Skocz do zawartości

[Amortyzator] Manitou Marvel Comp przebarwienia na goleni


przemogg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie , może ktoś zetknął się z czymś takim, otóż na górnych goleniach Manitou Marvel Comp 27.5 zauważyłem w paru miejscach i to zarówno przy uszczelkach kurzowych jak i przy koronie, takie przebarwienia w związku z tym mam pytanie co to jest i czy reklamować ten wideł, kupiony jako nowy,  szkoda mi trochę czasu na reklamację i wysyłki jeśli to nic groźnego to wole go sobie zostawić i protestować a nie tracić czas na poczcie. Pozdrower

IMG_20180313_181318.thumb.jpg.3b2f4864de0e92816f69308c0fbe471f.jpgIMG_20180313_181421.thumb.jpg.acb1c5ea7432c7742604adf2ba964aa8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące tego przebarwienia zadałem dystrybutorowi Manitou w Polsce, firmie Velo sp. z o.o. z Gliwic. Może komuś się to przyda w przyszłości i pomoże pokonać takie wątpliwości jak moje stąd też pozwolę sobie zamieścić ten post. Bardzo szybko otrzymałem odpowiedz nadesłana za ich pośrednictwem z działu serwisu centrali Manitou, mianowicie lekkie przebarwienia wynikają z procesu anodyzacji i są akceptowalne, technicznie jest ok. Natomiast jeśli w miejscu przebarwień są rysy, wybrzuszenia czy wklęsłości, może to oznaczać złą grubość anody co już miałoby wpływ na pracę amortyzatora.

Jeszcze raz składam podziękowania dla Velo sp. z o.o. z Gliwic za pomoc i szybka reakcję.

Temat uważam za rozwiązany i proszę moderatora o zamknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go zwrócił, zwłaszcza że tak jak piszesz kupiłeś go jako nowy i domyślam się że informacji o przebarwieniach nie było. 

Jeżeli to nie przypadek, to istnieje szansa że ktoś ma takie odrzutki produkcyjne i mimo wszystko sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa widelce Manitou Marvel, miałem Towera Pro i dlatego też byłem zdziwiony bo nie spotkałem się dotąd z czymś takim ale przekopałem temat o przebarwieniach na różnych forach i ludzie wypowiadali się tak jak artofnois, że wszystko działa normalnie. Na marginesie dziękuję artofnois za opinie potwierdzającą. Nawet w dziale o Suntourach dziś szukałem i Activia sam się wypowiadał juz nie pamietam w którym wątku na temat XCR np: kołek na górnych lagach że nie ma pojęcia skąd to jest ale, że takie przebarwienie w niczym nie przeszkadza. Co więcej sprawdzał w takim miejscu grubość anody i była ona prawidłowa. Nawet na innych forach mtb jeszcze z 2013r. znalazłem wpis opisujący taką sytuację w Manitou i stwierdzenie że działa wszystko ok. Co do odrzutka produkcyjnego jest na niego gwarancja a to dla mnie najważniejsze i jak tylko będzie coś nie tak natychmiast z niej skorzystam a wątpię żeby odrzutki produkcyjne je miały. Wooyek pisał bodajże na 1enduro.pl że Spider Suspension i Wichu Workshop mają coś wspólnego z Manitou, zadzwonię i zapytam jeszcze do nich na wszelki wypadek.

Edytowane przez przemogg
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...