Skocz do zawartości
DiMoonn

[pedały SPD] Time Atac XS naprawa?

Rekomendowane odpowiedzi

DiMoonn

Pytanie takie:

Czy jest sens naprawiać pedały z roku 2011 (kupione w 2013) Time Atac XS Absalon? I jeśli tak – gdzie?

Nie przejechały zbyt dużo, ok 2500. Ale jestem ciężki. No i więc lewy zgubił taką nakrętkę chroniącą oś, łożyska, smar. Z tym że lewy pedał nie ma dużych luzów. Prawy ma wielki luz, z osi wypadł jakiś zniszczony pierścień podczas rozkręcania (chyba oprawa łożyska). Obydwa kiepsko się kręcą, z oporami, mają zniszczone gumy przy korbach. Natomiast osi są proste, mechanizmy zatrzaskowe pracują doskonale.

Chętnie bym oddał pedały do naprawy. Ale poszukiwania w sieci nic konkretnego mi nie dali. Proszę więc o rady oraz, ewentualnie, o namiary do serwisu. Może być w dowolnym miejscu Polski (raczej).

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• BunnyS
      Przez BunnyS
      Witam!
      Potrzebuję porad dotyczących roweru Tandem, Romet Duet, zgarnąłem go za darmo z odzysku, myślę jak się za niego wziąć, ale jestem kompletnym amatorem. Przednie koło wymieniłem, mam duży problem z tylnym. Nie potrafię go poprawnie zamontować, potrzebuję porad ponieważ jestem absolutnym zerem manualnym. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam! 
      PS. Posiadam inny stary rower również firmy Romet, z którego mogę użyć wszystkie części, takie jak blaszki, ośki itp.
      Zdjęcia załączam niżej : 

• kacpe112
      Przez kacpe112
      Witam. Mam pytanie dotyczące wgłębienia w ramie rowerowej które powstało na wskutek tarcia opony o lewy brzeg ramy. Powstało wcześniej wspomniane wgłębienie o głębokości ok 1-3mm. Czy przez nie może mi pęknąć rama? Czy muszę się udać do jakiegoś serwisu aby to naprawić czy sobie odpuścić i jeździć dalej?
      Zdj ramy roweru.

• Bumbel
      Przez Bumbel
      Witam, ponad rok temu zakupiłem sobie rower szosowy, do tej pory jeździłem sobie rekreacyjnie robiąc max do 50km, mam zamiar kupić sobie buty i zacząć jeździć na dłuższe dystanse i tu moje pytanie. Mając takie pedały: https://www.ceneo.pl/22886729 mogę kupić dowolne buty spd na szosę, czy są to jakieś specjalne i muszę patrzeć za innymi? Nigdzie nie mogłem znaleźć tej informacji, a wolę się upewnić niż tracić kilkaset złoty.
    • Gość Aleksandra
      Przez Gość Aleksandra
      Witam, posiadam rower jak w linku.
      https://kalkuluj.pl/euslugi/sport_turystyka_i_hobby/rowery_i_akcesoria/rowery/rowery_miejskie_cruisery/rower_miejski_cruiser_m_city_nice_bike.html#
      Pewnego razu coś tak jakbym przestawiło mi się w pobliżu pedałów i uniemożliwia kręcenie nimi. To znaczy kręcą się ale trzeba użyć do tego tyle siły że jazda jest niemożliwa. Co to może być? 
      Druga sprawa, któregoś razu odmontowałam przerzutki, bardzo przeszkadzały w jeździe. Także ogólnie kiedyś były. 3 stopniowe. Chciałabym założyć nowe. Pytanie czy mogę założyć np. 5 stopniowe? 
      Czy da radę plus minus oszacować koszt tych napraw w serwisie?  
      Dziękuję
    • jaiek99
      Przez jaiek99
      Witam. Czy jest ktoś w posiadaniu klucza 2 pin do sztycy crank brothers Joplin? Oryginalnie klucz ten był w service kicie. W instrukcji nazywają go long 2-tip pin tool. Potrzebuje wymiary klucza lub sam klucz