Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
qwell23

[porada] Brain Spec

Rekomendowane odpowiedzi

qwell23

Czołem,

przymierzam się do pierwszego w życiu full'a z przeznaczeniem do XCM / XCS

oczywiście czym się dłużej szuka tym ciężej na cokolwiek się zdecydować :)

podpowiedzcie proszę jakie są Wasze doświadczenia z systemem Brain opartym na FOX/Specialized remote Mini Brain, AUTOSAG, Brain Fade adjust I-Valve, 205x53mm

znalazłem używany rower, podobno z małym przebiegiem, wiem, że autoryzowany serwis liczy sobie krocie za serwis dampera,

ale znalazłem też parę wpisów z możliwością podmiany, chociaż nie mam też pewności, że w praktyce jest to dobre rozwiązanie.

Będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot
1 godzinę temu, qwell23 napisał:

ale znalazłem też parę wpisów z możliwością podmiany,

Jesteś pewien? Abstrahując od sensowności kupna fula z Brajanem i zakładania wymiany ,mocno watpię, abyś znalazł na polskim rynku jakikolwiek normalny tłumik z tym rozmiarem i ,co ważniejsze, mocowaniem do popychacza. Tłumiki Speca mają inne mocowania na tłoczysku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
phoe

Zobacz sobie jaki tłumik ma kształt, żadne inne sprzedawane osobno jako "uniwersalne" nie mają takiej budowy, że kończy się na "płasko", a do tego dokręcasz "widełki" które mocujesz do ramy.

Commencal ma podobne tłumiki(w sensie że są w ich rowerach takie montowane, nawet zwykłe Monarchy), ale czy jest np na końcu tłoka otwór takiej samej średnicy itp... wątpliwe że będą pasowały.

Edytowane przez phoe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
qwell23
Teraz, durnykot napisał:

Jesteś pewien? Abstrahując od sensowności kupna fula z Brajanem i zakładania wymiany ,mocno watpię, abyś znalazł na polskim rynku jakikolwiek normalny tłumik z tym rozmiarem i ,co ważniejsze, mocowaniem do popychacza. Tłumiki Speca mają inne mocowania na tłoczysku.

Z tego co słyszałem, Spec notorycznie przestaje wspierać poprzednie rozwiązania Brain - tym samym na rynku zaczyna brakować części oraz nowych damperów.

Absolutnie nie jestem pewny ale na pewno jest adapter do takiego rozwiązania - jego mały minus to cena podobna do ceny nowego dampera :)

Ale co najważniejsze, bardziej ciekawy jestem opinii użytkowników - czy są zadowoleni z tego rozwiązania i czy wybraliby go ponownie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
phoe

Jak tam wsadzisz adapter to ten zawias będzie pracował bez sensu, normalnie masz od tulei przedniej do końca tych widełek sztywny element, dając adapter, będziesz miał jeszcze jeden zawias po środku, bo inaczej tego zrobić się nie da.

Był temat o Specu za 30k katalog, najpierw długa walka z niedziamiącym Ohlins'em, potem wysłali damper na czas naprawy Ohlins'a, nie wiem co to było dokładnie, ale z tym cały cudem "auto SAG" i co się okazało? Z "auto SAG'u" wyciekał olej. :D

Edytowane przez phoe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot
Teraz, qwell23 napisał:

Absolutnie nie jestem pewny ale na pewno jest adapter do takiego rozwiązania

Owszem ,są. Robi je np Bike Yoke

https://www.bikeyoke.de/en/bikeyokes/

Pod warunkiem, że będą mieć do np. Epica. 

Brajan jest OK, a przynajmniej idea jest fajna. Podobne rozwiązanie miał Fox w modelach Terralogic i z niego zrezygnował. 

Jechałem kiedyś na Specu z Brajanem. Do XC jest fajny. Do wałęsania się na luzie po górach - nie .  Brajan jest zorientowany na efektywność, nie komfort. Ale co kto lubi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
qwell23
40 minut temu, TheJW napisał:

No dobra, ale...
CO TO JEST "XCS"? :D

etapówki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Szklanka
      Przez Szklanka
      Cześć. Mam problem z ciśnieniem w amortyzatorze fox 34 CTD. Pompuje go do takiego stopnia, że jest w miarę twardy potem po uginam kilka razy i jest miękki tak, że go dobijam. Nie wiem czy to wina uszczelek od komory czy czegoś innego.
    • MajoG
      Przez MajoG
      Witam.
      Link do ogłoszenia OLX:
      https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-29-specialized-epic-ht-2017-rozmiar-m-CID767-IDzuqew.html

Na sprzedaż idzie mój Spec. Rower kupiony przeze mnie w lutym 2017. Rozmiar M. Przejechał pełne 2 sezony, przebieg ok.6000km. Jeżdżony raczej turystycznie, nigdy nie miał poważnej gleby. Rower bardzo zadbany, na bieżąco serwisowany. Przed sprzedażą amor oddany na pełen serwis do www.rowerysportowy.pl. Wizualnie dałbym 5-, troszkę małych rys i zadrapań - wynikających z transportu i normalnego użytkowania. Technicznie wszystko sprawne, bez zarzutu.

Specyfikacja producenta:
      https://www.specialized.com/pl/pl/epic-hardtail/p/115227

Zmiany jakie zostały przeze mnie zrobione:
      - fabryczne zębatki RaceFace 34/24 zamieniłem na RaceFace 36/26 (przebieg 1600km)
      - kaseta SunRace CSMX8 11-42T (przebieg 1600km)
      - siodełko WTB Pure V Race (rozmiar 148x273)
      - klocki półmetaliczne Jagwire
      - gripy GUB
      - suport TOKEN NINJA
      - łańcuch Sram NX (nowy)

Waga tego co na zdjęciach 11.8kg

Polecam rower jest super.

Link do większej ilości zdjęć w lepszej jakości:
      https://1drv.ms/f/s!AvPgj1TlP7FQgaE73IPJdytY3clg1A

Cena 3800 + przesyłka, chociaż preferowałbym odbiór osobisty.
    • XjanekX
      Przez XjanekX
      Witam
      Planuje zakup elektryka, mam 185 cm wzrostu ok 92 kg. Budżet +- 15 - 16 k.
      Wytypowałem 3 sztuki   
      1.  https://www.specialized.com/pl/pl/mski-turbo-levo-hardtail-comp-29/p/159114?color=239464-159114
      2.  https://www.bikester.pl/cube-reaction-hybrid-slt-500-kiox-rower-elektryczny-hardtail-niebieski-857668.html
      3. https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-elektryczne-mtb/powerfly/powerfly-hardtail/powerfly-5/p/23179/?colorCode=black

Planuje wycieczki max 50-60 km szuter, polne ścieżki, las. (na razie beskid niski, bieszczady). 
      Pomóżcie który rower wybrać. Może macie doświadczenie z tymi maszynami.  Najlepszy osprzęt ma cube,  najbardziej podoba mi się spec . 

Z góry dziękuje za opinie.

Pozdrawiam

• adamDi2
      Przez adamDi2
      Do sprzedania koszyczki na bidon:     - ELITE Custom Race  czarny (2 szt.) - ELITE  biało-niebieski - ELITE Edition OLF malowanie carbon - PRO  biały (2 szt.) - SCOTT  czerwono-biały - SYNCROS  biały - BBB Glass Fiber Reinforced  biało-niebieski - BBB Glass Fiber Reinforced  czarny  - SPECIALIZED Zee Cage II biało-czerwony - SPECIALIZED Rip Cage czerwony - SPECIALIZED Rip Cage biały - BONTRAGER RL  biały - COLNAGO  biały     Zdjęcia --> https://tufotki.pl/Z05qU

LEKKO UŻYWANE LUB POWYSTAWOWE !! Bardzo dobre stany !!
      Cena: 20 zł. za sztukę
    • rookierider
      Przez rookierider
      Do sprzedania koszulka Speca rozmiar L.
      Niestety nie pamiętam jaki to model, pamiętam że była droga  (jak to Spec) coś około 300zł, chyba ponad.
      Large powinien być na mnie dobry (181cm i 78kg), ale w praktyce okazało się że jest jak na mnie trochę za bardzo przycięta z przodu, przez co w zasadzie jej nie używałem i przeleżała w szafie, użyta może 3-4 razy.
      Bardzo fajny model, bardzo dobrze oddychający, ma kieszonkę na zamek, trzymadełko na okulary przy kołnierzu, wycierajkę do okularów, i jest bardzo lekka - tylko 138g.
      Byłaby moją ulubioną gdyby nie ten krój. Myślę że będzie idealna dla osoby o krótszym tułowiu, bądź w okolicach 175cm.
      Cena: 150zł.

Sprzedaję też kilka innych rzeczy, zapraszam do przejrzenia, wysyłając razem zejdę z ceny.