Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, uchmanek napisał:

Przymierzam się na zakupów na ali i zastanawiam się nad dwoma sprawami: jak wygląda ryzyko bycia wydymanym i jak wygląda sprawa cła?

Chyba nie ten temat na takie pytania. Osobiście kupowałem wielokrotnie na AliE i póki co bilans mam pozytywny. Jak coś nie dotrze zwracają kasę i tyle. Cło jest na towary od pewnej wartości, musisz sprawdzić sam na co i jakie progi są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odczucia z zakupów mieszane, łożyska sterów przyszły bez oznaczeń choć wymiary jak najbardziej się zgadzają, co do trwałości na razie nie wiem bowiem kupione na zapas, z innej beczki  - dwa urządzenia elektroniczne tpu tester - z wyglądu jakość wykonania OK., jednak powalone oprogramowanie, tak, że nie spełniają swoich funkcji, za jedno oddali kasę bez problemu, drugie w toku ... czekam teraz na klocki hamulcowe do Avidów, zobaczymy co warte ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, arty napisał:

hej,

szukam pojemnika ala bidon, coś takiego https://www.aliexpress.com/item/-/32899430374.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.643c2e0e8cz8Fl

ktoś miał styczność? ew. zna coś podobnego, tańszego? dziwne że tak pojemnik potrafi być kilkukrotnie droższy od bidonu (;

 

Coś takiego jest w Decathlonie tylko nie wiem czy 750ml. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, arty napisał:

hej,

szukam pojemnika ala bidon, coś takiego https://www.aliexpress.com/item/-/32899430374.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.643c2e0e8cz8Fl

ktoś miał styczność? ew. zna coś podobnego, tańszego? dziwne że tak pojemnik potrafi być kilkukrotnie droższy od bidonu (;

 

Chodzi  Ci pewnie o pojemnik na narzędzia , akcesoria. 

pol_pl_Pojemnik-na-narzedzia-Elite-BYASI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, szukam takiego pojemnika,

Dzięki Zaq za hint, ten z deca nie jest zły, na stronie podają pojemność 700ml, jeśli nie znajdę nic za 'dolara czy dwa' na aliexpres to kupie ten z deca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten z deca, 12 ziko kosztował z tego co pamiętam. Bardzo dobrze mi sie sprawdza i polecam. Mam tam dętkę, pompkę, multitoola, łyżki, łatki i parę innych drobiazgów. Tylko wkładanie tego trzeba zrobić w przemyślany sposób bo na przykład dętka ni cholery nie da się wcisnąć bo jest gumowa i się ociera, blokuje. Trzeba zapakować ją najpierw w siatkę, zresztą działającą też jako zabezpieczenie antyuszkodzeniowe. Pompkę z dętką w siatce wsuwam jednocześnie, to też do najłatwiejszych rzeczy nie należało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Zalecam wystrzegać się pojemników które mają przewężenie w pewnym momencie jak ten powyżej. Idzie dostać szału jak się chce coś na szybkiego w deszczu wyszarpnąć.

Rybek czasem nie hodujecie? Wtedy można się pokusić o rozwiązanie bez kosztowe ;)

U6GnTNa.jpg

W pełni wodoszczelne jak się odpowiednio denko zabezpieczy:

y1yNxFw.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dzisiaj sakwę 

https://pl.aliexpress.com/item/ROCKBROS-Bicycle-Bag-18L-Portable-Waterproof-Cycling-MTB-Bike-Bag-Pannier-Rear-Rack-Seat-Trunk-Backpack/32816411387.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.484a5c0fNgsIAV

Zamówiona z czystej ciekawości bo o ile kilka różnych pierdół już miałem to byłem ciekawy jak chłopaki w Chinach radzą sobie ze sprzętem wyższej klasy.

Paczuszka dotarła po około miesiącu. Oczywiście wcześniej pisemko z  informacją o cle.  Sakwa ( jedna sztuka) na ali wychodzi około 170 zł. Elegancko doliczyli mi 4,7 % cła + 23% Vatu + opłata za oclenie 8,50 + dowód opłaty celnej 6 zł + zainkasowanie należności 3,40. Po tych opłatach sakwa wyniosła mnie około 215 zł. Byłem przygotowany na takie opłaty aczkolwiek ich wielkość trochę mnie zaskoczyła.

Co do samej sakwy - z Rockbrosa miałem już kiedyś inną torebkę i spodobała mi się, dlatego też od pewnego czasu obserwowałem tą markę i chociaż akurat nic nie potrzebuję to chciałem sprawdzić jakość wobec czego zdecydowałem się na tą sakwę. Budziła zaufanie na zdjęciach i wyglądała na solidną.

 

Real - kicha, gniot i badziewie. Mała, cienka, kiepski system montażowy. Jak dla mnie warto co najmniej 80-90 zł. Odradzam.

Dostałem dwie inne paczka, jedna poniżej 20 euro, też miałem pismo, ale przeszła bez opłat. Druga na około 25 euro, też mi naliczyli chociaż liczyłem na to, że odpuszczą.

Generalnie mój zapał do zakupów na ali troszkę zaczyna słabnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury na kółkach, przy zakupie internetowym mogą Ci cło, VAT naliczyć od 1 centa. Jeśli nie wierzysz przeglądnij przepisy jest tam wyraźnie zaznaczone, że to odstępstwa nie dotyczą sprzedaży / zakupu przez internet.

5 godzin temu, lewocz napisał:

Generalnie mój zapał do zakupów na ali troszkę zaczyna słabnąć :)

Wybieraj takich sprzedawców, którzy oferują wysyłkę PostNL. Nie zdarzyło mi się jeszcze przy niej, żeby paczka trafiła do UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że kiedyś, chyba nawet Ty coś pisałeś i tym, ale przecież to tylko jedna sakwa. Miałem upatrzony konkretny produkt, nie bardzo mi się chciało siedzieć i grzebać po ali szukając innych sprzedawców. Zresztą nawet to nie zmieniło by faktu,  że produkt okazał się być drogim bublem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lewocz napisał:

nie bardzo mi się chciało siedzieć i grzebać po ali szukając innych sprzedawców.

Skoro Ci się nie chce przyłożyć czasu i pracy na odpowiednio zrobiony zakup aby zminimalizować koszty dodatkowe ( cło, vat ) to faktycznie kup w PL sklepach. 

Bo słabo to wygląda, że nie robisz nic aby usprawnić sobie zakupy w chinach a potem narzekasz jakie to jest BE. To tak jakbyś stwierdził, że latanie samolotem to porażka bo 1 swój lot odbyłeś naany i to w tanich liniach lotniczych ... zamiast jak człowiek na trzeźwo jakąś renomowaną linią. Także ten, tego...

P.S. Nie kupuje się nie sprawdzonych produktów, nie bawimy się w sapera na Ali, czy w innych chińskich sklepach. 100% sukcesu zakupów to zakupy produktów już obadanych, wysłanych sprawdzoną metodą i u w sprawdzonym sklepie/sprzedawcy. A jak ktoś nie potrafi to niech się nie pcha bo potem takie a nie inne kretynizmy się czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Biesz766 napisał:

Nie kupuje się nie sprawdzonych produktów, nie bawimy się w sapera na Ali, czy w innych chińskich sklepach. 100% sukcesu zakupów to zakupy produktów już obadanych,

Ale z drugiej strony ktoś saperem musi być żeby inni nie musieli łazić po polu minowym ;) 

A nie zauważyłem żeby @lewocz jakieś kretynizmy pisał. Kupił wyszło dość drogo i produkt Mu nie pasuje... Przecież nie płacze z tego powodu.  Więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na luz.

Ja kupowałem, ja zapłaciłem ze swoich. I nigdzie nie narzekałem, kupując tą sakwę liczyłem się z tym, że być może wywalam 2 stówki.  I faktycznie tak się stało bo jak pisałem produkt to jedno wielkie g....za spore pieniądze.  Gdybym kupił ją gdzie indziej i te kilka złotych taniej to nic by nie zmieniło. Dalej był by to gniot. 

Ten post napisałem tylko po to co by nie dali się omamić magii fajnych fotek.

Jeśli kogoś interesuje to mogę zrobić kilka fotek, jak to wygląda w realu na rowerze itp..jakiś mini test. Sprawa istotna o tyle, że sama marka Rocbros naprawdę mocno się przepychała od jakiegoś czasu i można było sądzić, że jakościowo nie odstają od uznanych i renomowanych producentów akcesoriów bagażowych. Jak na razie sprawa wygląda tak

Torebka na ramę , montaż przy główce ramy - cena bez cła nawet nawet - jakoś b. dobra

Opisana sakwa - cena nawet bez cła b. wysoka , jakość poniżej krytyki

Bidon na narzędzia - bardzo fajny, ale cena baaaardzo wysoka, około 40 zł.

Poważnie myślałem o oficjalnym imporcie akcesoriów tej marki. Jeszcze dam jej pewnie kilka szans, ale póki mój zapał delikatnie ostygł.

Edytowane przez lewocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek ma prawo poeksperymentować, a jak nie wyjdzie może się z innymi podzielić swoimi wrażeniami, czepiasz się go . Ma swoje wrażenia i się nimi dzieli.

Ja kupiłem tester który mał pozytywne recenzje, a jak przyszedł to się okazało, że w jakiejś okrojonej wersji oprogramowania bez żadnej informacji o takich zmianach, kupiony w oficjalnym sklepie producenta ... słowem lipa, mimo, że produkt niby sprawdzony .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie. Nie narzekam, bo podejmuje świadome zakupy w sposób przemyślany i taki który pozawala mi uniknąć VAT i cła.

Rozumiem, eksperymentujecie, szukacie ciekawych produktów, ale do cholery to, że produkt okazał się lipą chyba, czy, że otrzymał dodatkowe opłaty nie upoważnia nikogo aby walić stwierdzenia typu, że zakupy tam to lipa, bo świadomy tego byłeś  płacąc, więc po co ten płacz ? Kurdfa, to tak jak byś skoczył świadomie z pierwszego piętra, złamał nogę i obarczał budowlańców o budowę 1 piętrowego budynku. Idiotyzm.Śmieszą mnie tacy ludzie po prostu, pchają się na minę i mają żale do jakości czegoś niesprawdzonego i opłat ;)

Pisałem już: kupuje się produkty sprawdzone i w sposób który zminimalizuje ryzyko dodatkowych opłat albo z "ubezpieczeniem" na ich wypadek, a nie jest się świadomym opłat, czy jakość się dopiero będzie sprawdzało, ale wali się opinie "do dupy to". 

 

Już nie wspomnę o ślepocie i narzekaniu na towar w temacie " sprawdzone zakupy  ", to też wiele mówi o tych płaczkach. Załóżcie sobie temat "lipne zakupy" i jazda z wpisami, chętnie poczytam ile i na czym umoczyliście.

Edytowane przez Biesz766
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, gwarantuję Ci, że tylko tymczasowo unikasz opłat, już niedługo koniec.

Co do zakupów to jest różnie, z większości jestem zadowolony, niestety zdarzają się wyjątki kiedy mimo dobrych opini otrzymuje się skuchę, nie da się tego wyeliminować.

Skucha z CN :

https://pl.aliexpress.com/item/Original-AUTOOL-BT360-Car-Battery-Tester-12V-Digital-Analyzer-2000CCA-220AH-Multi-Languages-BAD-Cell-Test/32775787737.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.531d5c0fAIFAMa

Niby działa, tyle, że nie wyświetla wszystkich parametrów o których pisze producent ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Rulez napisał:

Taa, gwarantuję Ci, że tylko tymczasowo unikasz opłat, już niedługo koniec.

Mylisz się. GB ma bardzo, bardzo duży magazyn na lotnisku w UK i kupując z tego magazynu nie zapłacisz VAT i opłat celnych.

BG ma pośrednika we Francji - do Ciebie idą przesyłki właśnie z kodem wewnątrz wspólnotowym, a więc ZERO opłat dodatkowych.

Aliexpresowi sprzedawcy mają magazyny we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. Z tych ost. w 3-5 dni masz w domu paczkę - wszystko bez dodatkowych opłat.

Chińczycy są zbyt cwani, żeby stracić rynek europy przez opłaty. Zobacz co w Rosji zrobili - mają od groma magazynów do których dostarczają ryczałtem opodatkowane towary, a dalej już do klienta leci towar bez opłat.

Masz duże braki wiedzy, niestety i nie odbieraj tego jako moje nie wiem co. 

Godzinę temu, Rulez napisał:

Niby działa, tyle, że nie wyświetla wszystkich parametrów o których pisze producent ...

Tak, Tobie uwierzę, a 94% osób dających 5/5 nie. Reklamuj, albo przeczytaj instrukcję ze zrozumieniem.

Już nie wspomnę, że kupujesz coś za 29 usd + VAT i cło = 155-160 zł, a w PL masz Vscany za 169-219 zł ;) Rozumiem, wina chińczyka bo Ci wcisnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...