Skocz do zawartości

[Korba] Shimano FC-M340 reanimować czy wymienić ?


Sylwester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, idzie wiosna chciałem zreanimować mój rower, nie chcę wydać na ten cel zbyt dużo pieniędzy ponieważ łożysko od wahacza w ramie się sypie, w dodatku rama spawana już raz. Myślę że jeszcze w tym roku kupię inny rower, najpóźniej w przyszłym, dlatego proszę o pomoc jak najtaniej zreanimować napęd w moim dziadku.

Aktualnie posiadam: korbę Shimano FC-M340, przerzutka tył Shimano Deore RD-M510, Kaseta CS-HG40, przerzutka przód Shimano MC-21

Korba jest w fatalnym stanie, tzn zębatki, najmniejsza jest wyciągnięta na maxa, ale jej nie potrzebuje, średnia czasem by się przydała, ale jest krzywa i nie da się na niej jeździć, Największa jeszcze jako-tako się nadaje do jazdy. Nigdzie nie widzę blatów/zębatek do tej korby, lepiej wymienić dwa blaty jeśli pasują od innego modelu, czy nowa korba?

W kasecie dwie najmniejsze zębatki trochę wyciągnięte, da się wymienić osobno? Czy lepiej całą kasetę ?

Wiadomo że łańcuch hurtem też. Przerzutki myślę że wytzymają
http://allegro.pl/rowerowa-korba-sr-suntour-xcm-kwadrat-40-30-22-9rz-i6938735160.html myślę nad takim rozwiązaniem, plus to co kupić będzie konieczne, poratujcie co robić, co kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kaseta ma tylko najmniejszą koronkę wymienną, więc musiałbyś całą plus łańcuch oczywiście.  Korba, kaseta, łańcuch to już zbliżamy się do 200 pln, Jeśli dojdą linki, pancerze, suport korby ( w jakim jest stanie? są luzy? kręci się normalnie ? ) centrowanie kół ( w jakim stanie są koła? piasty? ) i robocizna to zbliżamy się do 300. Ile potrafisz sam zrobić?  Korba oryginalnie jest pod suport 113 mm - zamiennik znalazłeś dobry ( również pod 113 mm ) tylko zębatki będziesz miał mniejsze ( oryginał miał 42/32/22 ). W jakim stanie jest reszta roweru - amor, łożyska kierownicy, rama, inne.

Jeśli suport jest ok to korba, którą zalinkowałeś będzie pasowała, kaseta hg41 nowa lub hg 51 nowa ( tylko kilka pln droższa ale lepsza )  łańcuch kmc x8.73 ze spinką.

Jeśli stan (rower  lekko zapuszczony z Twojego opisu ) reszty podzespołów będzie ok to działaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Koła mam w stanie bdb, trochę ciężkie  (dartmoor blizzard) ale proste itd, piasty novatec tez bez luzów. Suport kręci się gładko, cicho i nie ma luzów także to też na plus. Rower jest dosyć stary, ale poza napędem i tym łożyskiem w ramie które zaczęło pykać, nie jest najgorszy. Ostatnio powymieniałem tarcze, klocki, linki itp.  Dlatego też podejmę próbę reanimacji, żeby mieć czym jeździć na czas aż nie znajdę dla siebie nowego roweru, a ten będzie służył jako rower awaryjny. A robotę całą zrobię sam, więc to nie problem.

Cytat

łańcuch kmc x8.73

szukam tego łańcucha, ale jedyny jaki znalazłem to x8.93 czy to o ten chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 8.93 to lepsza wersja .73 kilka pln roznicy. Moze byc. Zerknij jeszcze na kasetę hg40 czy aby nie ma luzem dwóch najmniejszych koronek( juz nie pamiętam, a możliwe) bo hg 41-51 to ma tylko 1.

Editd

Blad. Lancuch .73 i 93 jest w 9 tce. W osemce 8.93 i 8.99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...