Skocz do zawartości

[koła] XC 27,5 cala do 1000zł


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Jak Ci na niższej masie nie zależy, to bierz 30 mm - opona lepiej się ułoży, chociaż jak na taką obręcz, to guma nie jest szeroka, ale jakby co, to w przyszłości będziesz miał zapas na szersze kapcie ( o ile oczywiście będzie wystarczająco dużo miejsca w ramie i amorze ).
Musisz to sobie jakoś przekalkulować :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na masie roweru mi nie zależy. Ogólnie to nie będę go używał do enduro lecz do zwykłej oraz leśnej jazdy. Niestety z powodu nadwagi (118kg mięsa)  to mam często ból kręgosłupa przy pochyleniu pleców. Mam fajnego sztywniaka lecz dużo na nim nie pojeżdze. Na fullu kręgosłup cały czas pracuje i nie dość że bóle mi już nie występują to takżę ćwicze wtedy mięśnie kręgosłupa

PYTANIE: CZY TE KOŁA WYTRZYMAJĄ MOJĄ WAGĘ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

KrissDeValnor dobrze że nie wziąłem  koła o obręczy 30 bo by była lipa. Przyszły do mnie te DT SWISS  i wziałem 25. Opony się super trzymają. Cena za komplet P+T wyniosła mnie 1000zł okazjonalnie a patrzałem samą tylną pisatę dt swiss 350 to koszt w 7anna  ponad 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alsew napisał:

Dzisiaj dostałem tzw propozycję nie do odrzucenia i ... zamówiłem nowy fabryczny zestaw DT Swiss XM 1501 :D Już nie mogę się doczekać kiedy przyjedzie do mnie kurier i zadzwoni do drzwi :rolleyes:

Ale szerokość obręczy 22,5 mm czy 25 mm ? Też bym się skusił ale te 370, chociaż 350 na tył. Na razie nic nie przebije tych DT 240s 1501 za 1200 zł widzę.

2 godziny temu, ACTIVIA napisał:

KrissDeValnor dobrze że nie wziąłem  koła o obręczy 30 bo by była lipa. Przyszły do mnie te DT SWISS  i wziałem 25. Opony się super trzymają. Cena za komplet P+T wyniosła mnie 1000zł okazjonalnie a patrzałem samą tylną pisatę dt swiss 350 to koszt w 7anna  ponad 700zł

DT SWISS jaki model przyszedł kompletny? Składak jakiś czy formowy model cały? Za tego tysiaka? Tylko okazja jednego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację  lecz  za 1000zł co tyle zapłaciłem za nowy komplet (przód + tył) M 1700  Spline 25 https://www.dtswiss.com/en/products/wheels-mtb/all-mountain/m-1700-spline/m-1700-spline-25/ nie był bym w stanie załatwić sobie za tą samą cenę koła o tej szerokości 30mm gdy cena detaliczna za komplet wynosi ponad 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Alsew napisał:

O co Ci chodzi jeśli mogę zapytać ??? Kupiłem te koła za 1100 zł z przesyłką kurierem za pobraniem http://allegro.pl/dt-swiss-kola-xm1501-spline-one-650b-shimano-55-i6792995745.html ale nie zrobiłem tego na bikestacji ;)

 

Chodzi mi oto że piszesz o kołach dt xm1501 za 830 zł i za 1100 zł że jak coś to pisać priv. Tylko jedne są na piastach 370 i na 240 dobrze rozumiem? Jak coś to jestem zainteresowany tymi na 240 za 1100 zł, to jeszcze lepsza cena niż sporo ludzi kupiło od firmalizard. Chyba że jest jeszcze lepsza okazja cenowa tylko trzeba czekać. Jak jeszcze 70% zostało tego na naszym rynku to szybko się nie wyprzeda. Na święta mogą być wyprzedaże po 900 zł za DT1501 na 240s.

Chyba że nie ma na to papierów czy tam gwaranci czy możliwości zwrotu czy itp? Jak jest wszystko zamknięte w oryginalnym kartonie cały zestaw, pod mleko wentyle są itp rzeczy też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alsew zamówił i będzie miał. A Wy naprawdę chcecie kolejne bóg wie ile czekać żeby jakieś grosze urwać? 7% czyli 100pln taniej warte jest czekania do kolejnej zimy? Ja przepłaciłem o tę stówę, ale już 1300km na nich nakulałem w półtora miesiąca. Zero problemów, proste jak drut. ratchet w środku czysty mimo wielu kulań w syfie i szorowaniu roweru. Ty @kamar59 więcej straciłeś na tym, że nie sprzedałeś tych stockowych z Gianta jako nowe niż zyskasz na zakupie XM1501 czekając. No i już wspominasz w swoim wątku o falującej kasecie.

 

Planuję, że przy 2000km zmienię łańcuch, a przy gruntownym czyszczeniu zerknę jak tam się ma bębenek pod kasetą z luźnymi koronkami na tej piaście. Dokręcałem kluczem dynamometrycznym, więc zgodnie ze sztuką. Ciekawe czy coś się werżnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...