Skocz do zawartości

[bezpieczeństwo] Uchodźcy i imigranci na północy Włoch


MD11

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam wyjazd w okolice jeziora Garda i chciałbym zapytać jak wygląda kwestia uchodźców / imigrantów w tamtym rejonie? Nie mogę obecnie zabrać ze sobą roweru, więc nastawiam się na piesze wycieczki po szlakach, ale rejon jest chyba popularny wśród rowerzystów, więc może ktoś z Was był tam w ostatnim czasie lub czyta włoską prasę? Czy imigranci są widoczni w dużych ilościach, zaczepiają turystów lub dochodzi tam do częstszych napadów? Okoliczne tereny we Włoszech i Szwajcarii również mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś się, czy pojechać na weekend do Łodzi?

 

https://wiadomosci.wp.pl/koszmar-26-latki-z-lodzi-poznali-ja-w-autobusie-gwalcili-kilka-dni-6150183408961665a

 

A do Gdańska?

 

https://wiadomosci.wp.pl/przyjechala-do-polski-za-praca-zostala-zgwalcona-svietlana-potrzebuje-pomocy-6142732241024641a

 

Itp.

 

Miesiąc temu wróciliśmy z Emilii-Romanii właśnie - Rimini leży w E-R. Czuliśmy się, jak zawsze za granicą, bezpieczniej niż w Polsce. Nigdzie za granicą nie boję się tak o bezpieczeństwo mojej żony, o nasze rowery, jak widząc w pobliżu polską patriotyczną młodzież.

 

O Emilii-Romanii będzie już jutro-pojutrze w najnowszym Rowertourze. O rowerach z zeszłego roku w Trentino:

 

http://www.znajkraj.pl/dookola-trentino-rowerem-po-dolomitach

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłą środę wróciłem z północnych Włoch, dokładnie Malga Ciapela, jeżdżąc po szlakach i okolicznych miasteczkach nie spotkałem żadnych imigrantów. Turyści głównie z Niemiec i Czech, natomiast w większych miastach (np. Bolzano) już było ich trochę.

 

@szy jak masz pierniczyć głupoty na temat bezpieczeństwa w PL, to lepiej zamilcz, albo się wyprowadź do jakiegoś bezpiecznego, zachodniego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno w Szwajcarii rejon Sankt Gallen i jeśli chodzi o uchodźców to chyba tyle samo co u nas. Za drogi kraj. Nie chodziłem po szlakach lecz jedynie "zahaczałem" o nie przy okazji zwiedzania, ale największą grupę stanowili... emeryci.. Za to dużo ludzi z Azji, szczególnie dużo wycieczek. 

Ale infrastruktura rowerowa - tylko pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@axis, "zamilcz", serio? W twarz też byś mi tak powiedział?

 

Świetnie zilustrowałeś mój wyprawowy strach - bo do czego posuniesz się w realu, skoro nieznajomemu piszesz publicznie na forum "zamilcz"? Wyciągniesz maczetę? I przynajmniej pokroisz mi sakwy?

 

Przeczytaj jeszcze raz mojego posta - na pewno upoważnił Cię do takiego chamstwa?

 

Powtórzę - nie ma nic gorszego, niż pozbawiona wszelkich zasad, polska hołota. Nierozumiejąca nawet, że nosząc powstańczą kotwicę na przepoconym T-shircie albo wożąć na zabłoconym aucie bezcześci ją, a nie czci. Hołota hodowana na cynizmie polityków, a nie na szacunku dla drugiej osoby, którym przez lata w Europie się szczyciliśmy.

 

Jeszcze jedno...

 

(mam nadzieję, że adminom nie przeszkadza dyskusja - mam nadzieję trzymać ją w cywilizowanym tonie)

 

... przeczytaj:

 

http://www.nienawisc.pl/wakacje-w-lodzi-czyli-gwalt-w-rimini/

 

To dokładnie te tezy, które występują w moich wypowiedziach. Dokładnie to stanowisko. 

 

Nie ma w tym nienawiści, nie ma prowokowania do pyskowania na forum. Jest jasne stanowisko, że:

 

jeśli dzisiaj, teraz, bardziej przeszkadza Ci okrutny gwałt na Polce w Rimini, a nie przeszkadza Ci trzech tępych ######ów, którzy przez dziesięć dni gwałcili inną Polkę w Łodzi, to jesteś kompletnie bezwolną i bezmyślną marionetką w rękach podłych polityków. Pomyśl o tym.

 

Serdeczności.

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szy, masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo dopowiadasz sobie za dużo. Gdzie ja napisałem, że nie przeszkadzają mi przestępstwa w naszym kraju?

Dlaczego z "zamilcz" wyciągasz wniosek, że wyciągnę maczetę i zrobię komuś krzywdę? Zamilcz odnosiło się do tego, że wypisujesz głupoty niepoparte żadnymi danymi.

 

Piszesz, że w każdym kraju za granicą czujesz się bezpieczniej, niż w Polsce. No to proszę, dane statystyczne odnośnie odnotowanych przestępstw z użyciem przemocy:

 

Violent_crimes_recorded_by_the_police%2C

 

Wnioski wyciągnij sobie sam, tylko nie za daleko posunięte, jak to masz w zwyczaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, za jednym niefrasobliwie rzuconym nieuprzejmym słowem idą równie niefrasobliwe nieuprzejme domysły. Nie warto było hamować się ze słowami?

 

Swoją drogą, nie masz wrażenia, że cytujesz dane z kompletnie innej rzeczywistości, zarówno w Polsce i Europie? Pięć lat temu żyliśmy na innej planecie. Jedyne co widzę, to bardzo dobry trend - jakieś 40% spadku przestępczości w Polsce w ciągu 10 wymienionych lat. A mówili nam, że żyjemy w takim złym kraju...

 

To teraz rzeczywiscie mają prawo tak mówić. Dzisiaj bardziej na mnie działają te doniesienia, które sprawiają, że w moim kraju czuję się dokładnie tak jak piszę:

 

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1710550,1,nawet-sto-atakow-na-obcokrajowcow-dziennie--tak-w-polsce-kwitnie-ksenofobia.read

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Arco i Riva del Garda czułem się w lipcu bezpiecznie.

Pytanie o uchodźców jest zasadne,choć sam nie chcę wracać w jednym pociągu z polskimi kibicami, ale też bałbym się samemu rozbić namiot w niektórych rejonach Niemiec czy Francji. Warto się pytać, tak samo jak przed nocnym powrotem w nieznanym mieście warto od miejscowego dowiedzieć się których miejsc unikać.

 

Mieszanie w polityce na forum jest słabe, Panowie, i na pewno każdy ma coś do dodania, ale może na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Proste pytanie, proste odpowiedzi.

 

Proszę mi tu nie używać rozmywajacej logiki, bo jak tak będziemy dalej pisać to się okaże, że przecie nie ma się wogóle nad czym zastanawiać i przejmować bo i tak na drogach, w wypadkach samochodowych ginie więcej osób a jakieś dodatkowe "incydenty" (ostatnio arcy modne słowo) to promil we wszystkich satatystykach.

 

Przestępstwa lokalnego elementu były, są i będą w każdym zakątku świata, bo taka jest natura ludzka. Wredna, agresywna, zaborcza...

 

Pytamy o to czy dodatkowo można się spodziewać "atrakcji" ze strony uchodźców czy innych imigrantów ekonomicznych lub socjalnych.

 

Proszę wypowiadać się w temacie bo w przeciwnym wypadku wywalę całość do kosza.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...