Skocz do zawartości

[2018] Shimano XTR 12s


klimarc

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.02.2019 o 17:00, Dokumosa napisał:

Oo ja też chętny na chińską kasetę xd. 

Swoją drogą najlepsze w microspline może być to, że tanie kasety tłoczone na prasie będzie można założyć do napędu sram.

Nie rozumiem związku jednego z drugim. Przecież już dzisiaj masz kasety 12 sp, które możesz sobie zaaplikować do SRAMa... SunRace, chinole z Ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak Shimano będą oferowali XTR/XT only startujące od 10T to nic nie stoi na przeszkodzie żeby jakiś Chińczyk zaczął klepać kasety z luźnymi koronkami na micro spline bo dla niego to tylko kwestia odpowiedniej matrycy do prasy. Pod xD to już stosunkowo cholernie droga obróbka CNC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za rok załóżmy Shimano wypuści 13 sp z elektroniką i ludzie będą pisać, że Sram może zwijać manatki ;) Tak swoją drogą to kilka osób na tym forum będzie mialo/kupi srama axs, a hamulce, piasty, napędy, manetki od tourneya do xt i  80 % rynku ma Shimano i to się nie zmieni w rok czy dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie w mainstreamie i niskiej półce ciągle Shimano dominuje. Dodatkowo Japończycy coraz śmielej działają ze swoimi napędami E7/8000 (jeździłem na nich i śmiem twierdzić, że Bosch jest obecnie w czarnej...). Odnośnie wysokich grup Shimano to gdyby nie ich manetki i hamilce podejrzewam, że nie byłoby ich już w tym segmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 minuty temu, g286 napisał:

Shimano do niedawna miało monopol w MTB

Monopolu nie ma już od dłuższego czasu co widać  patrząc na wyposażenie rowerów do ęduro i tego....no...do Ol Montajn , gdzie w dużej mierze jest 1x12 od SRAMa ( w klasie do 13k SRAM  NX i sporadycznie GX)

 

7 minut temu, g286 napisał:

W szosie nadal liczą się tylko japończycy i ASX tego nie zmieni.

Raczej nie, bo układ wynika z chęci sponsoringu grup, a SRAM nie ma aż takich zapędów- dają napęd chyba do 2 lub 3 teamów protourowych. Co tak naprawdę niczego nie wnosi.

Teraz, Dokumosa napisał:

Odnośnie wysokich grup Shimano to gdyby nie ich manetki i hamilce podejrzewam, że nie byłoby ich już w tym segmencie.

Może hamulce niekoniecznie.....Magury, nowe Hayesy czy Formula już przebiły wyroby Szimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, durnykot napisał:

 

Może hamulce niekoniecznie.....Magury, nowe Hayesy czy Formula już przebiły wyroby Szimano.

Czy komplet hamulców wymienionych firm można kupić od ręki w pierwszym lepszym rowerowym w cenie poniżej 300 pln? No właśnie. 

Poza tym nadal wiele osób, ceni sobie hamulce Shimano za dobre działanie, perfekcyjna obsługę gwarancyjna i bezproblemowy serwis czego na pewno nie można powiedzieć o Formule. Hayes? Póki co ciężko cokolwiek powiedzieć o jednym modelu. Jest kilka recenzji w necie... I tyle. Magura? Droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, obecnie jest dwóch dystrybutorów Harfa i Aspire. Czy ci nowi będą robić gwary OEM nie wiem, choć trochę nie widzę wysyłania wszystkiego do Czechów. Mam nadzieje że dostępność niektórych produktów się poprawi. 

Niemcy mają trzech, jeszcze lepiej: https://www.sram.com/sites/default/files/di_list_sram_18q4.pdf

Edytowane przez g286
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
21 godzin temu, Sabarolus napisał:

Czy komplet hamulców wymienionych firm można kupić od ręki w pierwszym lepszym rowerowym w cenie poniżej 300 pln? No właśnie. 

Emmm.... odniosłem się do postu kolegi @Dokumosa, gdzie pisze o wysokich grupach, a nie o tanich.

Poza tym dotyczy tego co oferują hamulce ,a nie ile ich jest jako OEM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 19:22, TheJW napisał:

Japońce chyba niedługo zaczną zwijać manatki... :D

Manetki!

Jeśli SRAM kiedyś nauczy się jeszcze produkować dobre hamulce - będzie warto brać cały pakiet zawiecha+napęd+hamulce. Potem będzie dobrze jak nauczą się robić hamulce wybitne, takie jak choćby Shimano Saint lub dobre serie Hope.

Póki co SRAMowska sztyca na olej mineralny odpycha, a ich hamulce to kompletna porażka. Tajemniczo bębenki pod xD też są sporo droższe od odpowiedników pod Shimano...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fordoniak napisał:

Jeśli SRAM kiedyś nauczy się jeszcze produkować dobre hamulce

Nie powiedziałbym, że hamulce Srama są takie złe. Kiedyś było może na odwrót jak były Avidy - twarde, awaryjne, słabe i piszczące. Wtedy bez wahania wolałbym hample Shimano, a teraz? Cięższe od każdego, psują się zimą, w sumie niektóre psują się już po wyjęciu z pudełka, do klamki trzeba więcej wyczucia niż do hamulców w moim 40-letnim ciągniku. Teraz miałem Formulę, Shimano i obecnie używam w dwóch rowerach Guidy i Cody.   Jak dla mnie najlepsze hamulce. Jak rozglądałem się za nowymi hamulcami to odniosłem wrażenie, że prawie wszyscy robią lepsze hamulce niż Sh. Saint jako wybitny hamulec? Przed nim stawiam choćby MT 7, Hope i moje Cody RSC. Ale to moje subiektywne zdanie. Chciałem nim zaznaczyć, że nie wszyscy teraz tak kochają hample Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...