Skocz do zawartości

[Gravel] Cross na gravel - projekt jesień 2018


Uhoman

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, pp516 napisał:

Czerwień ma być podobno likwidowana i zastępowana czernią, w sumie przydałby się wtedy jakiś akcent zielony, żeby nawiązać do opon :)

Z kierownicy łatwo czerwień zniknie, z ramą będzie gorzej - jest malowana. Ale może coś się wymyśli :huh:.

45 minut temu, pp516 napisał:

Jakbym kupił kiedyś gravela, to nie do jazdy po lesie. Nie ma siły, na piach czy korzenie tylko szerokie opony. Dzisiaj jeździłem po lesie moim 29erem, niby zwykłe leśne ścieżki, ale i piachu sporo i równo też tylko miejscami. Kiedyś na próbę wybrałem się w te same miejsca moim crossem z oponami 42mm i szału nie było. Dało się przejechać, ale i wolniej i mniej wygodnie. Dla mnie taki gravel raczej wbrew nazwie nadaje się bardziej na nasze dziurawe asfalty, plus co najwyżej jakieś leśne drogi pożarowe.

Dużo zależy od stanu utrzymania dróg. W tym roku nowe szutry były ekstra gładkie. Przy wycince drzew zostały zniszczone przez maszyny i pojawiło się na nich sporo wyrwanych grubszych kamieni i charakterystyczna tarka po protektorze opon. Z kolei okoliczne drogi pożarowe są bardzo niekomfortowe - jest na nich mnóstwo wystających kamieni, więc też średnie podłoże dla gravel-a. Za to bardzo dobrze sprawdza się w takim terenie oraz piachu opona 3 calowa w Marinie - brakuje tylko baranka. Trzeba pomyśleć o kolejnej przeróbce :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w porównaniu do kierownicy crossa, jest lepiej z barankiem, czy jeszcze się przyzwyczajasz ?  Mi w crossie brakuje poprzecznego chwytu, takiego jak jest w baranku, problem częściowo rozwiązałem montując rogi. Zakładam, że najczęściej jeździsz w górnym chwycie, na łapach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pp516 napisał:

A w porównaniu do kierownicy crossa, jest lepiej z barankiem, czy jeszcze się przyzwyczajasz ?  Mi w crossie brakuje poprzecznego chwytu, takiego jak jest w baranku, problem częściowo rozwiązałem montując rogi. Zakładam, że najczęściej jeździsz w górnym chwycie, na łapach ? 

Jest nieporównywalnie lepiej. Jeżdżę głównie w górnym chwycie na łapach i jest mi bardzo wygodnie. Pozbyłem się dokuczającego bólu łokcia, po 60-70km nie mam też problemów z dłońmi i nadgarstkami, co miało miejsce przy wszelkich prostych kierownicach (efekt pewnych schorzeń). Dolny chwyt jest natomiast dość specyficzny i do niego muszę się jeszcze przyzwyczaić, więc póki co stanowi <10% dystansu. U mnie rogi nie dawały takiego komfortu jak baranek, ponadto zmuszały do ciągłego puszczania chwytu celem zmiany biegów. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Krossa Evado przerobiłem w podobny sposób i fajnie mi się na nim jeździ. 

W wolnej chwili uzupełnię wątek o szczegóły, ceny itp. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to  cena kierownicy, ja swoją wyhaczyłem w promocji za niecałe 70 złotych. Ta spisuje się znakomicie. https://www.giant-bicycles.com/pl/kierownica-connect-xr--on-road Z kolei za zębatkę NW zapłaciłem ponad 100, reszta podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, opeciarz napisał:

W wolnej chwili uzupełnię wątek o szczegóły, ceny itp. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to  cena kierownicy, ja swoją wyhaczyłem w promocji za niecałe 70 złotych. Ta spisuje się znakomicie. https://www.giant-bicycles.com/pl/kierownica-connect-xr--on-road Z kolei za zębatkę NW zapłaciłem ponad 100, reszta podobnie. 

Kierownicę spotkałem nieco przez przypadek, a że zawsze mnie takie fascynowały to sprawiłem sobie. Po testach wiem, że w górnym chwycie jest super wygodna, natomiast dolny jest zbyt mocno odgięty na zewnątrz oraz w dół, co stwarza 2 problemy:

- albo mamy wygodny dostęp do klamkomanetek w górnym albo w dolnym chwycie - nie udało mi się znaleźć ustawienia aby w obu chwytach było dobrze,

- ze względu na szerokość i rozgięcie w dolnym chwycie nie widzę zysku na aerodynamice w porównaniu do górnego, węższego chwytu. 

Prawdopodobnie bardziej odpowiednia byłaby np. Ritchey Comp Venture  i w taką będę celował w przyszłości. W planach jest cały czas sztywny widelec, ale ze względu na pogodę przesiadłem się na Marina Pine Mountain i nie mam na razie motywacji do przekładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj w końcu udało mi się wymienić widelec na Force Treking 28" v-brake tarcza mat. Po zmianie waga pokazała 12,45kg (uwzględniając pedały, pompkę, licznik, lampki, 2 koszyki na bidony, podsiodłówkę z multitoolem, zapasową dętką i kurtką ultrlight). Niebawem więcej fotek w przyjemniejszej scenerii. Na montaż czekają jeszcze pedały spd i projekt będzie można uznać za zakończony.

widel 1.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...