Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
  • 0
Gość Pat Ryk

Ubezpieczenie roweru od kradzieży

Pytanie

Gość Pat Ryk

Cześć. Niedawno zamieniłem 10 letni rower na nowy, za 1600 zł. Krótko: Ubezpieczenie od kradzieży. Zwróciłem uwagę na Krajowy Rejestr Rowerowy - cena ubezpieczenia wychodzi 80 złotych i to też na kradzieże "z ulicy" (ubezpieczyciel: ERGO Hestia). Miał ktoś doświadczenia z tą firmą i mógłby podzielić się opinią? Gdzie wy ubezpieczacie rowery?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Muzz

Najlepsze ubezpieczenie to porządny u-lock i nie zostawianie roweru w dziwnych miejscach bez nadzoru ;-) Strzelam, że będzie w 3dupy zabawy z ubezpieczalnią by wszystko udowodnić itd... Nie znam się, ale patrząc jak to wszystko działa to serio wolałbym porządnego u-locka kupić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• thepanone
      Przez thepanone
      Google w tym temacie zatrzymało się na 2016 roku. Ze wstępnych poszukiwań wnioskuję, że są 3 firmy w których można ubezpieczyć rower przed kradzieżą:
      - Hestia/KrajowyRejestrRowerowy,
      - Klikochron
      - TUW - "bezpieczny rowerzysta"
      W najbliższych dniach przeanalizuję wszystkie trzy i szczegółowo tu opiszę. Jeśli ktoś korzysta z powyższych to proszę o opinię. Kluczowe dla mnie przy wyborze ubezpieczyciela są 3 rzeczy: ubezpieczenie od kradzieży z miejsca publicznego, ubezpieczenie od rabunku oraz koszt ubezpieczenia. Nie interesuje mnie ubezpieczenie od wypadku, OC, wandalizmu.
    • VintageTribe
      Przez VintageTribe
      W niedzielę 30.07.2017 między godziną 16.30 a 18.20 skradziono mój rower sprzed centrum outletowego Factory Annopol (ul. Annopol 2). W biały dzień, przypięty przed wejściem do sklepu, do metalowego stojaka na rower, tuż pod kamerą monitoringu, tuż obok budki z lodami, koło stacji veturilo. Wierzyć się nie chce, ale stało się. Sprawa naturalnie zgłoszona na policję, ale nie wierzę za bardzo w jej siłę sprawczą.

Rower wygląda praktycznie tak samo, jak na zdjęciu:

Bardzo duży rower, wyróżnia się rozmiarem, a także kolorami - czarno-szaro-biały z niebieskimi akcentami na oponach i ramie. Nieczęsto widuję rowery marki Cube, a w takich rozmiarach już na pewno. Może to coś da.

Ogólny stan był bardzo dobry - dbałem o rower i trzymałem go w mieszkaniu z racji braku odpowiednio dużej piwnicy / miejsca do przypięcia go. Miał kilka zarysowań i odprysków lakieru pod siodełkiem oraz spore otarcie na ramie tuż za przednią zębatką. Rower był serwisowany parę dni wcześniej - łańcuch jeszcze błyszczał się od smaru. Opony dość wytarte od częstej jazdy. Guma na kierownicy pobrudzona i nie tak biała, jak na zdjęciu.

Model: Cube AIM SL 29 Black/Grey/Blue

Nr Ramy - WOW04854L

W momencie kradzieży miał zamontowany dodatkowo:

- czarny dzwonek z napisem "I LOVE MY CUBE"
      - przednią i tylną lampkę LED, mocowanie do licznika (który zdjąłem po zejściu z roweru)
      - metalowy element od do liczenia obrotów koła przymocowany do szprychy na przednim kole
      - uchwyt na pompkę marki Cube (którą też zdjąłem) przykręcony do ramy
      - uchwyt na U-Lock Kryptonite Evolution także przykręcony do ramy
      - z tyłu przykręcony czerwony odblask
      - NIE MIAŁ ODKLEJONYCH pomarańczowych metek z przedniego i tylnego łańcucha - były takie, jak na zdjęciu

Kontakt do mnie - 733 306 394

Rower mocno rzuca się w oczy - może ktoś coś...
    • mhernes
      Przez mhernes
      Cześć wszystkim!
      Dnia 22.06.2017 chwilę po 23 skradziono zabezpieczony rower spod sklepu Freshmarket przy ulicy Wilczak 9.
      Złodziej miał nożyce i po prostu przeciął moje zabezpieczenie(które zostało znalezione nad Wartą). Musiał też obserwować od jakiegoś czasu, że przyjeżdżam tym rowerem i po 23 wracam nim do domu (praca na godziny popołudniowe).
      Sprawa już została zgłoszona na policję, ale wiem jak oni działają i prędzej sama lub z czyjąś pomocą znajdę mój rower. Na rzeźni nie było, może trzeba trochę poczekać jeszcze, przejrzałam też wszystkie ogłoszenia od tamtego dnia na olx i allegro, ale na razie cisza. Obawiam się, że już jest w innych rękach Żadnych cech charakterystycznych, ewentualnie to, że trochę hałasował jak jechało się na 3 przerzutce.

• winfor
      Przez winfor
      Hej.

W znanym, chińskim sklepie Banggood można zamówić zabezpieczenie do roweru w formie ukrytego odbiornika GPS, który jest schowany w uchwycie do bidonu. Z tego co przeczytałem GPS ma wbudowaną baterię, obsługuje Bluetooth 4.0 oraz WiFi, a bateria na jednym ładowaniu wytrzymuje około pół roku. Dodatkowo mamy aplikację do telefonu przez którą możemy wszystkim zarządzać, a także bezprzewodowy klucz. Jeżeli klucz będzie w pobliżu roweru (np. w naszej kieszeni), to GPS przełączy się w tryb oszczędzania energii. Jeżeli rower zostanie skradziony i oddali się od klucza, to GPS sam się aktywuje. Cena w przedsprzedaży to ~102 zł z darmową wysyłką do Polski, a dodatkowo można ją obniżyć dzięki stronie Giving Assistant więc da się zejść poniżej 100 zł.

Zastanawiam się, czy tego nie kupić. Cena niezwykle atrakcyjna, a sam GPS niewidoczny. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

• Gość Mary
      Przez Gość Mary
      Witam, czy ktoś może wie, czy foteliki montowane takim systemem jak poniżej (na tyle roweru) można jakoś zabezpieczyć przed kradzieżą. Tak, żeby złodziej nie mógł sobie go po prostu odczepić jednym naciśnięciem i pójść z nim w świat? Oczywiście można fotelik przypiąć razem z rowerem do stojaka linką/łańcuchem itp., ale może jest jakaś sztuczka (albo ukryty guzik), który pozwala na zablokowanie szybkiego demontażu fotelika przez właściciela?