Skocz do zawartości
Kubis231

[Hamulec] Promax TX-123D

Rekomendowane odpowiedzi

Kubis231

Witam powie może ktoś układ wszystkich podkładek w tych hamulcach? Ponieważ ostatnio naprawiając rower musiałem odkręcić i wszystko zapomniałem jak było. Jakby ktoś podał byłbym wdzięczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM
Napisano (edytowane)

hamulce-7-1200x800.jpg

976928_0_f.jpg

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

Tak mam je ułożyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

O dziękuje ci bardzo <3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

tak, w przerwie pomiedzy podkladkami ma byc ramie h-ca (  patrz na prawy klocek nizej )

klocki-hamulcowe-kellys.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

W wielkim skrócie małe półokrągłe wypukłe dajesz płaska częścią do ramienia hamulca.
Półokrągłe wklęsłe muszą się się spotkać z wypukłymi a to z której strony dasz grubszą a z której cieńszą zależy od tego jak układa ci się ramie na rowerze.
Ramie hamulca musi być ułożone tak aby podczas hamowania linka tworzyła z nim kąt jak najbliższy prostemu.

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

Rozumiem dzięki chłopcy :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Lavertis
      Przez Lavertis
      Witam serdecznie
      Mam problem widoczny na zdjęciu. Po naciśnięciu hamulca najpierw ociera on tylko w miejscu złączenia obręczy, przez co dalsze hamowanie jest nierównomiernie. Czy da się temu jakoś zaradzić?

• Maklii
      Przez Maklii
      Witam. Problem pojawił się po wizycie w serwisie suntoura w Poznaniu. Po kilku ostrzejszych zjazdach po okolicznych górkach, lagi bardzo nurkowaly i widocznie czuć było że spadło ciśnienie. Przyjechałem do domu i sprawdzilem jakie ciśnienie, manometr na pompce pokazał 50 psi. Spuściłem powietrze maksymalnie, lagi jeszcze bardziej się schowały a teraz gdy chce napompować amortyzator to ciśnienie na manometrze rośnie bardzo skokowo, manometr pokazuje 100 psi a amortyzator jest wciąż miękki. Dodam jeszcze że amortyzator  specjalnie był w serwisie 4 razy ze względu na nietrzymanie ciśnienia. Pomoże ktoś ? Ogólnie mówiac to mój pierwszy amortyzator powietrzno olejowy i nie mam bladego pojęcia o serwisie amortyzatora. 
    • Quickee
      Przez Quickee
      Witam!
      Posiadam rower downhill dokładnie to Kona supreme operator z 2015 roku, przychodzę zapytaniem gdyż jak podnoszę rower za sztyce to rower stuka tak samo jak opuszczam, jeśli ktoś
      z Państwa wie jaka jest przyczyna bardzo proszę o pomoc oraz rozwiązanie problemu. Przypuszczam że rama może mieć luz tylko nie wiem jak to naprawić. W załączniku zdjęcie roweru.
      Pozdrawiam!

• Pompekk
      Przez Pompekk
      Witam mam napęd 1x8. Nie pamiętam dokładnie jaki napiszę jak wrócę do domu... mam z nim lekki problem. A mianowicie chodzi o to, że mam napęd 1x8, przerzutka, kaseta i manetka wszystko na 8 rzędów, a gdy zmieniam biegi to zmienia mi na kasecie z 1 na 3, gdy manetka jest na 2... z 3 na 5 jak manetka jest na 3 i z 5 na 7 jak manetka jest na 4...
      Wie ktoś w czym problem? Regulacja nie pomaga, a manetka po odczepieniu linki działa w pełnym zakresie... od 1 do 8
      Nie wiem co to powoduje. Jakieś porady?

• Ychu
      Przez Ychu
      Efekt nie najgorszy , chociaż malowałem matem , a połysk pasował by bardziej , ale to szczegół :P 

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.