Skocz do zawartości
burningocean

[Gdynia] Unibike EVO 29

Rekomendowane odpowiedzi

burningocean
Napisano (edytowane)

Witam, w nocy 5/6.07.2019 skradziono mi rower z zamkniętej hali garażowej w Gdyni.

Unibike Evo 29, rama 19, osprzęt producenta, zmieniłem sztyce na duuużo dłuższą co jest widoczne, założyłem niedawno opony Schwalbe Marathon 1,65 - też rzuca się w oczy w rowerze MTB, Amortyzator Suntour z hydrauliczna blakadą i pilotem na kierownicy, brak błotników, przewody linek przymocowane do ramy za pomocą tzw. zipów, szczególnie charakterystyczny jest uchwyt po lewej stronie na tylnej osi do którego mocowałem przyczepkę (Thule przegub kulowy), licznik Sigma zamontowany na mostku kierownicy.

Przewiduje odpowiednią nagrodę dla osoby która pomoże odzyskać mi sprzęcik, w załączniku zdjęcie poglądowe.

evo29_m.jpg

thule_uchwyt.jpg

Edytowane przez burningocean

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• sp33dy
      Przez sp33dy
      Witam,
      proszę o pomoc w wycenie mojego roweru.
      Jest to Unibike Mission, rocznik 2012, który na przestrzeni lat był modyfikowany - https://www.forumrowerowe.org/garage/ve/garage/vehicle/1924-unibike-mission/.
      Z oryginalnego osprzętu zostały: rama, obręcze, sztyca i szprychy.
      Ciężko ocenić przebieg - część osprzętu jest poniżej <1000km, część powyżej.
      W poście załączam obecne zdjęcia.

• burikson
      Przez burikson
      Witam wszystkich na forum ,
      Planuje kupno wyżej wymienionego Unibike'a, ale nie mam możliwości jazdy próbnej. Zakup będzie przez internet i moje pytanie brzmi czy przy wzroście 190cm, waga 100kg, rozmiar 21 będzie git czy raczej celowac w większy 23? Może ktos ma doświadczenie z tymi rowerami? Na stronie producenta jest zaznaczone ze 21 cali jest do 192cm, ale już w paru artykułach doczytałem sie, ze przy takim wzroście lepiej wybrac rozmiar 23.
      Oczywiscie bede mógł wymienić ale wolałbym tego uniknąć.
      Dodatkowe pytanie: czy na pierwszy cross do 1700 zł ten rower się sprawdzi? Wybierałem pomiędzy nim a Kellys, Meridą i Rometem (w tym przedziale cenowym 1600-1800).
      Pozdrawiam
    • mihau000
      Przez mihau000
      Pierwszy właściciel. Rower przejechane ma jakieś 300 km. Przerzutki, hamulce wyregulowane. Stery i amortyzator po serwisie (czyszczenie i wymiana smarów). Rower umyty, sztyca i amortyzator konserwowane Brunoxem. Przygotowany całkowicie do sezonu. Dla nowego właściciela założony będzie nowy łańcuch, gratis prawie nowa opona. Rozmiar ramy 17 cali, mostek regulowany, przerzutka tył klasy Alivio, sztyca amortyzowana, koła 28 cali. Raczej dla osoby o wzroście min. 160cm. Dla forumowiczów wysyłka gratis. Cena: 1200zł.

• Indzynier
      Przez Indzynier
      Niedługo będę kupował używanego Tribana 500 albo brał na 10 rat nowego i teraz chciałbym Was spytać jak zabezpieczyć najlepiej ten rower przed kradzieżą, bo w tamtym roku ukradli mi starego górala z komunii, który był warty ze 100 zł, więc wolałbym żeby tego nie ukradli.
      Ten rower ma na obu kołach szybkozłączki i teraz mam kupować 3 zapięcia rowerowe i wozić je ze sobą i osobno przypinać oba koła i ramę? Czy jak? I pewnie jeśli będę kupował nówkę w Decathlonu w to będę próbowali mi wcisnąć jakieś ubezpieczenie, co sądzicie o takich ubezpieczeniach i w ogóle czy takie ubezpieczenie jest warte wzięcia tj. czy gdyby rower ukradli i byłoby zgłoszenie na policję to faktycznie ubezpieczyciel oddałby kasę.
    • Kukson
      Przez Kukson
      Cześć. Jeden post już pisałem na temat zakupu roweru ale po 2 miesiącach dopiero znalazlem cos dla siebie, wcześniej miałbyć typowy mieszczuch (muriwoods 29er) ale padlo ostatecznie na crossowy. Potrzebuje rady którą opcję najlepiej wybrac
      Jazda 70 % miasto(dojazdy do pracy, wycieczki z żoną) 30 % jakieś utwardzone drogi i raz na jakis czas trasa +- 30 km. 

Mocno sie zastanawiam nad zakupem UNIBIKE VIPER DISC z 2018 r, mam możliwość zakupu nowego za 2850 zl ze światłami na przód i tył. Nie wiem tylko czy do mojej rekreacyjnej jazdy taki osprzęt jest mi potrzebny. 
      Albo UNIBIKE CROSSFIRE 2018 za 2250 zl.

Jest jeszcze jedna opcja którą rozważam, mianowicie : 
      ROMET ORKAN 4 z 2015 r. Używany. Za 1200 zl. 

Opis od osoby sprzedajacej rometa: 
      "Rower w bardzo dobrym stanie, świeżo po kompletnym przeglądzie przygotowującym do nowego sezonu. Ponadto założone zostały nowe opony Continental Contact II w rozmiarze 28"x1,75", wraz z nowymi dętkami.
      Dzięki wymianie mostka kierownicy na wyższy w stosunku do oryginalnego oraz chwytom Ergon GP1 kark oraz ramiona pozostają rozluźnione w czasie jazdy, a nadgarstki mają lepsze podparcie."

Będę jeździł typowo rekreacyjnie. Uprawiam dużo sportu, lecz jazda na rowerze dawno została w tyle, dlatego szukam najtańszego a zarazem najrozsadniejszego rozwiązania. Z tad pomysł aby kupić taką używke...