Skocz do zawartości

[SPD] jakie pedały i buty?


user

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zamierzam kupić sobie buty spd i pedały, z tego co wyczytałem to najlepiej kupić buty sh-072 i pedały m520. Tylko za bardzo mi się nie widzi wydać prawie 300 zł na to, jak bede musiał to wydam ale... Pytanie: Czy nie mogły by być jakieś inne tańsze np. jedne z tych:

 

sh-mt40

 

sh-r060

 

wiem że szosowe ale jak nie mogą być to dlaczego?

 

mt-20m

 

sh-mt40

 

sh-mt30

 

sh-m021y

 

Następną rzeczą są pedała, które? Czy np 505 będą dużo gorsze od 520 tzn wytrzymałościowo, czy nie złapią luzów dużo wcześniej niż 520? Jakieś propozycje?

 

Jazdę jaką preferuje to w większości asfalt ale i tak często bywam w lesie i katuje poważnie rower... W następnym sezonie myśle że zaczne więcej jeździć w terenie

 

i jeszcze jedno pytanie ille taki komplet wytrzyma sezonów?

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam w tych butkach i pedałkach 540 i jedyne co mogę powiedzieć to KUPUJ! Przejechałem jakoś 1500 km w nich i jestem zadowolony, trzymają nogę dobrze. Jedyne co to musisz sobie kupić idealnie dopasowane pod nogę bo w trakcie użytkowania lekko się rozbijają.

Codzić jako pieszy też się da, tylko lekko stukają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butów radzę sh-m121 (kupiłem razem z 520'kami za 208+83zł) sztywność podeszwy (w stosunku do 072) i idealne dopasowanie pięty były w moim przypadku decydujace. .....ja7-Pamiętaj że dopasowanie pięty jest w takim bucie praktycznie najważniejsze.

 

Jeśli jednak skłaniasz się ku tańszym modelom, to polecam podany przez Ciebie m-021y -mój brat takie(m-021) ujeźdźa od 5 tyś km i sprawują się całkim dobrze-jedyny mankament to minimalnie zbyt mała sztywnośc podeszwy-w porównaniu do wyższych modeli oraz wyższa waga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem pedały oczywiscie 520 i buciory sh-mt40. Pedały chyba każdy powie że są dobre. Buty to moje pierwsze SPD i nie mam porównania ale mimo, że są ciut ciasnawe to są bardzo fajne. Są twarde i dobre na jesień, bo nie przewiewają zbyt mocno. Pozatym wszyscy w domu mówią, że są bardzo ładne. Zapłaciłem na allegro 180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Oba rodzaje blokow pasuja do tych pedalow. Roznica miedzy 55 a 51 jest taka, ze 55 mozna odpinac przy ciagnieciu nogi do gory. 51 Odpinaja sie tylko przy ciagnieciu nogi w bok. To zalezy od ciebie jak wolisz. Ja bym bral 51 bo odpinanie w gore nie jest wysmienitym pomyslem, szczegolnie przy skokach. Sam mam 55 i cos czuje, ze niebawem bedzie wymiana na 51 bo juz pare razy przy skokach, na przyklad pod kraweznik, przy szarpnieciu noga w gore, wyskoczyl mi but z pedala. Jakos udalo mi sie nie upasc ale przy ktoryms razie na pewno zalicze glebe, wiec lepiej wymienic na 51, pokim caly i zdrowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odebrałem buty Sidi Blaze i pedały Time , dziś pierwszy dzień, na razie wszystko "hasa" bez żadny

zarzutów, wiadomo trochę cieżko się wpina i wypina ale z czsem bloki i pedały się wyrobią :confused:

Polecam ten zestaw , cenowo całkiem atrakcyjnie i wszsytko w jak najlepszym porządku , no i oczywiście super wygląd zarówno butów jak i pedałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stoję przed kupnem pierwszego zestawu SPD i tak już się namyślam spory czas. Dla każdego wybór byłby oczywisty, ale niestety dla mnie nie jest. Zastanawiam się nad butami Kruka (K-Biker) i Shimano M072. Wiem, że Shimano są lepsze, ale jest to mój pierwszy zestaw butów do pedałów zatrzaskowych i zastanawiam się, czy warto od razu wydawać tyle kaski. Właściwie decyzję już podjąłem, ale nadal siedzi we mnie jakiś duch niepewności i myślę sobie, że a uż wziąć K-Bikery. Pedały zarówno do jednej jak i drugiej pary obuwia byłyby te same, M520.

Nie będę żałował, że wydałem tyle kasy na coś, co dla mnie może okazać się mało przydatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni szczęśliwie pomykam w 520-tkach. też długo szukałam butów i miałam ten sam dylemat. W końcu kupiłam Accenty(terrano) i jestem z nich bardzo zadowolona. no i 160,- za buty w porównaniu z innymi kwotami nie jest przera żające.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad butami długo się nie zastanawiałem i kupiłem to co akurat było w sklepie na składzie sh072. Ale z pedałami to miałem problem w wyborze pomiędzy 520 i 540. Problem rozwiązał się sam, gdyż w moim mieście nie było ani jednych ani drugich ( autentycznie obleciałem wszystkie rowerowe w Gdyni). Strasznie mi zależało na czasie, więc kupiłem 540 w innej części trójmiasta i jest bosko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz pelny zestaw shimano :P

 

 

Ja w lutym skoczylem od razu na gleboka wode :) pedaly Shimano PD-M520 (90,- PLN) i buty Shiamno SH-M181N (430,- PLN ale dostalem rabat = 390,- PLN) :) Czasami jak nie mam czasu na ubranie butkow spd to jade bez. Wtedy zawsze mysle: " jak mozna jezdzic be spd !?" :P

Nauka jazdy zajela mi okolo 30min. Na trasie zadnej gleby do tej pory nie bylo :twisted: I do tego o wiele latwiej sie podskakuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje jeździć w tych bucikach (shimano M072) i szczerze powiem, było mi po prostu niewygodnie, tzn. pomimo dobrego rozmiaru i układu bloków odpowiedniego dla mnie, stopy po 15~20km zaczęły mi drętwieć, a buty wcale nie były mocno spięte . Fakt buty były nowe, jednak moje Sidi Bullet były od nowości o niebo wygodniejsze. Pamiętam, że jak kupowałem buty, to niezależnie od tego który model shimano ubierałem, zawsze czułem się niekomfortowo.

 

P.S.

moje Bullety mają już 4 lata i pomimo widocznych śladów zużycia myślę że jeszcze długo pojeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety cena butów Sidi Bullet jest dla mnie kosmiczna. Nie ukrywam, że M072 nie są tanie, ale jeszcze do przeżycia. Szkoda tylko, bo w żadnym sklepie w którym byłem nie mają M072 i nie mogłem przymierzyć. Mam nadzieję, że nie będzie źle.

 

P.S. Może nie czułeś się w tych butach dobrze po przesiadce z czegoś lepszego, czyli z butów, w których jeździsz na codzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, różnica w cenie jest nieporównywalna, nawet najtańsze Sidi Blaze są o 150zł droższe od M072, dopiero teraz zobaczyłem na cene Sidi.

 

aha, mój post nie miał zachęcić do kupowani konkretnej firmy, tylko zwróceniu uwagi na kwestie wygody użytkowania, nie każdemu pasują buty shimano (np. mi), z kolei innym nie pasuje Sidi (np. mój ojciec), dlatego wg mnie buty trzeba dobrać odpowiednie, bo jak by nie patrzeć, jeżeli nie będą odpowiednio wygodne, to jazda straci na przyjemności.

 

P.S. Może nie czułeś się w tych butach dobrze po przesiadce z czegoś lepszego, czyli z butów, w których jeździsz na codzień

Nie powiedziałbym, że Sidi są lepsze od odpowiadającego im modelu shimano, myślę, że i Sidi i Shimano robią porównywalne buty (chociaż nieporównywalne cenowo). Sidi są dla mnie wygodniejsze, ze względu na anatomię moich stóp, poza tym nie widziałem różnic między Shimano Sh-M121 a Sidi bulletami (bo takie wchodziły w gre jak kupowałem buciki), no może poza tym, że kołki w M121 były w standardzie, a w bulletach nie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...