Skocz do zawartości
Kubis231

[Hamulec] Promax TX-123D

Rekomendowane odpowiedzi

Kubis231

Witam powie może ktoś układ wszystkich podkładek w tych hamulcach? Ponieważ ostatnio naprawiając rower musiałem odkręcić i wszystko zapomniałem jak było. Jakby ktoś podał byłbym wdzięczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM
Napisano (edytowane)

hamulce-7-1200x800.jpg

976928_0_f.jpg

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

Tak mam je ułożyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

O dziękuje ci bardzo <3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

tak, w przerwie pomiedzy podkladkami ma byc ramie h-ca (  patrz na prawy klocek nizej )

klocki-hamulcowe-kellys.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

W wielkim skrócie małe półokrągłe wypukłe dajesz płaska częścią do ramienia hamulca.
Półokrągłe wklęsłe muszą się się spotkać z wypukłymi a to z której strony dasz grubszą a z której cieńszą zależy od tego jak układa ci się ramie na rowerze.
Ramie hamulca musi być ułożone tak aby podczas hamowania linka tworzyła z nim kąt jak najbliższy prostemu.

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

Rozumiem dzięki chłopcy :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Quner
      Przez Quner
      Witam
      Posiadam damper fox dhx rc4 z roku 2015 ze sprężyna fox racing shox 350 lbs 3.25. Mam mały problem ponieważ amortyzacja działa za miękko, tzn często dobija. Mam zamiar kupić 4-setkę ale nie mam w tym momencie kasy na kolejną sprężynę foxa, mam zamiar kupić jakąś manitou, ale nie wiem czy posiadają oni sprężyny które pasowały by do tego dampera mam na myśli odpowiednią średnicę, bo niestety każda firma inaczej oznacza rozmiar sprężyn. Czy wie ktoś może jaka była by dobra, może poleciłby jakąś cena do 150 zł. Jeśli można proszę również o link do sklepu, bądź informację o konkretnym modelu. Mam nadzieję że dobrze opisałem sprawę, to mój pierwszy post na forum. 
    • MinieKK
      Przez MinieKK
      Witam, otóż mam taki problem że wczoraj zakupiłem nowy rower Kross Hexagon 2.0. Jezdzilem na nim około 4 godziny po lasach oraz chodnikach. W mniej więcej 3/4 jazdy przednie amortyzatory zaczęły wlaśnie skrzypiec/piszczec. Jest troche na nich piachu lecz nie wiem czy to od tego. Co może byc przyczyną?
    • Gość Mateusz
      Przez Gość Mateusz
      Witam!
      Mam dylemat dotyczący wyboru roweru w okolicach 3000zł. Spędziłem masę czasu na odrzucaniu obiecujących egzemplarzy i ostatecznie wyróżniłem dwa typy:
      1. https://cube.pl/2018/rowery/mountainbike/hardtail/aim/cube-aim-sl-blacknflashgreen-2018/
      2. http://nrowery.pl/rowery/mtb-29/49-cayon-dr
      O.
      Roweru potrzebuję do casualowej jazdy po mieście i okazyjnych zjazdów z nieużywanych stoków narciarskich, mam 182cm wzrostu i ważę ok. 75kg, ponieważ jestem zupełnie zielony, nie wiem czym w sumie te rowery się różnią, więc proszę o pomoc
      Z góry dzięki!
    • cbias
      Przez cbias
      Cześć,
      W piątek na krótkim, 30km treningu szosowym poczułem dyskomfort w kroczu. Po przyjeździe do domu odkryłem zgrubienie, obrzęk mięśnia kulszowo-jamistego z prawej strony, mniej więcej w miejscu styku z siodełkiem. Jest cały czas wyczuwalny, jakby napięty, twardy i trochę boli przy nacisku do wewnątrz. Powoli obrzęk i dyskomfort ustępuje. Konieczna będzie wizyta u urologa, czy powinno przejść samo? Kiedy wznowić treningi i co zmienić, aby problem nie nawracał? Ktoś doświadczył czegoś takiego?
      To ten cienki, podłużny mięsień -

źródło https://human.biodigital.com/

• 9KLASS
      Przez 9KLASS
      To Witam, mojego favorita ciąg dalszy.
      Uprzedzam, że jestem totalnym amatorem serwisu rowerowego. Problem chyba dla każdego użytkownika tego forum będzie mega banalny.
      Otóż klamki hamulca..
      Jedna zeszła bez rozkręcania, bo była poluzowana i trzymała się na samej owijce. Otwór od spodu jest większy, i wyraźnie widać mocowanie.
      A druga jest od ZZR. Jest mocno zaciśnięta, a wogóle nie mam pojęcia jak to ściągnąć. Jej otwór jest węższy.
      Typowa, stara, szosowa klamka.
      W środku tej klamki jest śruba (płaski śrubokręt), która ściska obejmę, a ta jest oczywiście na kierownicy.
      Zdjęcia 1 i 2 to rzeczona klamka, a 3 to ta druga od favorita.
      Pozdrawiam