Skocz do zawartości

[napęd] Wymiana czy kupno nowego roweru


karakan

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Lawstorant napisał:

Wiesz, metaliki to naprawdę potrzebują się rozgrzać, żeby się dotrzeć a i chyba na zimno nie hamują od razu z pełną siłą (jest jakiś sekundowy lag? ale no nie wiem, nie używałem). Aktualnie mam niby ceramiki Motsuv chińskie w Deore M6000 i na początku nie były jakoś lepsze od oryginalnych żywic, ale po jeździe w deszczu z mocnymi hamowaniami z górki, dotarły się tak, że mogę stanąć na przednim kole jednym palcem (100 kg + 14,5 kg rower). A to na tarczach 180, także nie wiem czy chcesz się bawić w 203. Jeżeli to nie będzie turbo all mountain czy coś to 180 powinno starczyć. Po zdjęciu widzę, że będziesz potrzebował adaptera PM-PM + 20mm na przód do tarczy 180 mm albo PM-PM + 43mm do tarczy 203. jakie to deorki możesz kupić?

A siodełka to jest temat rzeka. Trzeba dopasować pod kości i w ogóle także te wielkie kanapy są zwodnicze. Ja mam taką jeszcze bo nie wymieniłem i niby wielkie i miękkie ale jak nie założę spodenek z pieluchą do nic nie wyszło boli już po 10 km.

Mnie na tym siodełku tyłek nie boli ani nic tylko jest odrobinę za szerokie, bo wewnętrzna część ud mi ociera o nie.
Hamulce jakie mogę kupić to deore m6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lawstorant napisał:

Ładnie, komplet za 150 zł gdzie nówki to 400 zł (przód i tył). Hamują bardzo ładnie, polecam i pozdrawiam.

Czyli będę potrzebował tylko adapter i to wszystko? + nowe tarcze. 

Dzięki za wszystko, można jakoś wynagrodzić na forum pomoc? :D

Wszędzie gdzie się da dałem ci "pomógł" ale chyba jest jakiś limit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o montaż to tak, ale już więcej zachodu z długością przewodów. Jeżeli trzeba będzie dociąć, to musisz kupić końcówki i oliwki (zestaw do przycinania), ale jeżeli będą za krótkie, to potrzebne będą nowe przewody, więcej oliwek i końcówek no i więcej oleju do hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lawstorant napisał:

Jeżeli chodzi o montaż to tak, ale już więcej zachodu z długością przewodów. Jeżeli trzeba będzie dociąć, to musisz kupić końcówki i oliwki (zestaw do przycinania), ale jeżeli będą za krótkie, to potrzebne będą nowe przewody, więcej oliwek i końcówek no i więcej oleju do hamulców.

No tak, wiem. 

Poszukam gotowego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się dopytam zanim kupie od ziomala.

Deore m6000 mają mocowanie PM, a w moim rowerze również jest post mount -  przynajmniej z przodu, problem tylko taki, że tam jest tarcza 160mm więc jakbym chciał wrzucić 180 to bym potrzebował adaptera post mount na post mount 180mm czy jak? taki? 

z tyłu chyba IS, tak mi się wydaje... więc ma być taki? (tutaj również chcę 180mm)

Dodaję fotki:
PRZÓD

IMG_20190903_200804.thumb.jpg.f82738e371587d5c4a539b74493ce8b7.jpg

TYŁ
IMG_20190903_200937.thumb.jpg.573955f7a638b32127c6e5e69a4fa45b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bogus92 napisał:

Dobrałeś dobre adaptery. Jest dokładnie tak jak napisałeś z mocowaniami w twoim rowerze. :)

Wow, jestem z siebie dumny :D

a tarcza rozumiem jaka kolwiek będzie dobra byle obslugiwala metaliczne klocki 180mm i na 6 śrub?

Ps. Dzięks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. 

Odezwę się jak wszystko będę miał i zamontuję 

2 godziny temu, Lawstorant napisał:

Tak, shimano poleca RT66 ale niższe też działają. Mogą się szybciej zużywać.

Właśnie celowałem w te tarczę. 

 

Tylko nie wiem jakie tam są przewody BH-90 czy BH59, ktoś orientuje co jest w BR-m6000? bo chciałbym już z góry zamówić oliwki :P

 

PS. Zaspamowałem wam lajkami, na telefonie nie działało nie wiem czemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lawstorant napisał:

Na szczęście jest lepszy czyli BH90. Shimano nie zmieniło średnicy zewnętrznej także oliwki powinny być identyczne, zmieniły się te wbijane końcówki. W każdym razie i tak kupuje się zwykle cały zestaw także no bierz pod BH90

Dzięki,

Chodziło mi po prostu o kompatybilność, bo nie mogłem w instrukcji na shimano.com znaleźć takiej informacji

https://allegro.pl/oferta/oliwka-i-koncowka-przewodu-ham-shimano-sm-bh90-zg-7132062662

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190908_121247.thumb.jpg.9f6634064bbea76f6834dae59aff210b.jpg
Projekt zakończony,

niestety jedyne co się rzuca w oczy, to ten brzydki napis BTWIN :D.

 

Hamulce kosa, malutkie klameczki, jednym palcem można używać i jestem pod wrażeniem, bo na klockach żywicznych, a koło stoi w miejscu zaraz po zaciśnięciu klamki, to co by było na metalicznych?

Z ciekawości kupiłem sobie licznik z miernikiem kadencji a tak żeby zobaczyć jak to wygląda u mnie.

Rower w porównaniu z tym co było na początku, a jest teraz to zupełnie inna bajka, mimo tego, że wydaje się być cięższy, bo mam większe opony to dużo szybciej i lżej cisnę.

Niestety mam zcentrowane tylne koło, nie wiem dlaczego, bo jest nowe (ze starego za żadne skarby nie mogłem zdjąć kasety, próbowałem wszystkiego) może w transporcie zcentrowało? nie zwróciłem wcześniej na to uwagi, no ale cóż. Tego też trzeba się nauczyć.

Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy pomogli mi w tym temacie, bez was bym sam tego nie złożył, jestem zadowolony z siebie, bo wszystko wymieniłem sam + pełen serwis wszystkiego czego się dało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No cześć.. Opowiem wam (nie)śmieszną historię. 

Kolega debil: eee, daj się przejechać! 

Ja: hmm.. No dawaj ale uważaj, bo hamulce to żyleta, 

Kolega debil: co ja nigdy na rowerze nie jeździłem?! [wziął rower, pojechał]

[hamuje na przednim, za kierownice, o kostkę brukową, rower upada na stronę napędu] 

Ja: kuuuuuuuuuuur*a mój rower! 

Kolega debil się nie rusza, a ja pierwsze co podbiegłem do roweru

Kolega debil: masz za mocne hamulce...

Ja: mówiłem ci zie. 

 

No i teraz tak.. Wygiął przednią przerzutkę hak przerzutki i hak ramy. 

Wziąłem go na serwis z zapytaniem czy da się coś z tym zrobić, dostałem odpowiedź, że nawet nie będą probować bo aluminium bla bla... 

No to z kolegą debilem próbowaliśmy naprostować i tak naprostowaliśmy, że się złamał.

Teraz tak.. On mi odda hajs za ramę a  oryginalna kosztuje 700zł i jeszcze ciężko dostać, a na znanych portalach aukcyjnych nie ma używanych. Zreszta nie chcę używanej, bo pewnie trafię na coś w stylu krzywy hak... 

No i pomyślałem, że za taką kasę pewnie mogę znaleźć lepszą ramę, w którą w przyszłości mógłbym inwestować, coś do xc amatorskiego. 

Zależy mi żeby była kompatybilna z tymi częściami, których tu używam i nie było czegoś takiego, że żeby zamontować to musisz dokupić to itp. 

Czy za taką kwotę około 700zł można dostać ramę z geometrią do xc w którą kiedyś nie będzie szkoda inwestować. W sensie lepszy amor itp i zrobić budżetowego hardtaila? 

Chciałbym żebyście mi pomogli wybrać ramę kompatybilną z resztą mojego roweru. 

Nie wiem jakie informacje są potrzebne więc: 

Mam tu 3 blatove alivio 40/30/22

9rz przerzutka/kaseta

Hamulce deorki z tarczami 180mm

Główka ramy czy jak to się tam mówi z tego co wyczytałem 1 1/8 czy coś takiego ale nie są to pewne informacje, bo ciężko znaleźć szcegóły

Kierownica i mostek oryginalny, również nie wiem co za model itp.. 

Amor jakiś sautron 100mm zwykłt najzwyklejszy 

Koła 27,5 oczywiscie na szybkozamykacz 

Suport shimano bb52

Jakie informacje są potrzebne nie wiem i czym się kierować przy wyborze ramy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

https://www.rowertour.com/p/64816/accent-peak-275-rama-mtb-czarno-czerwona-matowa-tapered#64821-rozmiar-S

lekki klasyk , tutaj będziesz potrzebował przejsciówki do sztycy bo w btwinie masz 27,5 i sterów pozwalających zamontować widelec z prostą głowką do ramy taper , no i tarcze hamulcowe max 160 , reszta powinna pasować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polmaj napisał:

https://www.rowertour.com/p/64816/accent-peak-275-rama-mtb-czarno-czerwona-matowa-tapered#64821-rozmiar-S

lekki klasyk , tutaj będziesz potrzebował przejsciówki do sztycy bo w btwinie masz 27,5 i sterów pozwalających zamontować widelec z prostą głowką do ramy taper , no i tarcze hamulcowe max 160 , reszta powinna pasować

 

Hej, rama wygląda fajnie, kolor super, waga ok i cena. 

To znaczy, że pomimo adapterów nie założę większej tarczy? Zależy mi na 180 mm :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karakan napisał:

Hej, rama wygląda fajnie, kolor super, waga ok i cena. 

To znaczy, że pomimo adapterów nie założę większej tarczy? Zależy mi na 180 mm :/

z przodu  możesz zostawić  z tyłu nie wiem musiałby sie wypowiedzieć ktoś bardziej doswiadczony ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, polmaj napisał:

z przodu  możesz zostawić  z tyłu nie wiem musiałby sie wypowiedzieć ktoś bardziej doswiadczony ,

Jeżeli w taką gównianą ramę jak moja weszło 180 po zastosowaniu adaptera, to chyba tu też. 

No ale lepiej poczekać, aż ktoś się wypowie :)

Dzięki za pomoc, sam wygląd bardzo mi pasuje i jest leciutka

 

Aaa i jeszcze jedno, nie będzie problemu z trzema blatami? Bo wiem, że niektóre ramy są przystosowane do 2 blatów albo np max 34 zęby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę, co? Połamało się coś w ramie? Z czego robiąte b'twiny? Mógłbyś wrzucić zdjęcia jak to teraz wygląda?

 

I patrząc na to mocowanie PM w tym miejscu, to jest chyba błąd opisu. To mocowanie jest pewnie pod 160 no i adaptery potrzebne do większej tarczy. Inaczej tego nie widzę bo tam dosłownie adaptery w niczym przeszkadzać nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lawstorant napisał:

Chwilę, co? Połamało się coś w ramie? Z czego robiąte b'twiny? Mógłbyśwrzucićzdjęcia jak to teraz wygląda?

 

I patrząc na to mocowanie PM w tym miejscu, to jest chyba błąd opisu. To mocowanie jest pewnie pod 160 no i adaptery potrzebne do większej tarczy. Inaczej tego nie widzę bo tam dosłownie adaptery w niczym przeszkadzać nie będą.

Dziękuję, tak myślałem, że oto chodzi. 

Skrzywiło się to miejsce, gdzie jest hak przerzutki i przy próbie wyprostowania złamałem :/ 

Rama którą mi tutaj zaproponowali jest super, tylko mało informacji szczegółowych, boje się trochę o kompatybilność moich części 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...