Skocz do zawartości
mrmorty

[manetka m6000 10s] Shimano Deore

Rekomendowane odpowiedzi

mrmorty

Witajcie.
Na sprzedaż mam dwie nowe manetki Shimano Deore M6000 z obejmą i "telewizorkami" ;)
Obydwie nowe, nigdy nie rozpakowane. Jedną kiedyś tam oddałem na reklamację i dostałem nową gdy już zdążyłem zapomnieć o sprawie, a w międzyczasie miałem zamówienie na złożenie roweru 2x10 ale klient zmienił zdanie i stanęło na 1x11.

Chciałbym choć trochę kasy odzyskać więc cena dla forumowiczów za sztukę to 75 zł plus koszty wysyłkimanetka.thumb.jpg.e023caffd26cc1d0767fab6828594b68.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mrmorty

została jeszcze jedna manetka. Cena 70 zł plus koszty wysyłki. 

P.S. oczywiście dwuletnia gwarancja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Podobna zawartość

• fakirpl
      Przez fakirpl
      Witam, mam problem a mianowicie oddałem ostatnio rower do naprawy a dokladniej był problem z manetkami bo nie chciały wrzucać wyższych biegów. Mój rower to centurion backfire 800. Manetki które mialem to Shimano deore SL-590 a po naprawie założyli mi shimano alivio sl-m4000. Nie znam sie az tak dobrze na rowerach aczkolwiek myślę ze deore są lepsze od tych Alivio. I moje pytanie brzmi czy będę czuł różnice w zmianie przerzutek czy nie? Dziś odebrałem rower ale dopiero przed chwilą zobaczyłem tą zmianę. Zależy mi w miare na szybkiej odpowiedzi bo jeżeli jest to gorsza zmiana to jutro pojadę do serwisu aby naprawili to tak jak być powinno. Dodam ze koszt wymiany na owe manetki to 200zl. Dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam. 
    • MateuszMroczko
      Przez MateuszMroczko
      Witam wszystkich
      Ostatnio przełożyłem przerzutke przednią że starego roweru na nowy, w starym była deore m510 A w Nowym alivio m431, sezon wcześniej w Nowym rowerze wymieniłem środkowy blat z 32t na 36t, a największy blat mam 44t. Wszystko z przerzutka alivio działało razem bez problemu, teraz po zmianie na deore nie mogę wyregulowoć.
      Z środkowego blatu jak chce na najwyższy to haczyla mi przerzutka o środkowy blat, jak podniosłem mocowanie wyżej, teraz oslona jest około 1cm nad najwyższym blatem, czasami spada łańcuch. Dodatków podczas zmiany dziwnie wskakuje lancuch, nie wskakuje idealnie na koronki tylko tak jakby po nich szedł A po okolo połowie obrotu wskakuje już dobrze. 
      Czy ktoś ma jakaś radę, czy założyć powrotem alivio, czy da się to jakoś wyregulowac ? 
      Dzięki i pozdrawiam
    • Quathor
      Przez Quathor
      Witam wszystkich.
      Szykowałem się do wymiany zużytych blatów na mojej korbie Deore FC-T611 48/36/26T, ale 3 dni temu mocno uderzyłem lewym pedałem w korzeń i lekko skrzywiłem oś pedału. Po zakupie nowych przystąpiłem do wymiany ale pedał wyszedł ciężko wraz z fragmentem gwintu. Pozostała część dobrego gwintu w ramieniu korby jest zbyt mała by można zaufać, że pedał będzie się solidnie trzymał. Do wymiany napędu szykowałem się już wcześniej. Łańcuch 10rz wraz z kasetą 10rz już czeka. Rower do tej pory był na oryginalnym napędzie 10rz. Dotychczas wymieniałem tylko łańcuchy i raz kasetę. Nie było żadnych problemów. Duży koszt albo nowej korby, albo wymiany blatów w wraz z ramieniem daje do myślenia i zaczynam szukać alternatyw. Wiem, że sporo osób pisze jak łańcuch 9rz może współpracować z 10rz korbą w napędzie 10rz. Ja mam odwrotne pytanie.
      Czy da się zamontować korbę 9rz np Alivio FC-T4060 44x32x22 do napędu 10rz??
      Łańcuch nie powinien stanowić problemu bo ma tą samą szer wewn, ale wyczytałem gdzieś, że korby przystosowane do napędu 3x10rz mają mniejsze odległości między blatami niż te do 9rz. Różnica w ilości zębów na blatach jest dla mnie do przeżycia..
      Czy nie da się tego wyregulować takiego zestawienia zwiększając np, wychylenia H/L przerzutki ?? Czy ktoś już próbował takiej konwersji ??
      Mam też pytanie odnośnie innej alternatywy: Czy ktoś korzystał już z korb marki NEXELO z ich "Hollowtech'iem" ?
      Oferta jest zarazem kusząca jak i podejrzana. Na znanym portalu aukcyjnym zestaw korby wraz suportem, odpowiadający linii Deore  to koszt rzędu 220-230zł, ale opinii na temat tych korb nie sposób znaleźć. Jedynie jeden z kupujących napisał cytuję "Deore to to nie jest ale jest ok".. i tylko tyle o nich udało mi się znaleźć.
      Na koniec dodam jedynie, że chodzi o rower, którym przede wszystkim codziennie jeżdżę do pracy, przez cały rok, okazjonalnie gdzieś weekendowe wypady z rodziną z racji bagażnika i sakw. Więc moje wymagania co do niego są takie, że wszystko powinno działać ale zawodów nie zamierzam nim wygrywać lub martwić się, że skarb jest przypięty linką na ulicy.. Waga przestała być istotna, liczy się niezawodność, przy niskiej cenie.
    • Rimuss
      Przez Rimuss
      Witam serdecznie mam problem w wyborze hamulców. Moja jazda wygląda tak czasami jadę '' po bułki do sklepu'' a czasami lubię sobie pojeździć trochę ostrzej i jakieś lepsze hamulce są mi potrzebne budżet to 300-350 około z tarczami. Mogę zamawiać z Aliexpres bo to wsumie to samo a jest taniej. Liczę na was  Mocowanie pm i chciałbym żeby tarcza z przodu miała 180mm
    • STF
      Przez STF
      Cześć,
      Jestem na etapie zmiany napędu i zakupiłem pełną grupę deore M600 2x10. Co mnie zastanawia i jednocześnie proszę poradę jak zmienić obsługę lewej manetki z 3 na 2 blaty (standardowo obsługuje jedną i drugą liczbę) ? W drugim rowerze mam SLX i tam jest przełącznik na dole przerzutki w Deore tego nie ma lub nie widzę. Z informacji które posiadam to po prostu używam 1-2 a 3 jest nieaktywna, to prawda ?