Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam nowa tiagre w gravelu. Niestety problemem jest korba na kwadrat FSA

Chciałbym wymienić ją na coś innego. Wiem że grx podejdzie ale linia lancucha jest o 2,5 mm inna niz w mojej. Obawiam sie ze bede musial wymienic tez przednia przerzutke. Może są jakeiś inne opcje aby znależć korbe z taka sama linia ? Powiem, że stopniowanie 46/30 jest fajne no jak bedzie 46/32 to tez moze byc. 

Prosze o porade bo juz nie wiem co i jak.

Co do jeszcze jednego pytania. Jezeli mam korbe na pressfit to podjdzie tam normalny bb30 ? Chodzi o korby praxisa alba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, abdesign napisał:

klamotkach 5700 wydało mi się zbyt oczywiste

A tak z doświadczenia może ktoś się wypowie. Lepsza będzie 105 z dłuższym wózkiem czy jakaś deorka/XT (chodzi o o precyzję i obijanie ramy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem zielony w temacie i potrzebuję waszej pomocy.

Mam napęd MTB SLX-M7000 1x11 (11-42s) + zaciski SLX-M7100 i  chciałbym to połaczyć z klamkomanetkami szosa/gravel

Pytanie czy GRX RX810 1x11 będzie z tym ustrojstwem kompatybilny? Jeśli nie czy istnieje cokolwiek z czym dałoby się to połączyć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@newBBie

To masz 2 problemy:

1. uciąg linki MTB i szosa ma inny (można użyć Tanpan'a lub przewiercić otwór w ramieniu przerzutki w 3/4 jego długości, co będzie mniej więcej działać, ale to druciarstwo i oczywiście robisz to na swoje ryzyko - ja tak jeżdżę i sobie chwalę, bo do manetek 5800 mam przerzutkę M7100 i kasetę 11-46)

2. Nie jestem pewien, ale chyba coś nie grało w połączeniu klamek szosowych hydraulicznych z zaciskami z podejściem na banjo, czyli od SLX wzwyż. Gdzieś polecali zaciski deore do tego patentu (bez banjo), ale tematu nie zgłębiałem. Generalnie przewody będą do dokupienia lub zarobienia, ale może ktoś to już przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2020 o 20:17, RafalxM napisał:

@newBBie  jak coś połączysz to koniecznie daj znać, takie pytania nurtują niejednego....pewnie tylko cena klamkomanetek powstrzymuje większość przed eksperymentami ;)

Widzisz, przez ostatnie 20lat nie śledziłem na bieżąco ewolucji sprzętu rowerowego (zatrzymałem się na etapie jak jeszcze był stary poczciwy STX) i jak postanowiłem poskładać sobie rower to nie miałem pojęcia w co się pakuję...

Duchowym spadkobiercą STX jest CHYBA SLX więc po dobrych doświadczeniach z poprzednim napędem padło na SLX-M7000 wszytko pięknie ładnie ale hamulce z tej grupy już niedostępne - są za to 7100 więc powinno grać... Nie gra bo manetki M7000 to I-Spec II a klamki 7100 które kupiłem to już I-Spec EV więc żeby dobrać manetkę która obsłuży 1x11 + I-Spec EV to trzeba Deore M5100 I-Spec EV. Ktoś powiedziałby to dlaczego nie manetka M7100 - bo to k... 1x12  to dlaczego nie cała grupa 7100 1x12 przecież cenowo nie ma dużej różnicy...niby nie dopóki się nie okazało, że kaseta 12 nie wejdzie na bębenek od 11. To dlaczego nie od początku GRX????  Bo  tam hamulce Flat Mount a Rama IS - przejściówek brak jak na razie i cytując klasyka "i tak k... do za...a"

Shimano w najlepsze miesza w standardach tak żeby już nic z niczym nie dało się łączyć. Ten różny uciąg linki przy identycznych napędach 1x11 z kasetą 11-42s to już w ogóle kosmos jest dla mnie i zupełnie tego nie rozumiem a właściwie to rozumiem tylko krew mnie zalewa. 

Stanęło na tym, że wykorzystam komponenty które już mam i kierownica będzie prosta z rogami bo za dużo kombinacji się zrobiło. Z radości budowania roweru w zaciszu garażu zrobiło się brodzenie po pachy w gąszczu marketingowych trików koncernu Shimano. Tylko i wyłącznie moja wina. Miałem pójść do sklepu i zwyczajnie kupić rower a nie zachciało mi się. Chociaż ja to ani po szkodzie mądry nie będę :D

Dziś upał niemiłosierny i w głowę przygrzało. Wybaczcie, musiałem to z siebie wyrzucić. 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli masz klasyczny bębenek to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć napęd 12s. Kasety 12 rzędowe pod pod stary standard ma chociażby Sram (NX Eagle), Sunrace czy Garbaruk.

Na pewno nie jesteś na straconej pozycji, a różnica w cenie nie jest na tyle duża by nie spróbować 1x12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 17:37, djzwierzak napisał:

Czy ktoś pomoże w dobraniu przerzutki do tiagry 4700 ? Dokładnie to do klamkomanetki. wiem ze grx ale czy coś jeszcze? Fajnie by było 11-42 jak by weszło tylko czy jest szansa.

Chyba tylko tylko tiagra i grx, bo ta tiagra od wersji 4700 ma ciąg linki jak 11 i 12 speed.... więc kompatybilność z innymi spada drastycznie.

 

A ja mam inne pytanie

Mam korbę Clarisa R2000 i chce tam wsadzić jakiegoś narrow-wide pod 1x10 speeda, tam jest 110BCD. Czy SRAM Apex 1 X-SYNC nada się do tego? Jedne strony piszą że to pod 11 speed inne że pod 10 i 11 speed. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, z klamką tiagry 4700 zagra w pytę przerzutek łącznie z dura ace'm 9xxx, a przerzutek 12s to shiamno puki co nie ma wcale.

Ale @djzwierzak jak chcesz to zrobić z kasetą 42t to szosowe odpadają, zostaje jak słusznie myślisz grx

RX-812:
Górna zębatka: maks. 11T/min. 11T
Dolna zębatka: maks. 42T/min. 40T
Całkowita pojemność: 31T

*zakładam że wiesz to napęd 1x

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewien, z kalmotką 4700 zadziała nie tylko zmieniarka 4700 i wszystkie grx'y ale też 105-5800, U-6800 DA-9000 i wszystko nowsze na 11s.

(oczywiście z kasetą 10s jako napęd 10s)

Brykał sobie tej zimy u mnie rower w trenażerze z klamotką 4700 i zmieniarką 6800.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, abdesign napisał:

no nie, z klamką tiagry 4700 zagra w pytę przerzutek łącznie z dura ace'm 9xxx, a przerzutek 12s to shiamno puki co nie ma wcale.

Ale @djzwierzak jak chcesz to zrobić z kasetą 42t to szosowe odpadają, zostaje jak słusznie myślisz grx

RX-812:
Górna zębatka: maks. 11T/min. 11T
Dolna zębatka: maks. 42T/min. 40T
Całkowita pojemność: 31T

*zakładam że wiesz to napęd 1x

Tylko ze trza mi 2x10 wiec musialbym brac rx810 z tego co widzialem. Chyba takie ma oznaczenie. albo zostac na tiagrze a wladowac max 36t 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale skoro chcesz 2x - i to nawet nie z kompaktem tylko z dedykowaną jakąś 46/30 czy tam 46/32 to kaseta 11-42 nie będzie czasem na wyrost?

Mam wrażenie że przełożenie 30/42 przy stosunkowo cienkich oponach, wąskiej kierownicy i wszystkich przełajowo/gravelowych uwarunkowaniach to jest raczej średnio przydatne.*

W dodatku zamyśle shimano masz albo 2x z na kasecie 11-36 z 810 albo 1x na kasecie 11-42 z 812 i sobie raczej na 810 napędu z kasetą 11-42t nie złożysz.

* nie mówię że nie da jakiejś wartości dodanej ale to już raczej często zrywa oponę z luźniejszego podłoża a na twardym to aż tak miękko chyba nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...