Skocz do zawartości

[do 4k] lekki cross


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

I jak, doszedł?

Doszedł, doszedł. 15 października. Jak dla mnie geometria idealna, rozmiar idealny (byłem podejrzliwy co do rozmiaru S). Długo wybierałem rower i ten dokładnie odpowiada moim potrzebom. Idea takiego bardziej sportowego crossa bardzo mi spasowała. Jedynie z siodłem nie polubiłem się od razu, ale daje mu jeszcze czas. Co do amortyzatora, to mi także wydaje się mniej czuły od RS Recon którego mam w Rockriderze 340 (sic!). Będę jeszcze starał się coś wyregulować, choc nie ma wielkiego pola manewru.

Obsługa Canyona przed sprzedażą bardzo dobra, dzwoniłem dwa razy i wymieniłem kilka emaili, miło i fachowo.

Niestety dwa zgrzyty, rower miał poprzyklejane opiłki metalu do łańcucha oraz pancerz linki przedniej przerzutki przy manetce był zmiażdżony, więc od razu serwis i dodatkowy koszt. Zbyt mi się spieszyło do jazdy żebym sam się z tym babrał. Trochę słabo jak na rower z raczej nieco wyższej półki. Tu mam lekkie obawy o obsługę po-sprzedażową, na emaila z opisem tych dwóch "niedogodności" nie dostałem, żadnej odpowiedzi, a minęło już kilka dni. Nie żebym oczekiwał jakiejś strasznej reakcji, ale może jakieś drobne "przepraszam" było by na miejscu... Tak czy inaczej kupił bym ten rower tak czy siak nawet gdybym wiedział o w/w felerach. Zastanawiam się czy sam tego pancerza nie załatwiłem, ale to chyba mało prawdopodobne, bo zauważyłem to zanim dobrze złożyłem rower.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kluczowa będzie kwestia wysokości i być może estetyki, bo jednak lepiej wygląda amor ze stożkową sterówką w taperowanej główce ramy, niż ten z prostą.
Problemem może być też brak miejsca na większe koło w podkowie amorka...
Jakby co, to można wsadzić pewnie większość z amorków MTB, tyle że wypadałoby zmniejszyć skok - powiedzmy do 80 mm, żeby nie spitolić geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

lepiej wygląda amor ze stożkową sterówką w taperowanej główce ramy, niż ten z prostą.

W taperowanej główce obie sterówki będą wyglądać identycznie :) Gorzej jest w drugą stronę - czyli prosta główka i montaż stożkowej sterówki, aczkolwiek też do ogarnięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze modelu 6.0 2019. Chciałem go kupić, ale się zniecierpliwiłem i kupiłem 8.0. Pytałem natomiast czy 6.0 2019 utrzyma specyfikacje z 2018, tj. niemal pełne deore to mi powiedzieli, ze specyfikacja będzie trochę lepsza w nowym modelu. Ciekawe czy to prawda.
BTW, 7.0 2018 była na napędzie SRAM GX 12s, to spora różnica względem wcześniejszych i późniejszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2018 o 00:18, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Co mnie jeszcze martwi: amortyzator wydaje się być kiepski - strasznie wolno mało czuły. Ale może to kwestia ustawień...

Jest trochę lepiej. Zmniejszyłem ciśnienie do 65 PSI i wreszcie czuję że on coś wybiera. Minusem jest SAG, około 25 mm, czyli 33%... No i co tam sobie podniosłem mostkiem to mi teraz opadło ;)

 

2 godziny temu, hyde napisał:

Nie ma jeszcze modelu 6.0 2019. Chciałem go kupić, ale się zniecierpliwiłem i kupiłem 8.0. Pytałem natomiast czy 6.0 2019 utrzyma specyfikacje z 2018, tj. niemal pełne deore to mi powiedzieli, ze specyfikacja będzie trochę lepsza w nowym modelu. Ciekawe czy to prawda.
BTW, 7.0 2018 była na napędzie SRAM GX 12s, to spora różnica względem wcześniejszych i późniejszych modeli.

Hmm jesteś pewien? Wydawało mi się, że to co jest teraz na stronie https://www.canyon.com/pl/fitness/pathlite/pathlite-al-sl-6-0.html to jest właśnie model 2019? Ale może się mylę... Bo przez jakiś czas była na niego promocja, widziałem że coraz mniej rozmiarów jest dostępnych, później promocja się skończyła - myślałem, że wszystko wyprzedali. Ale teraz widzę, że dostępne są tylko wybrane rozmiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz tutaj:
https://www.canyon.com/pl/fitness/pathlite/
Modele 8.0 i 7.0 są oznaczone jako "NEW" i maja pełną dostępność. Model 6.0 nie ma oznaczenia "NEW" i dostępne są tylko skrajne rozmiary.

Dodatkowo mamy Pathlite SL 8.0, Pathlite SL 7.0 oraz Pathlite AL SL 6.0. W zeszłym roku wszystkie były AL SL

Wydaje mi się, ze 6.0 to 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2018 o 03:39, MikeSkywalker napisał:

To ma sens. Ja zastanawiałem się właśnie nad taką ramą od Loca Bikes (słyszałem dobre rzeczy o tym polskim producencie). Tylko wolę wstawić piastę Alfine 11 - mam bardzo dobre doświadczenia z nią - bezobsługowa, szeroki zakres przełożeń.

 

W dniu 9.09.2018 o 03:39, MikeSkywalker napisał:

https://locabikes.pl/

I rama o którą mi chodzi:

https://locabikes.pl/kategoria/ramy-ostre-kolo-ramy-rower-miejski/rama-rower-miejski-pomalowana

Na tym uda się zrobić szybki, lekki rower na oponach 700x42c. Według mnie stosunek ceny do wagi framesetu bardzo dobry. 

Co sądzicie?

W dniu 9.09.2018 o 03:39, MikeSkywalker napisał:

 

Może i wetknę kij w mrowisko, ale dlaczego nie chcesz kolejnego roweru ze sztywnym widelcem? 

Śmiało poszedłbym w jakiś stalowy frameset, w miarę lekkie koła, do tego napęd 2x10 i szybkie opony. O zaletach jazdy na sztywnym widelcu nie muszę Cię przekonywać, a jeśli postawiłbyś to na oponach 42-55C to i jazda będzie komfortowa, zarówno na asfalcie jak i w lekkim terenie.

Kwestia przemyślenia jaki napęd zastosować - czy dwurzędową korbę MTB, czy przełajową, to wszystko można połączyć z kasetą 11-36 albo 11-42 i na podjazdach też nie braknie przełożenia. 

Żeby zamknąć się w budżecie pasowałoby znaleźć frameset za ok. 1500zł co jest jak najbardziej osiągalne. Ewentualnie można podumać nad gotowym rowerem i co niego go poprzerabiać. 

A dlaczego piszę o takim rozwiązaniu? Mnie osobiście zaspokaja w jeździe "crossowej" opona 42C, oczywiście ze sztywnym widelcem.

Na oponach szerszych, 29x2.2 (Race King) jest już bardzo komfortowo, a i na osiągane prędkości nie mogę narzekać. Zyskuje się podczas jazdy, zyskuje się na wadze, odpada problem konserwacji widelca, na komforcie traci się naprawdę niewiele. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłoroczne (w stosunku do 2019 ;)) Pathlite'y w wyższych modelach miały widelec NRX-S teraz max. to -E. Główna różnica to nierozbieralny tłumik czyli jak się zdupcy jakiś oring to koszt 200-300zł zamiast 2-3zł. W ubiełgych latach niższe modele (może poza najniższym) miały koła DT Swiss X1900. Obecnie tylko 8.0 ma DT Swiss X1850 (wzlędem X1900 różnią się obręczą XR361 vs. X392, innymi słowy XR361 jest lżejsza, szersza i spawana). Koła to jednak spora zmiana na niekorzyść (obcenie piasty shimano i obręcze alex... czyli koła za 200zł komplet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić w factory outlet czarnego Pathlite 8.0 2018. Dzisiaj dotarł, ale mam kilka uwag, które muszę  telefonicznie wyjaśnić z polskim przedstawicielstwem (od rana próbuję się dodzwonić, ale wciąż jest sygnał zajętości): karbonowa sztyca nosi bardzo wyraźne ślady uzycia i jest posmarowana pastą do karbonu, nie ma pompki do amortyzatora, jest ładowarka (myślę, że do Di2), koła mam DT, a zostały dołączone klucze do szprych czy nypli Mavica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...