Skocz do zawartości

[Hamulec przedni] Klamka BL-M615 i-Spec, problem z pinem i śrubką mozującą do manetki biegów.


Darek777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio podczas eskapady do bikeparku w Winterbergu zaliczyłem dzwona i połamałem zacisk klamki hamulca (mocujący do kierownicy) w miejscu w którym znajduje się mocowanie do manetki zmiany biegów. Jest to typ I-spec czyli manetka biegow i hamulca polaczone razem.

 

Teraz muszę wymienić klamkę od hamulca (bo polamala sie tak że naprawić się nie da) i tu pojawia się problem.

Manetka zmiany biegów jest przymocowana do klamki hamulca za pomocą małego pina i blokującej go śrubki, podczas upadku śrubka się zgubila (został tylko pin).

Pytanie jest następujące:

Z czym jest ta śrubka i pin dostarczana w razie zakupu, z manetka zmiany biegów czy z klamką hamulca?

Jak kupuje się zestaw no to nie ma problemu ale ja potrzebuje tylko klamki od hamulca.

 

Czy ktoś z was może orientuje się jak z tym jest? Czy kupując samą klamkę otrzymam te małą śrubeczkę w zestawie?

Niestety nie znalazłem nigdzie w internecie zdjęć ani opisów w sklepach żeby stwierdzić z czym ta śrubka jest dostarczana :-/ a może da się ją kupić osobno (ja niestety nie znalazłem).

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, bo już 2 tygonie klucze i nie wiem jaką część mam zamówić (nie chciałbym zamawiać manetki zmiany biegów tylko dla tej parszywej śrubeczki)

 

Typ klamki:

Shimano BL-M615  do hamulców hydraulicznych

 

 

post-206891-0-65295700-1508793057_thumb.jpg

Edytowane przez Darek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag by to!!! Jakiś pomysł gdzie dorwać taką śrubkę? Cholera jasna jeszcze teraz kupować manetkę zmiany biegów jak tamta jest w porządku...

Trudno, może połaże po sklepach i na jakimś warsztacie to wyżebram :-)

 

Dzięki za szybką odpowiedż Phoe :-)

 

Pozdro!

Edytowane przez Darek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur***a! dzięki!!!!!

Jak nie wyżebram to kupię, manetka zmiany biegów i tak by kosztowała z 4 razy tyle, albo więcej.

No trochę głupio 40 zika za śrubkę... ale to i tak mniejsze zło w tym wypadku :-)

 

 

Now we talking! 25 może być! :-) 

 

Tylko że ja mam M615 nie wiem czy będzie pasować :-/

 

Ale dzięki, naprawdę pomogłeś teraz już wiem czego szukać :-D

Edytowane przez Darek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja ta klamka jest kompatybilna z i-spec i z i-spec B, ja potrzebuje właśnie tej czarnej śrubeczki.

Czasami ludzie sprzedają też uszkodzone manetki, ale raczej ponizej 25 zł to nie zjadę.

 

A w sklepach może być różnie... tam gdzie bywam to już nie raz udało mi się właśnie takie skarby wychaczyć, zapytać warto...  z drugiej strony 25 zł to nie majątek a działający hamulec niezastąpiony :-))))

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...