Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. manetki tiagry 4700 + przerzutki 11 sp szosowe pasują.

A ta przerzutka dała mi do myślenia. :

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/grx-10-speed/RD-RX400.html

Jeśli to prawda, że ma ciąg SIS to oznacza, że w napędach np. 3x9 sobie poradzi. Wcześniej nie było przerzutek ze sprzęgłem w napędach 9 sp.

/edit

znalazłem wzmiankę o kompatybilności tylko z :

Compatible only with 10-speed ST-RX400, ST-4700, ST4720, ST-4725, ST-RS405 and SL-4700 shift levers

Więc jednak z tiagrą 4700 współrpacuje, a więc ciąg jak 11 sp. ( nie starsze 10 sp  czy 9 sp )

https://productinfo.shimano.com/#/com?acid=C-454&cid=C-453

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://productinfo.shimano.com/#/

-> Compatybility -> Rear drivetrain compatibility (w sekcji  Road)

Tam pokazana jest wzajemna kompatybilność także śmiało można śmiało łączyć te grupy.

A ktoś mi pomoże? Aktualna korba 42-32-22 i przerzutka  fd-mc21. Jakie stopniowanie może mieć nowa korba żeby pozostawić tą przerzutke? Bo zastanawiam się nad korbą z integrowaną osią.

Edytowane przez luker7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 godziny temu, luker7 napisał:

 ktoś mi pomoże? Aktualna korba 42-32-22 i przerzutka  fd-mc21. Jakie stopniowanie może mieć nowa korba żeby pozostawić tą przerzutke? Bo zastanawiam się nad korbą z integrowaną osią.

Korbę z zębatką 44 powinna też spokojnie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Czyli w doborze zębatek patrzymy na pojemność przerzutki i największy obsługiwany blat. I te  oba parametry zębatek powinny być takie same bądź <  od parametrów przerzutki. Czy  jest taka zasada, żeby zachować różnice zębów między blatem a środkową zębatką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy przerzutka przód 10s shimano lub sram x9 ogarnie mi korbę deore lx m581( 44-32-22) ?Do tego chce dać łańcuch shimano hg-74 10s i manetki shimano rapidfire m-571, jeżeli w przerzutce dynasystem zgadza mi się pojemność i różnica tarcz to będzie działać? Kaseta z tyłu 9s, jak ma się łańcuch 10s do korby z zębatkami Megagear 9 to chyba dwie różne technologie prawda(10s to h-gx a 9s chyba tylko hg jeżeli się nie mylę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lawstorant napisał:

1. Naucz się porządnie formować zdania, bo ledwo cię można zrozumieć.

2. Skoro wszystko jest pod 9rz to po co ci łańcuch 9rz?

Z całym szacunkiem ale twoje drugie pytanie też nie do końca rozumiem, jak to po co mi łańcuch 9s w napędzie 9s?Ja chce dać łańcuch 10s do napędu 9s żeby mi nie ocierał o wózek przerzutki przedniej który w Dynasystem jest węższy niż w Mega9, bo chcę też przerzutkę zmienić na 10s, tylko kaseta z tyłu zostanie na razie 9 bo jest względnie nowa( jak zajade to zmienię na 10rz.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście drugie...mam zestaw:

- klamkomanetki szosowe Shimano 5600  2x10 

- kaseta 10s 11-40

- tylna przerzutka  Sram GX long cage 10s  Exact Actuation   |  mam tez Tiagre 10s z długim wózkiem aczkolwiek takiej kasety to ona raczej nie obejmie 

Przód pomijam, bo nawet na starym LX w miare poprawnie dzialalo z korbą 3s (oczywiscie na 2 blatach).

Teraz pytanie czy da się pożenić taki zestaw żeby tył jakkolwiek działał ?  Upatruję tutaj szansy w tej przerzutce GX EA  ...co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może - akurat na obecną chwilę ożeniłem to właśnie z taką zębatką, wyszło coś takiego:

- przód 36T z korby FSA Grossamer / oryginalnie 46/36 , u mnie została tylko 36T pozostawiona po stronie wewnętrznej.

- tył Sram GX 10s Ex.Act.

- kaseta Sunrace 10s 11-40

- klamkomanetki 2x10  105 5600

No więc powyższe nie ma prawa oczywiście działać , ale skopiowałem pomysł @lukwycz ze zmianą prowadzenia linki tylnej przerzutki i system oszukany .

Testowane na dołkach i na asfalcie w pełnym zakresie kasety - nie jest 100% idealnie i bezgłośnie , ale jak na taką szybką prowizorkę to można uznać za sukces.

Pewnie popracuję jeszcze nad linią łańcucha, niby jest prosto w połowie kasety, ale nic nie mierzyłem tylko zrobiłem to 'na oko' oraz kierując się tym żeby zębatka miała minimalny luz - wydaje mi się że po zewnętrznej stronie czyli tam gdzie nominalnie jest blat  byłoby za bardzo na zewnątrz - zresztą w skrajnych przełożeniach kasety napęd pracuje bardzo dobrze, po środku czasami ma lekkiego focha, ale upatruję problemu w słabych pancerzach i samej klamkomanetce.

Ogólnie jest git B)

 

 

 

Edytowane przez RafalxM
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam korbe SHIMANO FCM-391 ramiona 175mm tarcze 48/38/28, 9rz, kaseta 11-32. Być może bede musiał ją zmienić, ale nie mam pojęcia na jaką. Czy ilość zębów musi być identyczna? Może ktos podeśle coś nie drogiego (aby nie na kwadracie).

Edytowane przez zdrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...