Skocz do zawartości

[koła] XC 27,5 cala do 1000zł


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, kamar59 napisał:

I szprychy Pillar PSR TB2016 do DT Competition race bo tu jeszcze mam dylemat.

Pillary są wycieniowane do 1,6 mm a Dt do 1,8. Czytaj Pillary są nieco lżejsze, ale mniej wytrzymałe od DT.  A ja mówiąc szczerze ciągle mam dylemat szprycha prosta vs gięta + piasty z wysokim kołnierzami. Jakoś rozumowanie: wysoki kołnierz piasty=krótsza szprycha= sztywniejsze koło; jakoś bardziej do mnie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, KrissDeValnor napisał:

XM jest szersza od ZTR, który ma 21 mm wewnętrznie.
Arch MK3 byłby ciekawy, bo ma 26 mm i wagowo nie jest źle ( 425 g ), a obręcz jest dedykowana do opon 2,25 - 2,5", tylko pewnie cena nie ta...

Wszystkie są w podobnej wadze 420 g - 430 g jak i XM401 i ZTR Arch EX ja tam oponę 2.1 - 2.2 grupszych nie zakładam niż 2,25 na nowym rowerze będzie 2.1 na nich zostanę pewnie.

20 minut temu, Alsew napisał:

Pillary są wycieniowane do 1,6 mm a Dt do 1,8. Czytaj Pillary są nieco lżejsze, ale mniej wytrzymałe od DT.  A ja mówiąc szczerze ciągle mam dylemat szprycha prosta vs gięta + piasty z wysokim kołnierzami. Jakoś rozumowanie: wysoki kołnierz piasty=krótsza szprycha= sztywniejsze koło; jakoś bardziej do mnie przemawia.

Na DT padnie 1,8. A może razem u Davida zrobimy taki sam albo podobny zestaw kół i da większy rabat ;-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AlsewGdybyś ważył w okolicach 100+ to mógłbyś zadręczać się sztywnością ale Twoich 75 raczej o sztywność kół bym się nie martwił. Tym bardziej, że dot. to kół do XC a nie DH/FR.

BTW: Widziałem kiedyś prezentację DT (czyli propagandowa) n/t SP i twierdzili, że to sztywniejsze rozwiązanie ze względu na brak zgięć, które nawet naciągnięte do tych 1000N jeszcze są podatne na dalsze ugięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alsew napisał:

No już nie przesadzajmy. Piasty 240s (w tej wersji kolorystycznej) można kupić za 950 zł/komplet, a jak zadzwonisz i pogadasz, to po za alledrogo pewnie znacznie taniej. Więc nie ma co na siłę argumentować Twojego zakupu. Skorzystałeś z dobrej oferty i tyle!

Nie patrz na cenę tej piasty z tych właśnie rozplecionych kół co jest mega okazją na nie tylko poszukaj najtańszej oferty zwykłej 240s. Bo to w tym właśnie chodzi, że masz komplet kół za cenę samej tylnej piasty kosztującej coś ponad tysiaka. Owszem, wada tej transakcji to kolor piasty, bo ten może być kontrowersyjny i na zdjęciach nie każdemu się musi podobać. W realu wyglądają ślicznie a jakość wykonania widać od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cervandes napisał:

Nie patrz na cenę tej piasty z tych właśnie rozplecionych kół co jest mega okazją na nie tylko poszukaj najtańszej oferty zwykłej 240s.

A jaki jest sens porównywania cen dwóch różnych piast? Zauważ że nie różnią się one tylko kolorem i szatą graficzną, ale te nowe dt 240s mają też zupełnie inny kształt korpusu, inny kształt gniazd szprych i inny kształt pająka do montażu tarcz... czy są różnice techniczne(?), to może ktoś się wypowie kto je rozbierał... Pytanie też czy ważą tyle samo co te nowe, bo to jednak główny argument przemawiający na korzyść dt240 w porównaniu z dt350.  Więc ich wartość jest taka jaką dyktuje rynek nie ma co się odnosić do cen nowszego modelu, chociaż jak ktoś nie musi mieć prostych szprych to też idzie znaleźć coś w dobrej cenie  http://www.bikeatelier.pl/kola-i-komponenty/piasty-tylne/piasta-dt-swiss-240s-mtb-tyl . Nie ma co gadać, tak jak pisałem wyżej 1200zł to fajna oferta za te koła i tyle w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie przespałem się z tematem i wiem że chce takie koła... Temat stanął na tym że mogę kupić składaki(dt xm 1501+dt370)ze szprychami Sapin2016 za 900zl lub ze szprychami dt 2,0-1,8 za 950 zł a oryginalny zestaw dt xm1501 za jakieś 1200zł. Jakoś te szprychy cieniowane do 1,6 do mnie nie przemawiają. A między zestawem ze szprychami dt a fabrycznym zestawem jest 250 zł różnicy (zestaw fabryczny ma zaworki i taśmę pod tublesa,realna różnica w cenie to jakieś +/-150zł) Do tego ceny kół i obręczy xm 1501 zaczynają sięgać dna ( na alledrogo obręcz 110 ziko a koła 1200). Obstawiam że pod koniec sezonu ceny pójdą jeszcze w dół więc chyba wyczekam jeszcze chwilę i kupię fabryczny zestaw dt xm 1501...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam zestaw kół pod ramę  full 27,5

Przód -  15x110 BOOST

Tył 12x142

Mam możliwość załatwienia sobie w dobrej cenie komplet nowych kół czyli P + T  DT Swiss M 1700 Spline.  W opisie jest napisane że mocowanie tarczy center lock  oraz TA  - Thru Axle.

Często w opisach na polskich stronach jest napisane mocowanie tarczy na 6 śrub  - Jak jest w rzeczywistości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptery CL to IS (6 śrub) tylko w zestawie p+t. Tyle, że nie kupisz kompletu tył standard a przód boost. Na CRC były niedawno boostowe M1700 -30 na sztuki w śmiesznych cenach.

@Alsew oklejanie taśmą 25zl/szt, zawory 40 komplet czyli dokładajac to do tych 900 robi się 990. Różnica względem  xm1501 niewielka. Z drugiej strony nie każdy potrzebujęe dt240. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

@Alsew oklejanie taśmą 25zl/szt, zawory 40 komplet czyli dokładajac to do tych 900 robi się 990. Różnica względem  xm1501 niewielka. Z drugiej strony nie każdy potrzebujęe dt240. 

Tak jak pisałem zestaw ze szprychami dt 2,0-1,8 z demobilu to u Dawida 950 zł plus 90 zł których piszesz za przygotowanie pod bezdętki i robi się 1040 zł. Czyli jednym słowem oszczędzam 160 zł kupując składaki na piastach dt 370 , w porównaniu do ceny zestawu fabrycznego xm1501 na piastach dt240.  Do tego, skoro już teraz na alledrogo można kupić ten zestaw fabryczny xm 1501 za 1200zł to we wrześniu/październiku pewnie spokojnie da się go wyrwać za 1100 zł lub mniej... Kolejna sprawa to moim zdaniem zawyżona cena składaków. Jeśli sama obręcz na alledrogo kosztuje 110 zł/szt to ile powinien kosztować zestaw kół na piastach dt 370 biorąc pod uwagę że szprychy też są z demobilu i kupowane są w niższej cenie niż nowe??? Dla porównania np. taki zestaw na odrobinkę tańszych obręczach dt 533 (ale z nowymi szprychami) kosztuje w granicach 800zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i ile miejsca będzie na szerokie gumy w ramie i amorze, bo sama obręcz się zmieści w każdym sprzęcie, ale z szeroką gumą, która się "rozleje" na całą swoją maksymalną szerokość, to już niekoniecznie..., ale jak rama full, to może pewnie sporo pomieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...