Skocz do zawartości
kuba0220

[Łańcuch singlespeed] problem z ustawieniem

Rekomendowane odpowiedzi

kuba0220

Witam, mam problem z ustawieniem łańcucha w rowerze typu dirt/street. Mam driver 16T i blat 34T, łańcuch za nic nie chce się dobrze ustawić, ogniwo więcej, za luźno i łańcuch spada, ogniwo mniej, łańcuch sztywny i przy dłuższej jeździe po prostu się zrywa. Czy jeżeli zmienię blat na 32T lub 30T to będzie można ustawić dobrze łańcuch? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

A masz poziome haki w ramie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kuba0220

Niestety nie... Koło może być w jednym miejscu, w tym problem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

No to nie ustawisz, właśnie z tego powodu który opisałeś. Weź pod uwagę że nawet jeżeli jakimś cudem Ci się to uda, to łańcuch się rozciąga i prędzej czy później problem wróci.

Ja na Twoim miejscu kupiłbym napinacz łańcucha montowany w miejsce tylnej przerzutki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kuba0220

Nawet jak kupię mniejszy blat? To nic nie zmieni?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michuuu
17 minut temu, kuba0220 napisał:

Nawet jak kupię mniejszy blat?

Nie czytasz co ludzie piszą.

45 minut temu, skom25 napisał:

łańcuch się rozciąga i prędzej czy później problem wróci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kuba0220

No to normalne, że łańcuch się rozciąga, z każdym prędzej czy później się to stanie, kwestia tego czy jeżeli teraz założę 32T to coś da.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Haitz

Bez sensu tak kombinować, wcale nie musi dać. Wystarczy nawet wkręcić jakąś najbiedniejszą możliwą przerzutkę(jeśli masz hak ofc), żeby była na maxa napięta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25
9 godzin temu, kuba0220 napisał:

No to normalne, że łańcuch się rozciąga, z każdym prędzej czy później się to stanie, kwestia tego czy jeżeli teraz założę 32T to coś da.

A co ma dać skoro nie jesteś w stanie ustawić naciągu łańcucha? Możesz sobie wsadzić 20T albo 48T i efekt będzie ten sam, łańcucha nie naciągniesz bo nie masz takiej możliwości.

Kup sobie napinacz albo tanią przerzutkę, nic innego nie wymyślisz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zekker
W dniu 13.03.2018 o 21:02, kuba0220 napisał:

ogniwo więcej, za luźno i łańcuch spada, ogniwo mniej, łańcuch sztywny

Na razie półogniwo?
Docelowo musi być jakiś napinacz albo będziesz co i raz się bawił w skracanie łańcucha wraz z jego rozciąganiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• OneMoreBike
      Przez OneMoreBike
      Cześć,
      Użytkowników Facebook'a, którzy jeżdżą na Surly, albo rozważają zakup zapraszam do grupy Surly Polska - grupa wsparcia dla nieszablonowych rowerzystów: https://www.facebook.com/groups/154825315188742/
      Wrzucamy tam aktualne projekty i inne nowości, a grupowicze dzielą się swoim doświadczeniem i mogą pochwalić się własnymi projektami. Bo jak to często bywa właściciele Surly miewają nietypowe pomysły
    • Quner
      Przez Quner
      Witam
      Posiadam damper fox dhx rc4 z roku 2015 ze sprężyna fox racing shox 350 lbs 3.25. Mam mały problem ponieważ amortyzacja działa za miękko, tzn często dobija. Mam zamiar kupić 4-setkę ale nie mam w tym momencie kasy na kolejną sprężynę foxa, mam zamiar kupić jakąś manitou, ale nie wiem czy posiadają oni sprężyny które pasowały by do tego dampera mam na myśli odpowiednią średnicę, bo niestety każda firma inaczej oznacza rozmiar sprężyn. Czy wie ktoś może jaka była by dobra, może poleciłby jakąś cena do 150 zł. Jeśli można proszę również o link do sklepu, bądź informację o konkretnym modelu. Mam nadzieję że dobrze opisałem sprawę, to mój pierwszy post na forum. 
    • MinieKK
      Przez MinieKK
      Witam, otóż mam taki problem że wczoraj zakupiłem nowy rower Kross Hexagon 2.0. Jezdzilem na nim około 4 godziny po lasach oraz chodnikach. W mniej więcej 3/4 jazdy przednie amortyzatory zaczęły wlaśnie skrzypiec/piszczec. Jest troche na nich piachu lecz nie wiem czy to od tego. Co może byc przyczyną?
    • gennaro
      Przez gennaro
      Witam,
      proszę o pomoc w wyborze roweru do miasta. Rower będzie używany w wielkim mieście, głównie na ścieżkach rowerowych, które są tam wszędzie i się nie kończą Rower będzie wykorzystywany do pracy jako kurier, dostawa jedzenia itp. 
      Wiem, że na pewno musi być to single speed (nie chcę przerzutek, amortyzatorów, hamulców tarczowych itp). Zastanawiam się nad ostrym kołem z flip flop, ale zastanawia mnie też, czy może lepiej wybrać jakiś mtb coś w stylu dirt/street z gładkimi oponami?
      Na razie upatrzyłem 2 ala ostre koło:
      1. Cheetah 3.0 https://cheetahbikes.com/product/cheetah-3-0-chrome/
      2. NS Bikes Analog 2018 http://allegro.pl/rower-ns-bikes-analog-ostre-kolo-fixie-l-crmo-2018-i7352884565.html
      Oba rowery rama hi-ten, więc nie wiem czy warto, ale jak NS Bikes w opisie daje, że jeszcze tricki można robić, to chyba nie ma co się martwić. Nie wiem jak ten Cheetah. Dodatkowo w NS są szersze opony.

Co o tym sądzicie? Czy taki typ roweru jest najlepszy dla mnie, czy może coś innego?
    • Gość Mateusz
      Przez Gość Mateusz
      Witam!
      Mam dylemat dotyczący wyboru roweru w okolicach 3000zł. Spędziłem masę czasu na odrzucaniu obiecujących egzemplarzy i ostatecznie wyróżniłem dwa typy:
      1. https://cube.pl/2018/rowery/mountainbike/hardtail/aim/cube-aim-sl-blacknflashgreen-2018/
      2. http://nrowery.pl/rowery/mtb-29/49-cayon-dr
      O.
      Roweru potrzebuję do casualowej jazdy po mieście i okazyjnych zjazdów z nieużywanych stoków narciarskich, mam 182cm wzrostu i ważę ok. 75kg, ponieważ jestem zupełnie zielony, nie wiem czym w sumie te rowery się różnią, więc proszę o pomoc
      Z góry dzięki!