Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
tadeuszwlodarczyk

[Reba] OneLock Motion Control problem z ustawieniem blokady

Rekomendowane odpowiedzi

tadeuszwlodarczyk
Napisano (edytowane)

Mam problem z ustawieniem właściwym zdalnej blokady. Nowy amor z nie zamontowaną manetką, instrukcja czytana. Działa idealnie, gdy rower stoi w stojaku, ale jak na niego wlezę, amor blokuje się, ale nie działa wyłączanie blokady. Nie ma w instrukcji ani słowa o tym, by ustawiać przy wduszonym amorze lub spuszczonym powietrzu, ale czy przypadkiem. nie chodzi o to właśnie? Podobny problem mam z RST F1rst Air, więc podpowiedź bardzo by mi pomogła.

Z góry dzięki.

Tadzik.

Edytowane przez tadeuszwlodarczyk
Literówki z iPada..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Jak chcesz wyłączyć blokadę bez manetki? Zupełnie nie rozumiem Twojego opisu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tadeuszwlodarczyk

Mam problem z ustawieniem, po zamontowaniu. Przepraszam, jeśli niezbyt dokładnie napisałem. Ustawiam w stojaku linkę na kropkę, i w stojaku działa. Ale jak wlezę na rower, to nie działa zwalnianie blokady. Wystarczy, że zejdę z roweru, a problem znika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gawel76

Chodzi o to że nie działa podczas jazdy, tylko po zejściu z roweru ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tadeuszwlodarczyk

Chyba nie dało się tego krócej i celniej napisać.. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pdz

Mam podobnie, zrobiłem serwis, wlałem tyle oleju ile piszą i podczas jazdy wciskam przycisk na manetce i nic, a jak poderwę przód to odblokowuje, pewnie Kolega ma podobnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• szymku
      Przez szymku
      Cześć,
      Brat sprzedaje całkiem ciekawy rower: Canyon Grand Canyon AL SLX 7.9 2016 (rozmiar L).
      Egzemplarz z autentycznie niskim przebiegiem, dmuchany i chuchany, by nadto się kurzył i brudził . Zdecydowanie polecam!

Szczegóły:
      https://www.olx.pl/oferta/rower-canyon-grand-canyon-al-slx-7-9-2016-rozm-l-CID767-IDvstvy.html

Można o nim poczytać m. in. u Wooyka:
      https://www.1enduro.pl/canyon-grand-canyon-al-slx-7-9/
    • jahoo84
      Przez jahoo84
      https://www.olx.pl/oferta/rock-shox-reba-rl-27-5-120mm-taper-9mm-CID767-IDvfKTi.html
      Cena dla forum 1200zl 
    • mandacik
      Przez mandacik
      Witam,
      Posiadam problem z regulacją przerzutki tylnej XT RD-M 786 10rz. Problem polega na tym, że nie mogę jej wyregulować. 
      Na 9 (druga najmniejsza koronka kasety) słychać tarcie, nieregularne. Reguluje baryłką. Następnie na biegach 3 oraz 2 (biegi lżejsze) łańcuch próbuje przeskoczyć na większą koronkę, reguluję. Niby wszystko ok, biegi się zmieniają płynnie ale jak wyreguluję 3 i 2 to 9 się psuje, z powrotem trze o koronkę. Jak tu wyreguluję to biegi 8 i 9 się psują. I tak w kółko. Co ciekawe problem najczęściej występuje jak wrzucam lżejsze biegi. Jak idę w cięższe to 9 działa przyzwoicie. 
      Nie mam już pomysłów. Linki i pancerze nowe, tak samo jak łańcuch HG54 oraz kaseta HG500 11-34. Napęd to 1x10 38t. Manetka xt SL-M780. Dodam, że łańcuch wydłużałem, bo za krótko uciąłem za pierwszym razem, łączyłem na pin, a ogólnie jest na spince. 
      Hak prosty. Mam wrażenie, że łańcuch jest przekrzywiony na zewnątrz.
      Ktoś coś poradzi? 
    • picalke
      Przez picalke
      Cześć,
      Mam rower Genesis Croix de Fer który kupiłem używany, ewidentnie z nieoryginalnym napędem (cały osprzęt był Tiagry 4500, a tylna przerzutka -- Sora). Postanowiłem zmienić większość napędu na lżejsze przełożenia, więc kupiłem najtańszą przerzutkę Claris z długim wózkiem do tego kasetę HG4000-9 i łańcuch connex 808. Z przodu została korba Tiagra 4500, kompaktowa, dwa blaty. Ponad tydzień męczę się z regulacją, i niestety nie mogę wszystkiego tak ustawić,żeby działało płynnie i bez trzasków. Wydaje mi się obecnie, że jednym z problemów generujących hałas jest to, że kiedy mam wrzuconą dużą tarczę z przodu i najmniejszą, 9tą, zębatkę z tyłu to łańcuch ociera się o zęby zębatki numer 8. W dodatku jeśli kręcę korbą do tyłu to łańcuch jakby próbuje wskoczyć na większą zębatkę na kasecie (z 9 na 8). Jak kręcę szybko, to czasem wskakuje.
      Tutaj zdjęcia napędu: https://www.dropbox.com/sh/tvz0jw9qlyk63xy/AAAxvWXANvJKIhF-cG3p-RMOa?dl=0
      czy ktoś ma pomysł na czym może polegać problem? Czy jest to kwestia zbyt dużego łańcucha przystosowanego do napędów 8rzędowych? Czy może coś innego jest źle?
      Pozdrawiam!
    • Rafal80
      Przez Rafal80
      Witam.
      Posiadamy w domu rower Medano Artist Cocco 24 cale. Próbowałem dzisiaj podnieść kierownicę do góry i nie udało mi się. Odkręciłem taki kapsel imbusem ( zaznaczony na zielono ), potem poluzowałem dwie kolejne śruby, również imbusem ( zaznaczone na czerwono ) co dało mi dostęp do regulacji kierownicy lewo-prawo oraz mogłem zdjąć całą kierownicę z roweru. Czy można w tym rowerze unieść kierownicę do góry? Gdybym teraz ją uniósł, to po skręceniu ta dziura w kierownicy nie obejmowałaby całej rury ( tej na niebiesko ) i byłoby to trochę niebezpieczne. Czy da się jakoś unieść do góry tę rurę ( kolor niebieski ) na której zamontowana jest kierownica, żeby całość poszła do góry?