Skocz do zawartości

[Amortyzator] Reba 2019 vs Sid RL 2019


sequ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...
W dniu 21.07.2023 o 12:36, baczek31 napisał:

Witam mam dylemat który amor wybrać SID Ultimate czy Reba?????

... a czemu nie sid select ? Dobra waga, poprawiona sprężyna debon, golenie 35 mm i  tłumik  charger rl , który robi robotę a jest mniej awaryjny niż charger race day.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Eee... charger race day  wcale taki awaryjny nie jest.  Jak się dba i odpowiednio serwisuje  to potem można katować przez cały sezon i nic się nie dzieje.  A porównując pracę Reby i Sida Ultimate to Reba chodzi jak tępa siekiera. I o ile chargera jeszcze nie załatwiłem to RC2 w Rebie dałem radę. Pękła plastikowa wypustka trzymająca uszczelkę.  Tak ,że nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przestrzeganie interwałów serwisowych , dobre odpowietrzenie  "kondonika" chargera, zalecane materiały i oleje.  Większość śmiga nie patrząc do środka nawet przez kolejne sezony, puki się ugina to jest dobrze. Dbanie o uszczelki  kurzowe , czystość górnych lag itd.   Świadomym "śmigaczom" nawet nie muszę pisać o takich oczywistościach.  Zresztą tego samego typu tłumiki z większym stopniem skomplikowania są np. w Lyrik . Tam bardziej dostają  w cztery litery i jakoś nie padają jak muchy. Zresztą jak robiliście te tłumiki  to tam nie ma co paść. Chyba ,że ktoś nie wie jak go zalać olejem i odpowietrzyć to wtedy ........

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Stoję przed podobnym dylematem. Rozważam zakup Reby lub SIDa SL Ultimate. Pytanie czy przy 400 zł różnicy w cenie iść w SIDa, który daje teoretycznie lepszą pracę czy zostać przy Rebie, która jest prosta w serwisie. Jak to jest obecnie z awaryjnością Chargera, bo DebonAir jedynie może być na plus?

P.S. Mam na myśli SIDa z rocznika 2020-2023, na 2024 jest już nowy, obecnie znacznie droższy z Chargerem 2 i DebonAir+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...