Skocz do zawartości

[dieta] Jak ważna ?


szymon013

Rekomendowane odpowiedzi

Na giga to nie miejsce ma znaczenie tylko wiek i wyjeżdżenie. Na Giga z decyzją poczekaj do dwudziestki. ;) Na dłuższym dystansie w twoim wieku łatwiej o mikrouszkodzenia mięśni które spowalniają nieco rozwój. Tyczy się to też: nasad wzrostowych w kościach, ukł. więzadłowego i ścięgien. Dlatego odpowiedzialni trenerzy raczej odradzają bardzo długie dystanse juniorom, młodzikom itd. na zawodach. Choć to sprawa indywidualna. Formuła XC bardziej Ci będzie sprzyjać, tylko odpowiedzialnie prowadzona. Na dzień dzisiejszy, w młodym wieku jest przewaga dynamiki nad wytrzymałością. Później przychodzi wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szymon013 napisał:

Moc na progu AT - 280W

No nie jest źle, choć szału nie ma jeszcze przy tej wadze. 280:65=4,3W/kg Jak na wagę góralską to jeszcze za mało, przydało by się dojść do powiedzmy 315W chociaż i wtedy topten twoje, a i coś zwojujesz na płaskim o ile są do tego wysokie waty na krótkich czasach. Generalnie tak jak myślałem, dieta, dieta, dieta + trening i jeszcze raz trening.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Widzę, że temat trochę umarł i zamierzam go wskrzesić :D Dieta dla mnie od zawsze była bardzo ważna jeśli chodzi o sport, ale teraz ciężko mi ją utrzymać przez ciągły brak czasu spowodowany pracą. Ostatnio natknąłem się na youtube o temat cateringu dietetycznego i temat wydaje się całkiem ciekawy, ale nie ukrywam, że jestem w nim totalnie ciemny. Jednak będę go drążyć, bo muszę wybrać dietę i progres albo regres :/  Szukałem trochę w necie na temat cateringu dietetycznego, jeśli chodzi o firmy. Zastanawiam mnie dieta pudełkowa dreamslim . Czy ktoś może udzielić jakiejś opinii na temat tej firmy? Jeśli znacie rzecz jasna. Możecie podesłać również informacje na temat innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić gotowe od porządnej firmy niż kebsa na lunch... Poszukaj lokalnej firmy, niedużej najlepiej, która przygotowuje posiłki dietetyczne na określone dobowe zapotrzebowanie. Jest ich już sporo, niejednokrotnie przykładają się do jakości bo jest konkurencja. Większość przywozi wszystko rano pod wskazany adres, a komponują w nocy. Ważne by było nieutrwalane i raczej nie w plastikach - ale o to może być już ciężej. Co do surowca: sądzisz że sałata czy pomidor różni się pierwotnym pochodzeniem w zależności od kogo kupisz? Ze sklepu czy z kateringu? Uwierz mi że nie. A chemizacja rolnictwa jest wszędzie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, scaraab napisał:

Jest ich już sporo, niejednokrotnie przykładają się do jakości bo jest konkurencja

"Niejednokrotnie" to jest słowo klucz. To znaczy ile procent posiłków jest podłych a produkty nieświeże?

Katering dietetyczny to magia na którą wielu daje się kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się jednego słowa. W każdej dziedzinie tak jest: są olewusy i ludzie którym zależy. Moja wypowiedź jest pełna. Nie ma sensu podkreślać jakiegokolwiek słowa wyrwanego z kontekstu. Równie dobrze można by stwierdzić że ludzie łapią się na magię Mercedesa, Specializeda, czy Wierzynka. Wypowiedź zawiera w sobie przekaz by poszukać i dlaczego. Tyle. Nie podoba mi się twoje podejście Michuuu. Jest takie negatywne. Do wszystkiego tak podchodzisz w życiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, scaraab napisał:

Jest takie negatywne. Do wszystkiego tak podchodzisz w życiu?

Nie , jestem raczej przyjaźnie do świata nastawiony.

Co do mojego sceptycyzmu co do kateringu dietetycznego to bierze się ze złych doświadczeń z mojego najbliższego otoczenia. No i tyle.

A określenie "niejednokrotnie" nie jest wyrwane z kontekstu:

3 godziny temu, scaraab napisał:

Lepiej kupić gotowe od porządnej firmy niż kebsa na lunch... Poszukaj lokalnej firmy, niedużej najlepiej, która przygotowuje posiłki dietetyczne na określone dobowe zapotrzebowanie. Jest ich już sporo, niejednokrotnie przykładają się do jakości bo jest konkurencja. Większość przywozi wszystko rano pod wskazany adres, a komponują w nocy

tak to jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizowałbym, zacznij od tego jakie masz cele. Faktycznie dobra dieta wymaga trochę zachodu i pewnej organizacji czasu oraz zakupów. Nie wszystkie "pudełkowce" są złe. Na pewno są lepsze i gorsze. Jeżeli celem jest utrata wagi, to wiele osób dochodzi do tego własnie w tej sposób. Na dłuższa metę można z tego zaczerpnąć inspiracji, jakiś testowy okres nie powinien zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...