Skocz do zawartości

[Rower] Rower do 2000zł


pawelch002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tutaj nowy więc od razu przepraszam jeśli założyłem temat w złym miejscu :) Chciałbym Was prosić o radę, potrzebuje roweru do 2000zł. Mam 184cm wzrostu więc rozmiar kół to raczej 29, lubię przejażdżki po mieście ale również i poza nim więc raczej model MTB. Nie wiem jaki rozmiar ramy byłby dla mnie odpowiedni... 18/19? Jak mógłbym to sprawdzić?

Póki co upatrzyłem sobie dwa modele, Kross Hexagon 6.0 ewentualnie 5.0 (jaka jest różnica między nimi?) oraz Superior XC 849 (ten mi jakoś chyba bardziej odpowiada). Możecie mi doradzić który wybrać, co i jak? Oraz podać swoje własne propozycje :D

 

Dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Tematów takich i podobnych to będzie z 1000 na forum, ale dlaczego by nie podyskutować :)

Po pierwsze w tej kasce wszystkie rowery będą jeździć podbnie i ciężko dyskutować o wyższości jednej podstawowej grupy napędu nad drugą. Z tych rowerów co wymieniłeś wybierz ten najładniejszy :)

A jeśli chciałbyś rozszerzyć zakres poszukiwań, zastanów się czy bardzo Ci potrzebny 29'er. Duże kółka za stosunkowo małe pieniądzę mają to do siebie, że ważą trochę więcej i są troszkę mniej trwałe bo sztywność mniejsza itd. Tym samym chciałbym rozszerzyć krąg potencjalncych zakupów o Rockridera 540 (nie, B'Twin mi nie płaci). Przewaga jego taka, że jest stosunkowo lekki i daje Ci już napęd 3x9, za nieco skromniejszą kasę.

Jeśli chodzi o różnicę pomiędzy Hexagonami to wg. mnie najistotniejsza jest w skoku amortyzatora - 75 mm vs. 100 mm i 5.0 jest minimalnie lżejszy od 6.0.

Wzrostu jesteś jak ja, a ja zazwyczaj wybieram ramy pomiędz 17,5", a 19". Wydaje mi się, że 21" to już za dużo. Oczywiście powinieneś po prostu przymierzyć rower i porozmawiać ze sprzedawcą, bo każdy producent trochę inaczej widzi rozmiarówkę.

Podsumowując, rowery za 2k technicznie są tak bardzo do siebie podobne, że to ten, który będzie Ci się najbardziej podobał, będzie najlepszy :)

Pomyśl o używce i unikaj "okazji" allegro, typu rower z pełnym zawieszeniem za mniej niż 2k PLN.

Miłego jeżdżenia, pozdrawiam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...