Skocz do zawartości

[rower do ok. 3kPLN] lekkie XC dla kobiety


efv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję żonie zrobić niespodziankę i kupić jej rower do wspólnych wyjazdów - ma to być lekkie XC po lasach, niewielkie wzniesienia. Jedyny mój wymóg to powietrzny amortyzator oraz przód 2x lub 3x. I jak się okazuje w damskich rowerach przy tym budżecie niczego nie znalazłem ciekawego...
I stąd dwa pytania - czy rowery w tzw. damskiej geometrii poza górną rurą jakoś odbiegają od siebie czy to raczej czyste hasła marketingowe ? I czy moglibyście coś polecić ? Wstępnie rozważałem ("męskie") Kellys Thorx 30 (w S), ale nie wiem czy nie będzie za duży i czy faktycznie nie najlepiej szukać wersji typowo damskiej. No i "pacjentka" ma 164 cm wzrostu, reszty nie udało mi się w tajemnicy pomierzyć / ustalić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby są jakieś różnice w geometrii, ale w czasie gdy szukałem roweru MTB dla swojej, z góry odrzuciłem te typowo "damskie". Pełno marketingowej paplaniny, cena sporo wyższa niż "męski" odpowiednik i amortyzator powietrzny to raczej rzadkość (poza najwyższymi modelami).
Również rozpatrywałem dla niej Kellysa Thorx 30. Nie znalazłem w tej cenie nic lepszego (oczywiście biorąc pod uwagę spore rabaty, jakie można uzyskać na wyprzedażach 2017). No ale bez przymiarki się tutaj nie obejdzie (oczywiście nie musi być to koniecznie ten model, ale dobrze, żeby był to rower tego samego producenta).
Wersja damska może się podobać kobietom ze względu na kształt ramy czy malowanie... Ale szczerze mówiąc moja na każdy "babski" rower MTB reagowała "ale to paskudne". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie patrząc w geo i wyposażenie, to te rowery różnią się kosmetycznie. Kiedyś szukałem w drugą stronę, bo zastanawiałem się nad kupnem fulla dla siebie i damski był o 1000 zł tańszy :) geometria różniła się przekrokiem niższym o 1 cm i długością- był krótszy o 8 mm... To jest kosmetyka. Jeśli chodzi o osprzęt, to siodło najczęściej jest damskie, krótsze korby (najczęściej 170 mm), inne gripy, węższa kierownica. Tak naprawdę to są detale. Sprawdź w przypadku amortyzatora, czy jeśli jest powietrzny, to faktycznie w całości medium ściskanym jest powietre, bo kiedyś ten problem przerabiałem w manitou i okazuje się, że jest pompowany, ale wstępna twardośc jest realizowana elastomerem i np. kobieta ważąca poniżej 50 kg jużna niego nie wsiądzie, bo jest za twardy nawet przy ciśnieniu 0 psi. Ja bym generalnie szukał małego męskiego, mniejsze rozmiary taniej kupisz i wybór też większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czeluściach internetów znalazłem coś takiego:

mam do sprzedania rower Kelly's Thorx 30 w rozmiarze S.
Pełna specyfikacja: https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c0000000000527/thorx-30-p0000000048623
Używany przez żonę wzrostu 162cm. Z powodu drobnej sylwetki, kierownica była zwężona z 68cm do 60cm.

nastraja to pozytywnie... A korba w S jest 170mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym przekroczyć 3,5 - ale wiadomo im mniej tym lepiej... jak bedzie jakas super okazja troche drozsza to tez rozwaze, jednak 4kPLN to absolutny max (okupiony bedzie wyrzutami sumienia :), bo sa tez inne pozycje w budzecie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, efv napisał:

nie chciałbym przekroczyć 3,5 - ale wiadomo im mniej tym lepiej... jak bedzie jakas super okazja troche drozsza to tez rozwaze, jednak 4kPLN to absolutny max (okupiony bedzie wyrzutami sumienia :), bo sa tez inne pozycje w budzecie...)

No przy takim budżecie i takich widełkach, to już będzie w czym wybierać. ;)
Interesują Cię kolekcje starsze niż 2017? A może tylko najnowsza (tutaj już szaleństwa nie będzie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja nie odgrywa roli, podchodzimy do tematu praktycznie, rower nie będzie zmieniany po roku ani dwóch...Ma służyć i się nie rozlecieć :)

A ten Radon wychodzi 2,8kPLN. Hmmm... Co ciekawe - damski, mały rozmiar a korba 175mm. I na moje nieprofesjonalne oko, po roku-dwóch tylko hamulce do wymiany, reszta wydaje się być spoko. No i nie trzeba by teoretycznie z siodełkiem kombinować (wymieniać - bo damskie)...

Jedynie czemu ten kolor? Dlaczego wszystko co damskie musi być najczęściej różowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jaro0011 napisał:

Cześć, zobacz ten: https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-zr-lady-6.0-582519
Rama typowo damska ale spokojnie starczy do jazdy po lesie. Rozmiar 15'' też chyba podpasuje

fajny rower, damska geo jest jednak odczuwalna, minimalnie ale jednak. Siodełko akurat w tym jest dość uniwersalne i wygodne. No i fajne kąty. Oczywiście pomijam ze jest oryginalny w Polsce ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lederfox34 napisał:

to niekoniecznie róż... raczej ciekawa malina. 

Here we go... :D lejdi, nie zapominaj, że rozmawiasz z facetami! My z reguły dzielimy na 3 kolory (nie, nie RGB): fajny / pedalski / ch**owy. :D Więc i tak opisał go w miarę precyzyjnie. ;)

@efv jeśli chodzi o malowanie "damskich" rowerów, to wygrywa tu zdecydowanie Liv (Giant dla kobiet): https://www.liv-cycling.com/pl/rowery/off-road
Taki  na przykład Obsess Advanced 1 ma świetne malowanie
https://www.liv-cycling.com/pl/obsess-advanced-1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wzroście ile ona może ważyć? Zakładam, że nie ma znacznej nadwagi skoro szukasz roweru pod jazdę terenową i XC - 50, 55kg? ;) BR-M315 ją zatrzyma, na pewno nie gorzej niż M506. Te drugie miałem fabrycznie w swoim Specu. Po krótkim czasie wylądowały na OLX, bo nie nadawały się do niczego (no ale ja ważę prawie 2 razy więcej). Osobiście na hamulce nie zwracałbym w przypadku tych dwóch modeli uwagi, bo przy tych parametrach jeźdźca, to jeden czort. A jeśli chodzi o amortyzator, to nie wiem, czy jest jakaś zauważalna różnica między Raidonem, a Reconem Silver. Oba są powietrzne, mają manetkę blokady. Chyba wybrałbym wersję 6.0 i we własnym zakresie wymienił hamulce na M6000 lub nawet M7000, bo i to wyjdzie z samodzielną wymianą mniej niż 650 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TheJW napisał:

My z reguły dzielimy na 3 kolory (nie, nie RGB): fajny / pedalski / ch**owy. :D

no właśnie zastanawiam się co kierowało ich przy rzucie na ten kolor... :)MxISz6h.jpg

ale faktycznie- Liv ma świetną kolorystykę, nawet Canyon w szosach już postawił na inne/podobne desenie.

 

bez spamu jednak;

A ten Radon to mimo kontrowersyjnego? ^_^ koloru kawał fajnego sprzętu. 

Przy tej wadze bedzie niezauważalne ale w serwisowaniu np koł tak, czy zwykłej wymianie opon. Tyle że nie ma on sztywnych osi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW - full Liv-a wystawiony na sprzedaż na forum jest piękny :)

Ten rower ma być kupiony na przysłowiowe lata, więc bardziej niż kwestia hamulcow (bo to mozna predzej czy pozniej tanio wymienic) zastanawiaja mnie osie (bo 7.0 ma chyba sztywne, jednak nie potwierdzilem tego na 100%) i amortyzator - jako tematy niezmienialne / drogie. A pewnie na poczatek niezaleznie od rodzaju hamulcow bedzie trzeba klocki z przodu z zywicznych na metalowe lub polmetalowe wymienic (chociazby dla mojego komfortu psychicznego, nie jej :))
Chociaz jesli ostatecznie padnie na te Radony to i tak decydujaca role odegra kolor, ja bede mogl odrobine tylko cos zasugerowac. No i 7.0 jest tez dostepny rozmiar wiekszy. Zrobie dzis coming-out i zmierzymy przekrok, to skonsultuje dobor rozmiaru, bo to jednak zakup bez przymiarki na odleglosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, efv napisał:

zastanawiaja mnie osie (bo 7.0 ma chyba sztywne, jednak nie potwierdzilem tego na 100%)

Nie ma sztywnych osi (wystarczy powiększyć zdjęcie http://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/hardtail/zr-lady/zr-lady-70/ ).

Teraz, efv napisał:

i amortyzator - jako tematy niezmienialne / drogie.

Jedyna przewaga Raidona to mniejsza waga w samej pracy Recon wypadnie lepiej , dodatkowo ma w pełni rozbieralny tłumik i powietrzna komorę negatywną (Raidon ma sprężynę stalowa którą dla wagi 65kg i mniej należałoby wymienić na miększą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lederfox34 jeszcze kontynuując temat kolorów - w nowej kolekcji jest jeszcze taki Epic (nie wklejam zdjęcia, bo duże): https://s7d5.scene7.com/is/image/Specialized/186678?$hd$

:D Ale co kto lubi... 

7.0 nie ma sztywnych osi. A wymiana klocków to przy tej wadze faktycznie chyba tylko i wyłącznie dla zaspokojenia samego siebie. :P

O, @gtb mnie wyprzedził z tymi osiami. I wyjaśnił kwestię amora. ;)

@efv ten Radon, to dobra propozycja, ale nie ma co się na niego nastawiać tak bardzo na chwilę obecną. W większości przypadków znajduje się jakiś model, który potrafi namieszać gdy wydawałoby się, że decyzja już zapadła (nie mówię o sytuacjach, kiedy ktoś z góry wie, że niezależnie od wszystkiego bierze konkretny rower). Poszperaj, wrzuć swoje propozycje, a my Ci je szybciutko przeanalizujemy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było za łatwo - jeszcze zobacz taką meridkę: http://www.raddiscount.de/P09581.html
Po dodaniu do koszyka masz -10% + 30 EURO dostawa = ok 900 euro
Rower ma napęd full XT i lepsze hamulce

Ale być może za tą kasę dostaniesz już coś u nas albo też takiego Canyona, którego warto rozważyć: https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-wmn-al-4-0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyona bardziej opłaca się z Factory Outlet wziąć za te same pieniądze. W rozmiarach XS i S zostało jeszcze parę nówek w tej cenie. Sprawdzałem już, ale właściwie nie ma nic ciekawego, do czego warto byłoby dopłacić.
Poza tym Canyon w przypadku niższych modeli nie wypada jakoś rewelacyjnie. Natomiast +10tys to już mocny gracz. Od dawna choruję na Canyona i już wiem, że to będzie mój następny rower (no chyba, że się coś drastycznie zmieni w cenach/kolorystyce/osprzęcie/jakości/opiniach). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Powiem krótko - jak lubi zwierzęta, to kup jej zebrę, a powinna być zadowolona :icon_cool: : http://allegro.pl/bulls-copperhead-3-zebra-model-2017-41cm-nowy-i7118860212.html#thumb/3
Mimo, że większe rozmiary można kupić nawet 5 stów taniej, to i tak w tej cenie trudno będzie kupić coś lepszego.
Wygląd to sprawa dyskusyjna - na pewno ma dość oryginalne malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebra chyba niekoniecznie ;)

A taki Haibike?
https://www.rowertour.com/p/63811/haibike-seet-hardseven-5.0-rower-hardtail-27.5-shimano-slx-2x11-anthraciteblacklime-matte-2017#63811-rozmiar-35
tylko koniecznie przekrok musze zmierzyc - 40stki juz nie ma, nie wiem czy 35 nie bedzie za mala a 45 za duza.

lub Cube damski 16":
https://olimpiasport.pl/sklep/produkt/rower_cube_access_wls_race_275_2017_lindgreennblue/18894.808.1.1.pl.0.htm
chociaz chyba nie ma tapera, a w zblizonej cenie jak Radon...

Kurcze szukam i szukam, ale juz szalu jakos nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...