Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Roweromaniacy,

zwracam się do Was o pomoc w wyborze roweru bo nie znam się na tym na tyle dobrze żeby samemu ocenić, który lepszy i na co zwrócić uwagę.

Chcę wybrać między:

Giant AllTour SLR 2

https://www.giant-bicycles.com/pl/alltour-slr-2-2019

a Unibike Globetrotter

http://www.unibike.pl/globetrottergts.html

Unibike ma chyba lepszy osprzęt a gorszą ramę a Giant słynie z ram i ma dożywotnią gwarancję na ramę. Rower chcę użytkować na krótsze i dłuższe wyprawy, w tygodniu krótsze, w weekendy może dłuższe.

Co sądzicie? Doradźcie proszę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw. Jak już to może pomalowaną mniej ładnie jak Giant - ale akurat Globetrotter w podlinkowanym malowaniu jest bardzo ładny. 

Unibike daje 5 lat gwarancji na ramę po rejestracji - ale jeszcze nie spotkałem się z uszkodzoną samą z siebie. 

A Globetrotter to bardzo fajny rower, i na znacznie lepszym osprzęcie jak Giant. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, Janu_sz napisał:

Rozumiem. Marketing zadziałał.

Czyli wybrałbyś Unibike bez zastanowienia?

8 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Też jestem ciekaw. Jak już to może pomalowaną mniej ładnie jak Giant - ale akurat Globetrotter w podlinkowanym malowaniu jest bardzo ładny. 

Unibike daje 5 lat gwarancji na ramę po rejestracji - ale jeszcze nie spotkałem się z uszkodzoną samą z siebie. 

A Globetrotter to bardzo fajny rower, i na znacznie lepszym osprzęcie jak Giant. 

Czyli wybrałbyś Unibike?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gregory85 napisał:

Który wybrałbyś rower?

Biorąc pod uwagę typ i przeznaczenie tych rowerów stawiam na Unibike. Zaawansowana rama Gianta nie zmieni faktu, że napęd w Unibike jest wyższej klasy, a kultura zmiany przełożeń będzie zauważalnie lepsza. To jest coś co po prostu poczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

ale jeszcze nie spotkałem się z uszkodzoną samą z siebie. 

Nie? Ja widziałem kilka ram Unibike pękniętych w standardowym miejscu ( tylne widełki za mufą ) nawet Globetrottera sprzed bodaj 8 lat ( pękł po 5 ) pod facetem na oko 50-55 lat jeżdżącym po asfaltach.

/edit

Chociaż też brałbym Unibike-a z tych 2 ;)

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Romet Orkan zjada rowery z poprzednich linków w przedbiegach, nawet go nie porównuj z tymi klocami - jest kilka kg lżejszy, ma powietrzny amortyzator ! W zgodnej opinii forumrowerowego ma najlepszy stosunek cena/jakość.  No, może miał bo przyszedł Decathlon i pozamiatał i jakością i cenami. Ale w tym roczniku i cenie z linka Romet i tak wygrywa.

Prądnica w przednim kole - zabiera bardzo dużo mocy nawet jak nie świeci.  Wybierasz się na Syberię że nie będzie bateryjek ? Do tego obciachowe, ciężkie i skrzypiące mostki i sztyca amortyzowana która się rozsypie po tygodniu w unibiku. I to za prawie 4 koła ! Brakuje tylko migających kolorowo diodek LED :D

Na wyprawy pomyślałbym jeszcze o gravelu.

https://allegro.pl/oferta/rower-marin-gestalt-54-cm-28-8066151424

https://www.goride.pl/przelajowe/author-ronin-2018?gclid=EAIaIQobChMInNLfseWC4gIVioKyCh3hJwqlEAQYASABEgIjTPD_BwE

Lepszy stalowy widelce w rowerze 11kg niż sprężynowy uginacz w klocu 17kg. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wkg napisał:

Prądnica w przednim kole - zabiera bardzo dużo mocy nawet jak nie świeci

Czy rzeczywiście tak jest? Dużo czyli ile watów? Wyprawowcy czesto używają takich prądnic.

Poszukałem. Tutaj piszą (są testy i wrażenia subiektywne), że opór dynamo jest pomijalny: https://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=17066.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że nieważne czy światło włączone czy wyłączone to opór jest ten sam ( bo kręcąc osią piasty trzymaną w reku lub centrując koło z taką piasta zawsze opór był znaczy, oczywiście w porównaniu do zwykłej piasty, porównywalny ze zmielonymi i to porzadnie kulkami + wżery na konusach ). Uświadomiono mnie, że po włączeniu oświetlenia opór jeszcze wzrasta. ( ale nie wiem o ile ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

kręcąc osią piasty trzymaną w reku lub centrując koło z taką piasta zawsze opór był znaczy, oczywiście w porównaniu do zwykłej piasty, porównywalny ze zmielonymi i to porzadnie kulkami + wżery na konusach

Twoja obawa również została uwzględniona we wspomnianym wyżej wątku:

Cytat

Jak rok temu moja ładniejsza połowa poszła sama do rowerowego na serwis piasty XT, to przed złomem uratował ją tylko fakt, iż pan nie miał pod ręką żadnej nowej na sprzedaż. Kręcenie takich piast w rękach daje wrażenie, jakby łożyska ledwo żyły i zamiast zlutować jeden przerwany kabel, fachura z 25 letnim stażem o mało nie popsuł całego koła. Ja na szczęście 25 lat stażu nie mam, więc weekendowy dogłębny serwis całości na bazie filmiku z YT zajął mi dwa piwa. Ot i tyle zostaje z mądrości lokalnych sprzedawców.

 Źródło: https://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=17066.msg386320#msg386320 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wciąż nie odpowiedział na pytanie co to znaczy wyprawa. Ale jeżeli w tygodniu krótsze a w weekendy dłuższe to znaczy, że prądnica jest mu potrzebna jak zającowi dzwonek. Mi na takie jazdy bateryjki AA wystarczają na pół roku minimum o ile traktuje się oświetlenie jako awaryjne po zmroku a nie do regularnych jazd nocnych. Lampka z tyłu to na dwa lata :) Co innego wyprawy gdy kilka dni nie ma dostępu do cywilizacji.

Z tym bagażnikiem też nie tak chop - siup. Te aluminiowe bagażniki do  25kg montowane do "wyprawowych" rowerów to najtańszy badziew po 70 złotych/sztuka drgający na regulowanych nóżkach. Porządny stalowy bagażnik  (np Tubus ) o ładowności 40 kg i masie okł. 800g kosztuje znacznie więcej - o ile oczywiście to takie wyprawy z namiotem na kilka dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...