Skocz do zawartości

[Przełajki - dyskusja] Inspiruj, pytaj, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Używa ktoś opon Panaracer Gravelking, w wersji z drobnym bieżnikiem? Zastanawiam się jak z szybkością i trwałością, szukając opon 32/35C z beżowym/brązowym bokiem. 

Te z drobnym bieżnikiem ciężko znaleźć w rozmiarze 35C. Jakiś czas temu szukałem i nie znalazłem no i wziąłem 35C SK. 

Sam jestem ciekawy wrażeń odnośnie tych opon, o które pytasz.

Edytowane przez mistrzusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m0d napisał:

Jakbyś jeszcze mógł się pochwalić jakiej szerokości żeś to cudo nabył i jak Ci się w praktyce korzysta z klamkomanetek przy takim rozgięciu baranka na boki :) Chodzi mi zwłaszcza o pozycję "na kapturach".

Ja wziąłem 40cm, bo taką samą miałem wcześniej. Co do korzystania z klamek na łapach to szczerze mówiąc terez jest mi wygodniej jak wcześniej, przede wszystkim dużo wygodniej redukuje mi się biegi na kasecie, serio dużo fajniej  przez to wygięcie. Co do hamowania, to teraz robię to głównie z dolnego chwytu, gdzie wcześniej prawie wcale tak nie hamowałem :O Zmiana na duży plus! Do tego dużo pewniej w terenie, a o to mi głównie chodziło :) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Używa ktoś opon Panaracer Gravelking, w wersji z drobnym bieżnikiem? Zastanawiam się jak z szybkością i trwałością, szukając opon 32/35C z beżowym/brązowym bokiem. 

Ja mam takie opony. Nawet dokładnie właśnie brązowo-niebieskie. Co do szybkości to nie mam żadnych zastrzeżeń. Toczą się lekko i są przyczepne. Natomiast co do trwałości to się nie wypowiem, bo mam je od niedawna.

Edytowane przez Pitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

na stronie Panaracera widnieją jako nowość, ale masz rację - "starsze" 32c też ciężko znaleźć.

35C są tam jako nowości:)

Na velo są dostępne gravelkingi 32C z delikatnym bieżnikiem, czarne i w tych nowych fikuśnych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hanus napisał:

Ja wziąłem 40cm, bo taką samą miałem wcześniej.

Ja mam 42cm i myślałem o Riczeju 46cm... Jakoś mi brakuje szerokości po przesiadce z MTB z kierą 76cm ;) No i mam wrażenie, że ręce mi się jakoś nienaturalnie układają przez co czasem w okolicach łokci czuję ni to drętwienie ni to jakiś ucisk.

16 godzin temu, Mvaddib napisał:

Nowa kiera, zachęcony przez was Ritchey Comp Venture Max 42CM

To może kolega też by się coś więcej wypowiedział i podpowiedział jak dobrał szerokość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yakuza79 napisał:

W ukejowie są dostępne na Tredz.co.uk

No popatrz, troszkę tam kupowałem ale nigdy opon i nie sprawdziłem. Dzięki! 

20 minut temu, m0d napisał:

No i mam wrażenie, że ręce mi się jakoś nienaturalnie układają przez co czasem w okolicach łokci czuję ni to drętwienie ni to jakiś ucisk.

Idź w szerszą. Ja jeździłem na Genetic Flare 42, 44 kupiłem ale leży w pudle... I jakoś tak dziwnie się jeździło na tej 42. Teraz kupiłem Pro Discover 44 i jak porównałem z 42 w sklepie to już wiem że będzie lepsza - ręce w dolnym chwycie układały się naturalniej nawet w trakcie przymiarek. Lata dzień złoże sprzęt i się przekonam czy faktycznie tak będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co! Sam zakupiłem do mojej Sequoii Gravel Kingi SK 43c w kolorze zielonym. Wyglądają naprawdę zacnie :D Pod kolor beżowego paska założyłem brązowe siodło i owijkę. Pochwalę się foto jak tylko dostanę koła z reklamacji. Po pół roku w przedniej piaście padła miska od strony tarczy hamulcowej. Luz był w każdym możliwym kierunku włącznie z obracaniem. Mam za nie otrzymać nowe Mavic'i, które to do końca nie wiem. Mam nadzieję na nowe Allroad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czar prysł :) Wysyłka dwóch zwijanych opon, mała paczuszka - 19 funtów... Spytałem ich czy na pewno ma tak być, bo sporo większych rzeczy za 8 elżbiet wysyłali ale cóż, odpisali "że czasem tak jest że wymiary pudełka i waga wpływa na wyższą cenę". A w takim układzie robi się już prawie 400zł za komplet opon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, m0d napisał:

Ja mam 42cm i myślałem o Riczeju 46cm... Jakoś mi brakuje szerokości po przesiadce z MTB z kierą 76cm ;) No i mam wrażenie, że ręce mi się jakoś nienaturalnie układają przez co czasem w okolicach łokci czuję ni to drętwienie ni to jakiś ucisk.

To może kolega też by się coś więcej wypowiedział i podpowiedział jak dobrał szerokość ;)

Wcześniej miałem fabryczna 44cm. Zmierzylem się na całą szerokość od końca ramiona do końca ramiona na wysokości początku odcinka szyjnego i odjalem 2cm, wyszło 42cm i taka kiere wziąłem, taki sposób jets łatwiejszy niż wyszukanie odpowiedniego punktu na obojczykach, na jakimś filmie odnośnie fititngu był taki sposób podany. Generalnie diametralnej różnicy na szerokość nie czuje ale już inne wymiary tak, bo bliżej do dolnego chwytu i mniejszy reach plus większa flara. Także same plusy jak dla mnie na razie. 

Edytowane przez Mvaddib
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj ktoś kto jeździ Marinem Gestalt lub Nicasio? Chciałbym kupić sobie gravel na ten sezon, co prawda szukałem czegoś używanego raczej do Max 2500zł ale ciężko o coś odpowiedniego w tej cenie. Mam 172cm wzrostu noga 80-81cm. Zastanawiam się czy lepszy by był rozmiar 52 czy 54? I czy jest w Łodzi sklep z Marinem w ofercie? (Do Łodzi mam najdłużej) 

Edytowane przez adrionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adrionn napisał:

Mam 172cm wzrostu noga 80-81cm. Zastanawiam się czy lepszy by był rozmiar 52 czy 54?

Jestem 10cm wyższy i jak dla mnie 54 jest zwykle akurat, więc IMHO w Twoim przypadku nie ładowałbym się w więcej niż 52. 

Nie znam sklepów w okolicach Łodzi, ale jakbyś pofatygował się nieco dalej, do Warszawy, to te modele Marina pewnie da się obejrzeć i da się na nich przejechać.

Ewentualnie nieco powyżej budżetu, za 2800zł, można teoretycznie mieć nowego Rometa Aspre. Pytanie czy nie jest to w praktyce "witrualny towar" jak to u Rometa czasem bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m0d napisał:

Jestem 10cm wyższy i jak dla mnie 54 jest zwykle akurat, więc IMHO w Twoim przypadku nie ładowałbym się w więcej niż 52. 

 

Masz rację, u innych producentów tak jest ale Marin ma chyba jakąś inną rozmiarówkę bo po tabelach rozmiar 54 jest dla wzrostu bodajże 168-175cm. Przy rozmiarze 54 w nawiasie jest podana wartość 51cm ST. Do Warszawy mam 170km.

Edytowane przez adrionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 54 jest pewnie podane umownie jako punkt odniesienia do typowej szosowej rozmiarówki, bo fakt - Marin bywa specyficzny, a przynajmniej w niektórych modelach (np. Four Corners). Trzeba by popatrzeć na geometrię jako całość, bo długość jednej rury to w praktyce mówi tyle co nic, choć jest ogólnie przyjęte jako "oznaczenie rozmiaru" ;)

170km rzeczywiście sporo, ale jak podliczę ile się najeździłem po sklepach rowerowych na przymiarki i oglądanie, to pewnie wyjdzie ze 3x więcej. Tylko, że nie na raz ;)

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem jeszcze raz i wychodzi na to że w różnych rocznikach rożnie podają, najlepiej byłoby się przymierzyć do 52 i do 54. I jeszcze się zdecydować pomiędzy Nicasio lub Gestalt ;) A w międzyczasie można znaleźć jeszcze inne modele... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...