Skocz do zawartości

[2018] BTWIN


gdy

Rekomendowane odpowiedzi

@kipcior tylko w przypadku Canyona mniejszy rozmiar na kole 27,5 nie będzie kompatybilny z kołem 28, więc będziesz skazany na jeden rozmiar koła. Do 27,5 WTB oferuje pare modeli opon. Jeżeli kupisz rower z większą ilością miejsca na oponę (jak np. wspomniany wcześniej Bombtrack) to możesz iść w opony MTB o szerokości 2.0-2.1 i robi się od razu większy wybór. Aczkolwiek masz rację, że w mniejszych szerokościach wybór dla 28 będzie zdecydowanie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrany gravel (geo) może robić za rekreacyjną szosę na wąskich 28'' i za leśnego pomykacza na balonie 27,5 :) Dwa  komplety kół i masz dwa rowery. Oczywiście ciężko będzie to pogodzić jeżeli ktoś ma mocno sportowe aspiracje na szosie, bo geo w gravelu będzie bardziej rekreacyjne, a z kolei przełaje mało kiedy mają miejsce na szersze koła 27,5. Jak to w życiu bywa - coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam właśnie tylko fulla, co prawda uniwersalnego ale jednak mi brakuje tego +1 :) Natomiast zmieniłem dopiero co opony z 2.6 na 2.25 i wyraźnie gorzej czuć wszelkie dziury, mimo że nawet z asfaltu nie zjechałem. Oczywiście to żaden problem ale jak pomyślę, że miałbym jechać na takich 36mm - 1,4 cala, bez żadnej amortyzacji to mi nieco zaburza idealistyczne wyobrażenie o szybkiej jeździe na wąziutkim baranku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, przyzwyczaję się. Ewentualnie przetestuję kask zanim się przyzwyczaję ;) Bo full fullem ale czasem mam dość cholernych kamieni w moich górach i zdarza mi się robić trasę na 100km gdzie i tak jest ponad 1000m przewyższenia ale jakieś 70 z tego to asfalt, a reszta to... żwir. Jeszcze tam nikogo na gravelu nie widziałem ale aż się prosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem dzisiaj w Decathlonie i obejrzałem 2 czy 3 nowe modele, bez zagłębiana się w szczegóły. Muszę przyznać że jeżeli chodzi o kwestie wizualne, to te rowery są naprawdę bardzo, bardzo ładne. 

Szczególnie podoba mi się ciemna kolorystyka RC 500 i 520, a w przypadku górskiego MTB XC 100, bardzo szeroka dolna rura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...