Skocz do zawartości
qroxy

[amortyzator RST] RST M29 80mm , renowacja,tuning ?

Rekomendowane odpowiedzi

qroxy

Siemka, wpadł mi w ręce amortyzator RST M29 80mm sprężynowy z hydrauliczna blokada (TNL)

naklejka na amortyzatorze to    FC10R012686M29100108   

próbowałem wyszukać go w internecie ale nic ciekawego nie znalazłem.

Moje pytania co do amortyzatora:
1.  czy jest opcja przerobienia go na 100/110 mm skoku ? 
2. Lagi amortyzatora są wyblakłe (nie porysowane) czy jest jakiś sposób aby wyczyścić te resztki farby(?) aby lagi były srebrnego koloru        który gdzieniegdzie ładnie widać ( wygląda jakby lagi zostały czymś pokryte) 
3.Uszkodzony jest korek od wstępnego ugięcia sprężyny, czy dałoby rade dopasować coś od Suntoura , tak aby to działało ? 

Zdjęcia 
https://drive.google.com/open?id=15b9QVLpMCrhPhNokMlPpppzaH8WUOqHo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• porywacz_zwlok
      Przez porywacz_zwlok
      Witam. Właśnie stałem się posiadaczem takiej jednej maszynki i chcę ją zidentyfikować, by móc odbudować. Wiecie co to za sprzęt?
      Pierwszy krok to rozebrać do gołej śrubki i wyczyścić. Jak już zidentyfikuję sprzęt to będzie trzeba nowy lakier położyć. Wszelkie porady miłe widziane. 

COLNAGO twierdzi, że nie jest to ich rower.
    • PiekarzPaola
      Przez PiekarzPaola
      Dzień dobry, jestem nową osobą na forum. Z góry przepraszam jeśli temat został umieszczony w złym dziale (proszę ewentualnie administrację o pomoc w przeniesieniu). Zatem krótko - mam rower taki jak w tytule, chciałbym go przywrócić do jazdy. Aktualnie mam ramę, dwa koła, krzywą kierownicę, napęd jako taki. Potrzebuje pomocy przy doborze odpowiedniego napędu, kierownicy i elementów tylnej piasty (łożyska, oś bo to jest do wymiany). Zależy mi na jak najmniejszych kosztach i 1/2biegi ponieważ to jest łatwiej jakoś naprawić samemu niż przerzutki. Myślałem nad wykorzystaniem 1biegowca (tylko takiego który nie hamuje jak się w drugą stronę kręci , bo od tego będą hamulce przy feldze). Słyszałem o jakiejś skrzyni dwunjegowej w piaście ale to pewnie strasznie droga sprawa. Myślałem żeby ewentualnie kiedyś do niego dorzucić wspomaganie elektryczne (tutaj od razu proszę o pomoc czy takowe da radę wrzucić na 1/2biega. Za wszelką pomoc szczerze dziękuję i pozdrawiam! :)
    • NaChwile1
      Przez NaChwile1
      Witam, mam problem z moim amortyzatorem RST space jump.
      Napompowałem go do 3,5 bara używając pompki beto sp-003ag, po godzinie ciśnienie spadło do 1 bara.
      Co zrobić by ciśnienie nie spadało tak szybko?
    • barii
      Przez barii
      Kupiłem stary rower Romet Mistral, był w nie najlepszym stanie. Przesyłam zdjęcia jak wyglądał:

Chciałem wykonać renowację roweru, tak by pozostawić single speed. Jak wyszło oceńcie sami:
      1. rozkręciłem wszystkie elementy
      2. z ramy za pomocą specjalnego środka usunąłem całą starą farbę (do gołego metalu)
      3. pomalowałem ramę podkładem antykorozyjnym
      4. po wyschnięciu podkładu naniosłem 2 warstwy metalicznej farby niebieskiej

5. na koniec lakier bezbarwny
      6. Z korby zostawiłem tylko większą tarczę. Została ona wyczyszczona popularnym środkiem "Cif"
      7. Zaciski hamulcowe, klamki hamulcowe oraz elementy chromowane zostały umyte ponownie "Cifem", wypolerowane oraz pomalowane na koniec lakierem bezbarwnym

8. Koła musiałem kupić nowe, ponieważ stary rower ich nie posiadał.
      9. Pozostałe części nowe to: linki hamulcowe, pancerze, łańcuch, zębatkę singlespeed, siodełko oraz owijkę (w kolorze brązowym) oraz pedały
      10. Zatyczki do kierownicy zrobiłem z korków po szampanie.

Efekt końcowy wyszedł tak:

Co sądzicie, jak wyszło? Co byście zrobili lepiej?
    • p.suszek456
      Przez p.suszek456
      Witam wszystkich,
      Ostatni raz miałem przyjemność korzystać z tego właśnie forum jakiś czas temu jednak z uwagi na duże zainteresowanie tematem i sporą ilość odpowiedzi postanowiłem napisać o radę jeszcze raz.
      Pierwsze pytanie jest takie:
      Rozstaw tylnych widełek na hakach wynosi 125 mm, piasta flip flop na sigla i ostre koło ma szerokość 120 mm. Wartość 5 mm da się bez problemu zniwelować, ale czy w takiej konstrukcji było by to wszystko co potrzeba? Czy taki wynalazek jak napinacz łańcucha powinien być w miejscu przerzutki? Proszę znawców tematu o pomoc, ewentualnie napisze na forum ostrego.