Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Kubis231

[Hamulec] Promax TX-123D

Rekomendowane odpowiedzi

Kubis231

Witam powie może ktoś układ wszystkich podkładek w tych hamulcach? Ponieważ ostatnio naprawiając rower musiałem odkręcić i wszystko zapomniałem jak było. Jakby ktoś podał byłbym wdzięczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM
Napisano (edytowane)

hamulce-7-1200x800.jpg

976928_0_f.jpg

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

Tak mam je ułożyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

O dziękuje ci bardzo <3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

tak, w przerwie pomiedzy podkladkami ma byc ramie h-ca (  patrz na prawy klocek nizej )

klocki-hamulcowe-kellys.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

W wielkim skrócie małe półokrągłe wypukłe dajesz płaska częścią do ramienia hamulca.
Półokrągłe wklęsłe muszą się się spotkać z wypukłymi a to z której strony dasz grubszą a z której cieńszą zależy od tego jak układa ci się ramie na rowerze.
Ramie hamulca musi być ułożone tak aby podczas hamowania linka tworzyła z nim kąt jak najbliższy prostemu.

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

Rozumiem dzięki chłopcy :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Popularny

• Podobna zawartość

• Poochaty
      Przez Poochaty
      Panowie mam zestaw hamulców slx. mocowanie PM, w ramie i amortyzatorze też. Z przodu tarcza 180, z tyłu 160. Teraz pytanie. Adapter na przód na 180 dostanę wszędzie, na tył nie znalazłem. Czy dobrze mi kołata, że 180 na przód będzie działał jako adapter 160 na tył? I drugie pytanie: Czy adaptery magury będą pasowały do mocowania shimano? Bo przykręcić się da, ciekaw jestem tylko, czy wymiar jest ten sam i zacisk siądzie na odpowiedniej głębokości na tarczy, bo jeśli nie to nie będę kombinował i kupię shimano...
    • Blu3kkk
      Przez Blu3kkk
      Posiadam rower B'TWIN rockrider 540, mam tam amortyzator Sr Suntour XCR EVO. mam problem z regulacja go. Regulacja dzialala do czasu gdy ta dzwignia od regulacji nie odpadla, wlozylem to ale regulacja nie dziala. Czy moge cos z tym zrobic i jak rozkrecic ten caly amortyzator? Z  gory dziekuje za pomoc 
    • Wirtix
      Przez Wirtix
      Czy fo zacisku hamulca shimano br-m15 bedzie pasowac klamka xt/slx/deore. Chodzi mi o zamontowanie krótkiej klamki do zacisku br-m15 bo tam jest dluga co mi przeszkadza. Prosze o szybką odp ;)
    • Wam
      Przez Wam
      Witam, jestem nowy na tym forum.
      W rowerze krosowym używanym w mieście chcę zmienić amortyzator na sztywny widelec. Preferuję szybką i dynamiczną jazdę po szosie, zdarza mi się jeździć na drogach rowerowych na których są niskie krawężniki sporadycznie bruk i kostka. Jeżdżę na zablokowanym amortyzatorze i dość dużym ciśnieniu w oponach ok. 5 bar. Nie zwalniam na drobnych nierównościach, dlatego amortyzator ma dość i zrobił się miękki, blokada skoku coraz więcej przepuszcza. Rower MERIDA CROSSWAY 500, amortyzator SR Suntour NCX lite D-RL 63, opona SCHWALBE Hurricane 700x40c. Ulubione ciśnienie w dętkach to około 5 bar. Zastanawiam się nad zmianą na ACCENT CX-One Alu Carbon lub MOSSO model M5FCB. Ograniczam fundusz do 600zł a realnie około 500zł. Boję się widelca karbonowego ze względu na jego kruchość. Czy ktoś może pomóc mi w doborze odpowiedniego amortyzatora? Może jakieś wskazówki, uwagi?
    • rowwwr
      Przez rowwwr
      Cześć,
      potrzebuję hamulca na tył Deore M596, wersja z napisem Deore i szarą pokrywką oraz klamką. Nowy lub mało używany. Adapter, klocki niekonieczne (chyba że cały nowy hamulec w komplecie).