Skocz do zawartości
  • 0

Rower do podroży


Gość Aleksandra

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Najczyściejszej po utwardzonych drogach, ale chciałabym na ścieżki czasami wyjeżdżać.

Tak, może nawet na cały miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to chyba nie są rowery dla Ciebie : ( Miesięczna podróż z sakwami - pewnie będzie też namiot i masa gratów - tu jednak potrzeba prawdziwych rowerów.

Ciężkie, wiotkie, takie raczej na miasto :/ Szukałbym raczej jakiegoś crossa lub gravela - tyle, że gravel to już z barankiem i bez amortyzatora. Ale to pewnie dla Ciebie jakiś obcy kosmos choć baranek nie bez przyczyny jest tak lubiany - masz trzy pozycje oparcia rąk - przy długich przelotach bardzo fajne.  Albo nawet mtb z uchwytem pod bagażnik (Cube - niby mtb a geometria crossowa ). Crossy z nieznanych mi przyczyn są zwykle drogie w stosunku do tego co oferują. Będziesz miała kłopot w budżecie z przykładowych rowerów. Najlepszy price/performance ma Decathlon.

Damki są dla dziewczynek w spódnicach które nie umieją wsiąść na rower :D - nawet jak nie umiesz to po jednym takim wojażu będziesz umiała.

https://www.goride.pl/przelajowe/author-ronin-2018?gclid=EAIaIQobChMI0qq1vvv84QIVDx0YCh1OggRREAQYASABEgK3wvD_BwE

To jest rower na długie wojaże z sakwami, no ale nie ten budżet.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Teraz w ogóle nie wiem, co robić xD
Ale dziękuję, może uda się coś innego odnaleźć. Chociaż trochę szkoda, bo długo wybierałam te rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na wszystkim można pojechać i dojechać choć z tym Rometem to nie byłbym taki pewien.  

https://sklep.biker-house.pl/marin-four-corners.html na pewno się coś starguje. To są rowery przeznaczone do takich właśnie celów jeżeli tylko zaakceptujesz brak amora. Mają o wiele grubsze opony od szosowych i są stalowe - lepsza amortyzacja niż w alu. I maja całkiem komfortową pozycję ! Siodełko na takie trasy i tak będziesz musiała sobie sama dobrać.

Poczekaj, może ktoś inny Ci jeszcze doradzi ... nie załamuj się !!!!! Przejedź się na każdym z nich, nie wiem jak daleko masz do sklepów ale warto, naprawdę.

PS: Starsze roczniki są bardzo podatne na negocjacje. No i na takim rowerze będziesz wyglądać jak człowiek :D Mocowanie bagażnika na widelcu da Ci bardziej równy rozkład masy.

Popatrz także na wagę - to 11-12 kg a tam 17 ! Kup w Biedronce butlę wody 5kg, dobiegnij do domu to Ci się troszkę zmieni ... a to Ty będziesz silnikiem w tych pojazdach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Problem polega na tym, że nie mogę zapłacić więcej niż 2000-2200 zł.
Monteria bardzo mi podoba się, ale nie znalazłam takiego roweru w żadnym sklepie. 

Planowałam najpierw zrobić wycieczkę na tydzień, i jeśli wszystko w porządku, to wyjechać na dłużej : ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, wszyscy mamy ten problem, że najfajniej by było zwiększyć budżet o 50% i byłoby super.

Tyle, że potem i tak trzeba wydać na naprawy, hamulce szczękowe zużywają obręcze ....

https://allegro.pl/oferta/marin-four-corners-rozm-s-powystawowy-7534812983 tu pewnie by sporo spuścił za używkę poza allegro ale to i tak drogo ... 

Przejedź się najpierw bo to podstawa ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Może są jakieś starsze modele... Nie wiem, ale rozumiem, że nie warto kupować poweru, na którym nie spróbował przejechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/rower-romet-orkan-5-d-wyprzedaz-7036861063

Ten rower zbierał zawsze bardzo dobre opinie jeżeli chodzi o crossy ale:

1) Mało komu się podoba

2) Jest na dziewczynę tak 160-165cm

Nowsze ładniejsze znacznie ale już troszkę gorszy osprzet:

https://allegro.pl/oferta/1828554-15-s-rower-romet-orkan-5-d-bialo-fiole-7624224516

Ale zawsze 13,5 kg a nie 17

PS: 4D też w sumie całkiem całkiem ale w dobrej cenie tylko na filigranowe albo bardzo wysokie dziewczyny ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Mam 1.60 wzrostu

To wtedy muszę dokupić bagażnik? Bo na pewno potrzebuje sakwy. I nie wiem, czy będzie wygodna pozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4D - myślę, że będzie OK, jak pisałem - całkiem całkiem. Wadą jest widelec sprężynowy, szybko straci właściwości ale bez przesady, ludzie na tym jeżdżą. Zawsze można kiedys zmienić, jak prawie wszystko zresztą : )

Chyba fajniejszy w białym malowaniu ale to indywidualne. Szukaj po rocznikach 2016-2018, tam się mało co zmienia. 

Jeżeli rozmiar 15 cali Ci przypasuje (na takie są zniżki) to myślę, że się nada : ) Choć Marin to wół roboczy na takie wojaże no i +10 do lansu :D

Oczywiście na przedni widelec trudniej jest zamontować sakwy. 

Na bagażnik ludzie chwalą sakwy Corso - polskie, mocne. 

Tu nie ma prądnicy w przedniej piaście - to wada i nie wada. Trzeba będzie zarządzić prądem przy podróży, jakieś zapasowe baterie od czasu do czasu ale za to piasta z prądnicą zawsze stawia opory - nawet jak nie świecisz. A ludzie po miesiącu takich wypraw potrafią wrócić chudzi jak szkielety :D

Przejedź się i napisz co wybrałaś i jak się na tym czujesz ; )

 

Oupssss ... to rama 19 - Ty wybierasz między 15 a 17 ! 15 cali jest teoretycznie do 165 cm ale producenci zwykle piszą co im ślina na język przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Dziękuję bardzo. Do każdego da się przemontować bagażnik oraz lampy? (właśnie szukałam trekkingowego aby uniknąć takich zmian) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

Obstawiałbym Unibike, KellysaI i Treka. Author nie ma niestety hamulców tarczowych. 

Unibike ma 9 biegów, niby nieważne ale 9>8 :D

Kellysa bo mam i lubię,

Trek świetnie realizuje gwarancję.

Author ma najbardziej elastyczny (pojemny) napęd, miałem, lubiłem ale ciężki no i te hamulce.

Możesz iść w trekking oczywiście ale to najczęściej ciężkie kloce no i ta prądnica żre energię ... 

Oczywiście to tylko moje preferencje. Jak już gravel zdecydowanie odpadł.

Tylko się targuj twardo, kasę zawsze zdążysz wydać. A idzie czas obniżek - komunie już za nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Czy warto kupować używany rower? Niemiecki, stalowa rama, Deore, hamulce tarczowe hydrauliczne, mocne opony... Jest wygodny, ale ma już z parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej go sprawdzić w polecanym serwisie. Tyle, że prawie na pewno będzie to niemożliwe : (

Ewentualnie podjechać z kimś, kto się zna.

Jaki to rower ? Jakiś link do tego modelu ...

Można też go bardzo dokładnie obfocić i wrzucić pytanie - koledzy są raczej krytyczni i nawet po zdjęciach umieją wiele powiedzieć. Szczególnie dokładnie obfotografować napęd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Właśnie nie ma linku. I nie znam nikogo, kto dobrze zna się na rowerach :c

Ma na sobie napis Rad Up. 30 biegów. 1800 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...