Skocz do zawartości

[Hamulce] Jakie zamiast Shimano SLX M7000 ?


Dezent

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nic nie miałem do tej pory. Nie mogę odpowietrzyć tylnego, więc pewnie będzie do wymiany. Sześć razy powtarzałem wszystko zgodnie z instrukcją. Nie mam już siły na to dziadostwo. Mam je niecały rok. Jak mam zmieniać tył to zmienię już cały komplet na coś innego. Może dłużej wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam walczyłem kiedyś długo z jednym Guide, więc rozumiem Twoją frustrację :) W sumie ciężko znaleźć coś lepszego od SLX. Levele to to samo dziadostwo. Jak dałem swojego do rowerowego to też nic nie dało. Niby odpowietrzył, kasę wziął, a problem został, dowiedziałem się, że nic lepszego nie wymyślą i już. Dopiero jak wszystko rozebrałem, wyczyściłem i nasmarowałem jak trzeba to zaczął działać i działa bez problemu aż do teraz. Magury MT5 to kozackie hamulce do enduro,mają po 4 tłoczki i po 4 klocki na zacisk, raczej ciężko wykorzystać ich potencjał w XC.

Z SLX masz łatwiej, bo chodzą na olej, a nie Dot, który po rozlaniu wszystko żre. Uszczelki jak potrzebujesz to też znajdziesz. Z tego co się orientuję w zacisku są zwykłe kwadringi. Jedynie z uszczelką tłoka pompy może być problem, ale z jej powodu hamulec się nie zapowietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup oliwki i inserty. Rozkręć układ, wyczyść gwinty i skręć na nowo. Potem porządnie przelej płynem. Cudów nie ma, gdzieś musi być nieszczelność albo coś robisz źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne wszystkie hamulce Shimano jakie miałem i mam teraz slx 7000 i kupiłem zee niedawno nie stwarzały żadnych problemów. Skracałem przewody, na nowo obrabiałem końcówki do klamki, kilka razy je przelewałem żadnych problemów. Zrobiłem sobie swój zestaw do odpowietrzania i działa wyśmienicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam do Srama i Shimano. Jakość bardzo dobra ( przynajmniej jeśli chodzi o styczność z DOT po 2 latach jak nowe ).

Jedynie co to dokup sobie oringi, bo te pryskają jak szalone po pomieszczeniu, chwila nieuwagi i nie ma. Ja dokupiłem nieco większej średnicy gumy ( chyba 1,5 mm ) i teraz siedzą należycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa klamka założona.

Niestety w dalszym ciągu nie mogę zwalczyć objawu, jak kilka razy bardzo szybko wciskam hamulec, dźwignia mocno twardnieje.

Druga sprawa mniej istotna. Nowa prawa klamka jest pomalowana czarną matową i chropowatą farbą, stare klamki są gładsze. Jakaś inna partia ? Czy pierwsza wersja M7000 jest inna od obecnej ? Czy to tylko różnica wizualna ? Poniżej zdjęcia:

 

IMG_20190310_130313-1664x1248.jpg

IMG_20190310_130535-1664x1248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...