Skocz do zawartości
Cysiul

[Warszawa] Żoliborz - skradziony rower giant cadex

Rekomendowane odpowiedzi

Cysiul

Witam, 

Ze smutkiem szukam swojego roweru, który zniknął zza zamkniętej kraty. 

Rama giant cadex karbonowa. Malowanie customowe, widelec aluminiowy w malowaniu vw Passata. Cały osprzęt deore. Wszystkie łożyska maszynowe. Koła mach1 na lozyskach novatec. Opony kenda. Siodelko shiver selle Italia. Sztyca accent. 

Jakby komuś rzuciło się w oczy to proszę o informację. Jest to jedyny taki egzemplarz składany od podstaw. 

20160610_230557-1.jpg

20170114_113407.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• mocarny
      Przez mocarny
      Hejka
      Stoję przed doborem ramy Giant Roam disc 1. Ze względu na mój wzrost 172 cm, plasuje się w rozmiarze S według tabelki-doboru rozmiaru Giant. Na rozmiarze S siadałem ale na Roam disc 2, w sumie to ta sama rama i koła więc to samo, wydawało się OK. Niestety w sklepach zaczyna brakować S'ki Roam disc 1 także oglądałem M'ke która mogą kupić z dużym upustem + bon na akcesoria(ściągnięcie S'ki wiązałoby sie z brakiem rabatu). Dołączam zdjęcie roweru i wysokości siodełka z którego mogę jeszcze palcami dotknąć ziemi. Jak stoję okrakiem na ramie to mam jeszcze troche luzu i nie "wiszą mi jajca" na ramie. Pytanie czy na takiej wysokości siodełko jest OK, bo raczej wyżej go podnieść nie za bardzo(70 cm wysokości nogi po stronie wewnętrznej), czy nie zaburzam geometrii i będę miał miał prawidłową pozycje? Czy jednak siodełko powinno być jeszcze wyżej? Czy siodło zawsze musi być wyżej od kierownicy w crossach by efektywnie wykorzystać geometrie i szybkość jazdy? Słyszałem zdania że im wyżej siodło tym szybciej jedziesz  . Prosiłbym o radę czy jakieś wskazówki, bo nie wiem czy łapać "okazje" czy jednak szukać dalej.
      Pozdrawiam 

• mocarny
      Przez mocarny
      Siema
      Zastanawiam się pomiędzy tymi rowerami w rozmiarze 17 cali. Giant Roam 2 disc z 2018 mogę mieć za 2600zł + bon 230 zł na osprzęt, z kolei kross evado 5.0 z 2017 idzie dostać za 2200 w sklepach internetowych. Niby kross ma lepsze wyposażenie i jest tańszy, ale to chyba stary model przerzutek deore, giant jest na nowszej acerze - zobaczone na recenzji na youtube :). Nie wiem czemu, ale na Giant jakoś lepiej mi sie siedziało i czułem że wyżej siedze, ale według rozmiarów długości rury podsiodłowej to kross jest większy. Kross ma 430mm a Giant 420mm. Budże klaruje mi się tak około 2600 + w tym jakiś osprzęt, chyba że jakaś mega okazja to dołożyłbym. Z tego co widzę to nie ma sensu czekać na kolejne modele czy nowe roczniki, bo co roku to gorszy osprzęt w tej samej cenie... Także pewnie trzeba brać jak jest dobra okazja, nawet w zimie.
      Pozdrawiam i z góry dziękuje za rade.
    • m16iki
      Przez m16iki
      Witam, zakładam hamulec na przód deore m6000 i zastanawiam się nad rozmiarem tarczy 180mm lub 160mm. Waże około 80 kg. Jeżdżę po mieście lasach i trochę po górkach. Proszę o pomoc :) 
      pozdrawiam !!! 
    • kubha
      Przez kubha
      Cześć,
      mam Krossa Trans Alp z 2017 r. z przebiegiem około 1000 km. Od jakiegoś czasu słyszę dziwny niezidentyfikowany hałas. Ciężko mi też powiedzieć jak długo on występuje. W linku 2 filmiki, na których udało mi się uchwycić ten hałas.
      https://www.dropbox.com/sh/ta8tughpagwe4m1/AAAvSUWVLI_cW9uZmhgisbD7a?dl=0
      Cały czas myślałem, że to opony co któryś obrót koła ocierają o uchwyty błotników, bo na początku miało to miejsce. Dziś stwierdziłem jednak, że hałas występuje wyłącznie przy jeździe na najmniejszej zębatce z tyłu (przełożenie 8), przy średnim i dużym nacisku na pedały, nie ciągle (zaczyna po przejechaniu kilkuset metrów po jakimś postoju dłuższym), z częstotliwością, której nie mogę z niczym powiązać (obrotem koła czy pedałów). Po zmianie przełożenia na 7 natychmiast przestaje.
      Sprawdziłem, że mam minimalny luz na kasecie - nie wydaje mi się, żeby to był powód. Myślałem, że to może małe zębatki od przerzutki - wyczyściłem je i nasmarowałem - bez zmian.
      Pewnie i tak sam tego nie naprawię, bo nie mam obecnie czasu i warunków, ale chciałbym wiedzieć co powiedzieć w serwisie. Problem nie występuje ciągle, stąd może się zdarzyć, że mi nie pomogą.

• slyt
      Przez slyt
      Panowie,
      obecnie z uwagi na wiek i zużycie chcę wymienić w swoim Cube LTD CLS Pro (2010 r.):
      łańcuch, suport, kasete i korbe. Przy okazji pomyślałem o przerzutce tylnej (z przodu jezdze w zasadzie na najwiekszej tarczy). Modernizacja ma charakter umiarkowanie ekonomiczny :).
      Obecnie mam:
      Korba / suport: Shimano FC-M311 48x38x28, 170mm, Shimano BB-UN26
      Kaseta: Shimano CS-HG30 11-30, 8-speed
      Łańcuch: Shimano CN-HG40 114 Links
      Przerzutka tylna: Shimano Alivio RD-M410 Top Normal
      Przerzutka przednia: Shimano FD-M310 Top Swing, 34.9mm
      Manetki: Shimano Alivio SL-M410 8-speed
      a chce wymienic na:
      Korba / suport: SHIMANO Acera FC-M361 (stopniowanie bez zmian), Shimano BB-UN26
      Kaseta: SHIMANO Alivio CS-HG51 11-30 8 biegow
      Łańcuch: CONNEX 808    114 ogniw
      no i pomyslalem sobie ze zmienie przy okazji przerzutke tylna na wyzszy model. Z zwiazku z powyzszym z uwagi na fakt iz wszystkie modele przerzutek sa min. 9 biegowe mam watpliwosci czy beda dobrze wspolpracowany z manetka i kaseta.
      Czy moglibyscie doradzic cos z Deore (albo SLX ?) do powyzszego zestawu ? A moze jakies uwagi co do pozostalych czesci ?