Skocz do zawartości

[koło] uszkodzenie - konieczność kupienia nowego czy możliwość naprawy?


AndySchleck

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Pod koniec jesieni uszkodziłem tylne koło w moim rowerze szosowym,
niestety była jesień, liści pełno, a ktoś "inteligentny" wstawił kratkę kanalizacyjną otworami wzdłuż a nie w poprzek,
kratki nie widziałem i wpadłem tylnym kołem, normalnie nic się nie dzieje, obręcz nie jest wykrzywiona, ale przy złapaniu za hamulce słychać jak klocek łapie tą przecierkę.

W tym miejscu mam do Was pytanie - da się coś z tym zrobić? Zastanawiałem się nad wyrównaniem powierzchni wodnym papierem ściernym, ale nie wiem czy bardziej nie zaszkodzę niż pomogę taką operacją.

koło axis 2.0

IMAG0651.jpg

IMAG0652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przeszlifował papierem i przejechał włókniną ścierną która zbierze wszystkie "zadziory".

Tylko zrób to porządnie, zdemontuj koło, zdejmij oponę i szlifuj papierem naklejonym na coś płaskiego, np kawałek twardego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał skom25, jak koło mocno nie dostało, nie bije na boki to szlifowanie załatwi sprawę. Cała ta operacja po to żeby nie uszkadzało klocka hamulcowego.  Zacznij od grubszego papieru, wodnym dużo nie zdziałasz. Musisz pamiętać że ta obręcz będzie wymagała co jakiś czas oględzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Imar napisał:

Zacznij od grubszego papieru, wodnym dużo nie zdziałasz.

Grubsze też są wodne :) Ja bym zaczął od 500 wodnego, potem 1000 wodny, drobna włóknina i może 1500/2000 wodny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tym papierem to tylko symbolicznie zalagodzić zadziory resztę wytrze sam klocek, nie należy przesadzić żeby hamując nie zaczęło pulsować z powodu wyszlifowania materiału  ma być tylko gladziej, a nie super estetycznie, jak było tąpnięcie to warto sprawdzić dokłanie również okoliczne otwory na szprychy czy nie ma jakiś pęknięć. i czy koło nie bije pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja polecam papier + włókninę ścierną która zbierze wszystko czego nie zebrał papier.

Swoją drogą to nie wiem czy kiedykolwiek coś szlifowałeś, ale podkładkę aluminiową tarłem około minuty grubym papierem na mokro używając sporej siły a zszedłem o.. 0,1mm :)

Także ja o nadmierne przetarcie bym się nie martwił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...