Skocz do zawartości
Kubis231

[Hamulec] Promax TX-123D

Rekomendowane odpowiedzi

Kubis231

Witam powie może ktoś układ wszystkich podkładek w tych hamulcach? Ponieważ ostatnio naprawiając rower musiałem odkręcić i wszystko zapomniałem jak było. Jakby ktoś podał byłbym wdzięczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM
Napisano (edytowane)

hamulce-7-1200x800.jpg

976928_0_f.jpg

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

Tak mam je ułożyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

O dziękuje ci bardzo <3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

tak, w przerwie pomiedzy podkladkami ma byc ramie h-ca (  patrz na prawy klocek nizej )

klocki-hamulcowe-kellys.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

W wielkim skrócie małe półokrągłe wypukłe dajesz płaska częścią do ramienia hamulca.
Półokrągłe wklęsłe muszą się się spotkać z wypukłymi a to z której strony dasz grubszą a z której cieńszą zależy od tego jak układa ci się ramie na rowerze.
Ramie hamulca musi być ułożone tak aby podczas hamowania linka tworzyła z nim kąt jak najbliższy prostemu.

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

Rozumiem dzięki chłopcy :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• RadzJo
      Przez RadzJo
      Witam. Jestem posiadaczem Cuba Curve Pro 2017. Przejechałem na nim 50 km i od ostatniej przejażdżki dochodzą dziwne odgłosy z tylnej kasety, piasty. Czuć, że coś ociera i nie pozwala na swobodne obracanie się tylnego koła. Co to może być ? Dołączam link do filmu, w którym nagrałem te odgłosy. 

• Ychu
      Przez Ychu
      Hamulce nie wyciągały linki do końca po hamowaniu i na dźwigni pozostawał luz. Używam uszczelnionych końcówek pancerzy , dlatego linka miała dodatkowe opory. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu pivotów wszystko działa dobrze

• kuba0220
      Przez kuba0220
      Witam, mam problem z ustawieniem łańcucha w rowerze typu dirt/street. Mam driver 16T i blat 34T, łańcuch za nic nie chce się dobrze ustawić, ogniwo więcej, za luźno i łańcuch spada, ogniwo mniej, łańcuch sztywny i przy dłuższej jeździe po prostu się zrywa. Czy jeżeli zmienię blat na 32T lub 30T to będzie można ustawić dobrze łańcuch? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Cruiser
      Przez Cruiser
      Witam , kupiłem ostatnio fulla i robię w nim pełen serwis , zająłem się łożyskami na wahaczach i żeby zdjąć główny muszę odkręcić korbę ale przykręcona jest z drugiej strony , zdjęcia z załączniku.Prosiłbym o pomoc jak się do tego zabrać bo w swoim starym rowerze miałem zupełnie inne rozwiązanie.

• ko17
      Przez ko17
      Witam wszystkich . Mam taki mały problem który postaram się opisać w dwóch zdaniach .Mam około 2 lat piastę przód octane one na sztywną oś 20mm . Mój problem polega na tym ze dostał mi się od jednej strony pod kapsel parę ziarenek piachu/ziemi i kręcąc kołem czasami zgrzytnie . Próbowałem ściągnąć ten kapsel ale ni cholery się nie da , szukając po internecie jak to zdemontować to nic nie znalazłem na ten temat . Czy ktoś z was koledzy rozbierał kiedyś piastę na sztywną oś i wie jak to ściągnąć ???? tak wygląda ta piasta http://allegro.pl/octane-one-piasta-orbital-20-srebrny-36h-i6855988399.html
      z góry dzięki za pomoc pozdrawiam Karol

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.