Skocz do zawartości

[opona] slick/semi slick z opcją szutrów ~35c <100pln


kamusial

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

zaraz pewnie usłyszę, że temat jakich miliony... wydaje mi się, że nie i ciekaw jestem czy dotarłem do granic internetu czy jeszcze nie. 

Pokrótce - dojeżdżam do roboty trasą 30km, 70% szosa 30% las, żwir, ogólnie lekki teren. Rower to Marin Nicasio, trochę szosa, trochę gravel, trochę turystyk. W tej chwili ma oryginalne Schwalbe Spicer 30c. Chciałbym coś co nieco lepiej poradzi sobie w terenie, jak i będzie bardziej komfortowe. Nie chciałbym jednak oddać szybkości na asfalcie (w końcu to 70% trasy). 

Myślę, że najbardziej nadadzą się oponki podobne do slicków, tyle że z delikatnym bieżnikiem, alla' Panaracer Gravelking (nie SK) (175pln w rozmiarze 35c), czy Challenge Strada Bianca Race (36c niedostępny w PL):

 1394469968608-10lsv61abmtyz-630-80.jpgChallenge%20Strada%20Bianca%20tyre.jpg?i

Inne tego typu to: Compas Bon Jon Pass czy Hutchinson Override (brak w PL), albo w rozmiarze max 32c: Challenge Paris Robuix, Specialized Roubaix, Clement Strada LGG.  

 

Pytanie - czy kojarzycie opony tego typu w bardziej przystępnej cenie i rozmiarze 35-37c?

 

Z dostępnych w PL w takim rozmiarze znalazłem tylko semi slicki z bardziej gładkim bieżnikiem: vittoria hyper, continental contact speed, schwalbe spicer itp.

P.s. nie chodzi mi o opony z małymi 'ząbkami' typu: Specialized Trigger, Challenge Gravel Grinder, Panaracer GK SK, Schwalbe G/S/X-one, Conti Speed King itd:

opona-przelajowa-challenge-grinder-race- 

 

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź.

no właśnie waga + profil bieżnika mnie od double fighter odpychał. Czy masz może porównanie jak DF wypada w porównaniu z jakimś slickiem/semi-slickiem w oporach toczenia po asfalcie? Jak z żywotnością bieżnika na asfalcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekaw jestem w sumie jak Contact speed zachowują się na szutrach, bo byłaby to dobra opcja.

Alternatywnie mógłbym się pogodzić, że w 35c nie ma zbyt dużego wyboru/ceny są z kosmosu i szukać w 32c - np. maxis refuse, conti GP 4 seasons, Clement LGG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...