źle...

W sumie z Marina można wywalić napęd na przód i przedni hamulec, za to dać korbę z 1 blatem i napinacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz? Po co? Masz tam w Marynie korbę z odkręcanymi blatami, więc kupujesz za niewiele (poniżej 100, ja kupiłem za 45:) tarczę Narrow-Wide na BCD 104, liczba zębów 32 lub więcej jak chcesz, może być tarcza owalna jeśli chcesz. Do tego podkładki za parę groszy i komfortowo, estetycznie przerabiasz się na 1x9. Łańcuch siedzi jak przyspawany. Warto spróbować, zwłaszcza do jazdy po płaskim terenie/mieście. Brak przedniej przerzutki może być fajny, natomiast brak przedniego hamulca w rowerze innymi niż dirt/bmx czy inny cyrk to ZUOOO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, m0d napisał:

IMHO w 99% przypadków to kwestia "sztywniactwa" na rowerze. Czytaj: jazda jak wór ziemniaków z kurczowym trzymaniem się kierownicy i zadkiem przyklejonym do siodła. Dlatego potem niektórzy wyobrażają sobie, że potrzebują fulla na asfalt i tym podobne fanaberie :)

Eeee, przesada. Nie wiesz z kim rozmawiasz, a piszesz o 99% i takie tam „sztywniactwa, czy worki”. Kiedy się podnieść z siodła akurat wiem, bo od wielu lat jeżdżę pojazdami terenowymi z kierownicą jak w rowerze. Tam jak nie będziesz balansować ciałem niemal każdej dziury, to wylecisz w powietrze przy dużej prędkości między drzewa na przykład. Tylko nie przy 20, a przy 60 km/h. Zatem nie trafiłeś, chociaż doceniam umiejętności rusznikarskie ;)

Kiedy amortyzator nie robił, ręce drętwiały. Jak teraz mam powietrzny, problem zniknął. Dlatego polecam autorowi wątku, żeby to sprawdził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polmaj Marin Nicasio RC jest w sumie idealny... Dołożyć bagażnik albo usunąć błotniki i mamy spoko furę na asfalt i do lasu.

Cena trochę za wysoka... Ale rower się na lata kupuje w sumie... 

Cholerka zabiłeś mi ćwieka :) I jeszcze ksiegową trzeba będzie przekonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stpman, zapytaj o rabat - jest szansa, że zmieścisz się w 3000zł.

To nie jest pewnie (a raczej na pewno) zbyt popularny sprzęt, przez co z jednej strony może być trudno go dostać, a z drugiej jak już ktoś to ma w sklepie to może być skorszy do negocjacji jak znajdzie się klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m0d już widzę, że ten rower jest na tyle niszowy, że będzie problem z kupnem we właściwym rozmiarze i jedynym słusznym kolorze - czarnym :)

Ten rower na tyle mi się podoba pod względem specyfikacji, że może uda się nagiąć budżet o te kilka stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryna Nicasio fajna jest, nie przeczę. Jeśli chcesz mieć koniecznie Nexusa w takim rowerze, to ją bierz, jeśli się podoba. Ja jakoś nie jestem przekonany do przekładni planetarnych, lubię, jak kobita ma wszystko na wierzchu, bo jak coś nie gra, to się ją ustawi, ewentualnie biżuterię wymieni.

Moim typem jest Maryna Muirwoods, też żelazna lady, też w kolorze czarnym. Albo rasta. Tańsza, lżejszy tyłek ma. Zmiana kasety to 15 minut, wydatek około 100 na kasetkę + 80 na łańcuszek raz na 6000 km normalnego pożycia około.

Wiem wiem, Nexus jest bezobsługowy. A w sumie, to nie wiem, bo nigdy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...