Skocz do zawartości

[ebike - rower elektryczny] Ghost Hybride Lector - zakup


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

..jeszcze dorzucę za embt , test nowego Jam2 z silnikiem bosh i baterią 625wh! Pierwsze pytanie jakie sam sobie zadałem ,to..ale o co chodzi?! Niby zmiany na lepsze a wychodzi „kręcenie się w kółko” , chociażby krótsza linia łańcucha od wersji (2019) na której jeżdzę a oferta jest z kołem 29 , plus wihajster do zmiany koła na obręczy 27,5 ...po co to wszystko to za cholerę nie wiem , enduro czy dupowóz?  Silnik bosh ,bez osłony od spodu bo ma żebrowanie z magnezu coby się schłodzić i przy okazji wypalić w kamień..super . Koła  jak do trail (przynajmniej w prezentowanym modelu) , lepiej byłoby (trochę drożej) użyć obręczy 27,5 z offsetem 40 i opona 2,8 na mleku , toczenie bez zmian a rower pójdzie jak buldożer i to wszystko waży 3,5 kg więcej . Warto przeczytać opinie pod artykułem  ..

https://www.emtb-news.de/news/focus-jam2-neuvorstellung-test/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..wystarczy pogrzebać i masz..najlepsze ebike na 2020 według anglikanów, trudno ich posądzić  o lokowanie produktu. Jest też Focus , Sam2 vel Jam2 i ciekawostka.. na ten rok wybrali model (2019) z ramą i silnikiem shimano steps 8000 , kto by  pomyślał.. pojawiają się internetowe plotki ,że następca steps 8000 czyli 9000 , będzie  miał identyczny montaż do ramy .

https://www.mbr.co.uk/buyers_guide/best-electric-mountain-bikes-348254

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewnienia o ofercie serwisowania rowerów przez http://tatrabikes.pl , rozmijają się z rzeczywistością.. odwlekanie , brak konkretów itd . Jeśli komuś padnie coś poważnego w rowerze a nie będzie miał ze sobą narzędzi,  to w Zako może mieć problem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.01.2020 o 15:28, Kuli napisał:

Jeśli chodzi o STunlocker to chciałem przetestować zmiane marketu na US (32kmh max), kupiłem apke za te 7,50 wchodzę i lipa nie ma opcji żadnych. Developer odpisał mi że jeszcze trzeba sobie u niego wykupić licencje premium żeby się pojawiły, zrobiłem refund bo to trochę jaja.

Dodatkowo jest parę opinii w necie że ta apka usmażyła silnik więc w sumie lepiej tego nie tykać. 

Mam Stunlockera  - działa ok. Na emtbforum bodajże opisywał  ktoś ,że silnik mu się spalił ale sam się o to prosił bo zwiększył jego moc ponad standardowe 500W , więc nic dziwnego..."Amerykańskie" ustawienie (32km/h)  spokojnie wystarcza do szaleństw po lesie , dodatkowo aktualna prędkość i przejechany dystans są pokazywane tak jak być powinno. Działa również z najnowszą wersją softu. Moim zdaniem to jest najlepsza  i najtańsza opcja na lekki "tunning roweru". Trzeba tylko robić wszystko z głową.

Kemusi:  Właśnie testowałem Speca Turbo Levo 2020 z baterią 700Wh. No i jakby to powiedzieć jest problem.. :(  Powiem tylko tyle ,że jakbym miał chwilową nadpłynność to szybciutko pozbyłbym się Focusa , bardzo szybciutko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ogniomistrz ciekawe, ciekawe...widać , że wolisz trail i sporą baterię a spec levo na szybkie ścieżki ,jak znalazł ! 
Ja swojego nie zamienię bo jest dokładnie pod to co chce , czyli raczej trudne szlaki z błotem i luźnym kamieniem gdzie koło  27 zachowuje się idealnie i nie na miejsca na 29 . Do tego zmieniłem cały kokpit z komfortowego na mniej komfortowy ale lepszy na podjazdach i nowe hamulce. Sporo się zmieniło do wersji fabrycznej.. Oczywiście , kupilem T.E.C ale to w połączeniu z kołem 29 z przodu czyli mullet srulet ;) raczej na specjalne okazje . Wolałbym mieć dwa rowery bez kombinowania a z oferty spec , najbardziej mnie się podoba Kenevo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec był lepszy w każdych warunkach ( poza luźnymi kamieniami - bo tego nie sprawdzałem), na podjazdach też, a zjazdy to już przepaść była..No i tak jak chwaliłem swego czasu 27,5+ w elektryku tak teraz już nie jestem taki pewny czy aby 29 lepsze nie jest. Spec miał koła 29/2,6 i szedł jak burza.. W zeszłym roku sporo jeździłem w ŚLR  czyli pasma Świętokrzyskie a tam często błoto po przysłowiowy pas (zwłaszcza po deszczach) i powiem ci ,że moje 27,5+ się zaklejały i tańczyły a zawodnicy na cieńszych oponach śmigali bezstresowo ( no powiedzmy prawie.). Sądzę ,że plusy na piach dobre są,  a na błoto  to raczej coś węższego. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błota to węższe opony lepiej sobie radzą szczególnie dedykowane na błoto.. rower na kołach 29 daje większe poczucie stabilności i lepiej wybiera nierówności kosztem jazdy w warunkach technicznych , dlatego nie założę na tył koła 29 . Na przód mam i do tego z oponą 25 .. Spec ma świetną ramę do szybkiej jazdy , też mi sie podoba i pisałem powyżej który najbardziej ;) . Z kołami i oponami to zawsze zabawa , u mnie jeden zestaw to 2x27,5X2,8 a drugi 29X2,5 27,5x2,6 

W takiej sytuacji , trzymam kciuki i składaj kasę na levo ! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamusi  - z tego co piszą o Kenovo to  rower  na ekstremalne trasy i to bardziej zjazdowe ekstremalne więc raczej nie dla mnie bo tu gdzie mieszkam płasko jest :( . Na szybkie techniczne traile lepszy ponoć  Levo. I to mogę potwierdzić . Niezależnie od wszystkiego na razie zostaję przy Focusie - jakaś zmiana może w przyszłym roku . Ale jeszcze w tym sezonie sprawdzę na przód 29. Jaki konkretny typ kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie: Race Face AR 29, 30mm 15x110 , niedrogo a całkiem dobrze, solidna obręcz i porządna piasta novatec
image.thumb.jpeg.79dfe4132ab5c9294fbbb734c535702b.jpegwczesniej sprawdź czy Tw przedni amortyzator zmieści obręcz 29 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem dokleić do zdjęcia 

zgadzam się , że to jedna z bardziej udanych ram na rynku i do tego piękna .. no i ta waga , 20 kg z malutkim ogonkiem, tutaj można pokręcić rowerem. W błocie tez sobie radzi 

2DBA57F8-7644-4733-B708-8BBE91C8B90F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...