Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] kółeczko dolne


niuti

Rekomendowane odpowiedzi

Oba Kółka oraz zębatka kasety ma być w linii prostej. Jeżeli bedziesz zdejmował też połówkę wózka zewnętrzego to uważaj, bo w niektórych przerzutkach Shimano śruba blokujaca oś obrotu wózka jest zabita, aby się nie odkręcała. Trzeba najpierw bardzo delikatnie zfazować otwór dużym wierłem, by śrubkę wykręcić. Zanim to zauważyłem to urwałem dwa klucze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, niuti napisał:

Rozumiem, że po prostowaniu kółeczka mają być w 1 linii ?

Tak, ale nie zrobisz tego idealnie.

Element zaznaczony na czerwono ma być jak najbardziej równy, a reszta jak się uda i pamiętaj aby części wózka prostować osobno.

image.png.27f6fd3fe59a7bf956fefedf0679e043.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kowal1986 napisał:

eżeli bedziesz zdejmował też połówkę wózka zewnętrzego to uważaj, bo w niektórych przerzutkach Shimano śruba blokujaca oś obrotu wózka jest zabita, aby się nie odkręcała. Trzeba najpierw bardzo delikatnie zfazować otwór dużym wierłem, by śrubkę wykręcić.

No wypadało by to zdjąć bo wydaje mi się , że on najbardziej odbiega do szprych. A z całą przerzutką to ..a nie robota takie prostowanie.

To mi juz pachnie że przy moim "szczęściu" coś zdu.pię. :D. Aczkolwiek skoro można wymienić wózek to powinno to bez problemu sie ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...