Skocz do zawartości
Kruczek_

[amortyzator tylny] Fox - Jaki do ramy stumpjumper elite 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Kruczek_

Witam.

Mam pytanie odnośnie ram specialized stumpjumper elite 2011.

Mam problem z wybraniem dampera do tej ramy ponieważ nie wiem jakiej długości damperów szukać. 

A więc czy mógłby ktoś mi pomóc w doborze dampera, ( marka model jaka długość) ponieważ jestem w tym tzw. Zielony.

Proszę też o linki do damperów np na allegro olx. 

Z góry dziękuję

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Pytanie zasadnicze- masz z Brainem czy bez?

Niezależnie od tego wybór masz mocno ograniczony choćby ze względu na wyjątkowe mocowanie tłoka do elementy pośredniczącego, wiek ramy i  specyficzne dla Speca zaworowanie tłumika.

Wymiar tłumika, jak to u Speca, specyficzny- 7.75x1.9   ( w calach ).

6 minut temu, Kruczek_ napisał:

Proszę też o linki do damperów np na allegro olx. 

Może od razu kupić i założyć?

Masz wymiary, masz nazwę i  rocznik ramy.,więc powodzenia.

Żeby nie było - teoretycznie ten może pasować ( ale nie musi ). 

https://allegro.pl/damper-fox-triad-195-mm-specialized-propedal-i7431927180.html#thumb/4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ilia

Mocowanie dampera masz na dwie śruby, czy na jedną śrubę, a z drugiej jest taki kwadrat? Jeśli jest taki kwadrat to ten damper co durnykot podał w linku będzie pasował. Ogólnie wszystkie dampery Triad z kwadratem na tłoku będą pasować. To są dampery używane w Camberach i Stumpjumperach. Specialized używał jeszcze RP 3 i RP 23 swego czasu, ale na twoim miejscu brałbym Triada. Nie odczujesz róźnicy w pracy, a na pewno będzie dobra długość i zaworowanie i pewnie będą też najtańsze. Ja używałem ten damper w Camberze Elite 2012 i uważam, że jest bardzo dobry. Camber Elite 2012 i Stumpjumper Elite 2011 to zresztą dwa bardzo podobne rowery.

Edytowane przez Ilia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• XjanekX
      Przez XjanekX
      Witam
      Planuje zakup elektryka, mam 185 cm wzrostu ok 92 kg. Budżet +- 15 - 16 k.
      Wytypowałem 3 sztuki   
      1.  https://www.specialized.com/pl/pl/mski-turbo-levo-hardtail-comp-29/p/159114?color=239464-159114
      2.  https://www.bikester.pl/cube-reaction-hybrid-slt-500-kiox-rower-elektryczny-hardtail-niebieski-857668.html
      3. https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-elektryczne-mtb/powerfly/powerfly-hardtail/powerfly-5/p/23179/?colorCode=black

Planuje wycieczki max 50-60 km szuter, polne ścieżki, las. (na razie beskid niski, bieszczady). 
      Pomóżcie który rower wybrać. Może macie doświadczenie z tymi maszynami.  Najlepszy osprzęt ma cube,  najbardziej podoba mi się spec . 

Z góry dziękuje za opinie.

Pozdrawiam

• adamDi2
      Przez adamDi2
      Do sprzedania koszyczki na bidon:     - ELITE Custom Race  czarny (2 szt.) - ELITE  biało-niebieski - ELITE Edition OLF malowanie carbon - PRO  biały (2 szt.) - SCOTT  czerwono-biały - SYNCROS  biały - BBB Glass Fiber Reinforced  biało-niebieski - BBB Glass Fiber Reinforced  czarny  - SPECIALIZED Zee Cage II biało-czerwony - SPECIALIZED Rip Cage czerwony - SPECIALIZED Rip Cage biały - BONTRAGER RL  biały - COLNAGO  biały     Zdjęcia --> https://tufotki.pl/Z05qU

LEKKO UŻYWANE LUB POWYSTAWOWE !! Bardzo dobre stany !!
      Cena: 20 zł. za sztukę
    • Benok55
      Przez Benok55
      Witam,chcę kupić rower używany i mam pytanie. Czy takie uszkodzenie goleni na damperze wpłynie na dalszą pracę i wytrzymałość? Czy lepiej odpuścić sobie ten rower?
      I ile ewentualnie kosztuje wymiana goleni na nową? Przepraszam za jakość zdjęcia,Pozdrawiam
    • rookierider
      Przez rookierider
      Do sprzedania koszulka Speca rozmiar L.
      Niestety nie pamiętam jaki to model, pamiętam że była droga  (jak to Spec) coś około 300zł, chyba ponad.
      Large powinien być na mnie dobry (181cm i 78kg), ale w praktyce okazało się że jest jak na mnie trochę za bardzo przycięta z przodu, przez co w zasadzie jej nie używałem i przeleżała w szafie, użyta może 3-4 razy.
      Bardzo fajny model, bardzo dobrze oddychający, ma kieszonkę na zamek, trzymadełko na okulary przy kołnierzu, wycierajkę do okularów, i jest bardzo lekka - tylko 138g.
      Byłaby moją ulubioną gdyby nie ten krój. Myślę że będzie idealna dla osoby o krótszym tułowiu, bądź w okolicach 175cm.
      Cena: 150zł.

Sprzedaję też kilka innych rzeczy, zapraszam do przejrzenia, wysyłając razem zejdę z ceny.

• CannodaleRider
      Przez CannodaleRider
      Witam, mam okazję kupić od przyjaciela Foxa 40, po taniości, z 2008r.
      Problem jest w tym, że górne golenie mają sporo rysek, i w jednym miejscu golenie są wytarte aż do srebrnej powłoki.

Słyszałem o anodowaniu górnych goleni w specjalnych zakładach...
      Szukałem używanych, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć....

Podsumowując:
      1. Kupno Amortyzatora FOX FACTORY FOX 40 2008.
      2. Rozebranie.
      3. Odesłanie goleni górne na anodowanie/kupno używanych zamienników Foxa.
      4. Malowanie goleni dolnych na kolor czarny.
      5. Oklejenie Foxa nowymi naklejkami.
      6. Zabezpieczenie folią.

Jeśli komuś chce się poszukać, lub jeśli ktoś ma/wie gdzie kupić golenie, to proszę śmiało pisać/podlinkować
      Pozdrawiam