Skocz do zawartości

[konserwacja] zestaw wszystkich smarów Cube Reaction C62 Race


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

musiałem rozkręcić rower, bo wysłałem ramę na naprawę, a przy okazji zrobię całą konserwację. Ramę oczywiście jak wróci.

Póki co zacznę od umycia łańcucha itd. Ale mam prośbę, czy skompletowałby mi ktoś cały zestaw smarów. Nie mam obecnie nic oprócz finisha do łańcucha, a chciałbym kupić wszystko jedną przesyłką w sklepie internetowym. Jeżdżę po terenie mieszanym,leśnym, unikam deszczowych dni.

Po ostatnim serwisie znajduje ślady jakiegoś niebieskiego smaru w miejscach: po odkręceniu korby w suporcie, i po odkręceniu amora na sterach, czy po odkręceniu koła, itd.

Też niebieski smar ale innej konsystencji na niektórych śrubkach-domyślam się że to jakiś utrudniający odkręcanie się śrub. No ale są jeszcze inne miejsca wymagające nasmarowania, więc co polecacie na jakie części. Ile tych smarów trzeba mieć do takiego rowewru jak CUBE Reaction C62 Race

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się używa nie tylko do roweru ale i do innych prac naprawczych, konserwacyjnych.

1. smar do łożysk najtańszy litowy  łt-43, albo wapniowe nieco droższe  (motoreks bike grease 2000).

2.  smar silikonowy do linek i pancerzy ( plastilk/metal).

3. jak rozkręcasz amorek to jakiś smar do amorków.

4. jak chcesz kleić śruby (ale to niekoniecznie, to jakiś klej do gwintów, słaby, lub średni (np. loclite).

i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...