Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie. Składam rower i będzie tam napęd 1x10 z zębatką narrow-wide. Będzie to współpracować z korbą na hollowtec 2 od shimano. Pytanie brzmi czy mogę zamontować zębatkę od zewnętrznej strony mocowania zębatki? Chodzi mi tylko i wyłącznie o estetykę. Z tego co widzę na zdjęciach montuje się je od wewnątrz tak jak np. tu: banless-zebatki-15-800x532.jpg

 

Edytowane przez marcelmtbmz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, uzurpator napisał:

Tak.

Możesz rzucić nieco światła... Czy GX ma inny ciąg od starszych Sramów ESP? Nie jestem już na bieżąco z nowoczesnymi napędami i wszystkie te parametry zaczynają mi się mieszać.

Jedyne co na razie stwierdziłem, to to, że jest bardzo ciasno między częścią pantografu, a kasetą. Może to poniekąd wynikać z krótkiego haka w Inbredzie, a może jednak obsługa 36 zębów podana w specyfikacji Zee, to mit. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Roballinho napisał:

Możesz rzucić nieco światła...

...u synka w rowerze postawione jest manetka NX 11rz z przerzutką 10rz XT i kasetą 10rz. Działa to BDB. Idąc ty tropem jeśli masz manetkę GX 11 ......to zadziała.

Z tego co pamiętam manetki 10rz srama są kompatybilne tylko z przerzutkami 10 srama.....

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Roballinho napisał:

Możesz rzucić nieco światła... Czy GX ma inny ciąg od starszych Sramów ESP? Nie jestem już na bieżąco z nowoczesnymi napędami i wszystkie te parametry zaczynają mi się mieszać.

Jedyne co na razie stwierdziłem, to to, że jest bardzo ciasno między częścią pantografu, a kasetą. Może to poniekąd wynikać z krótkiego haka w Inbredzie, a może jednak obsługa 36 zębów podana w specyfikacji Zee, to mit. 

Mieszanie napędów różnych producentów to zwykle loteria. Rzekomo - ciąg XActuation ( sram 1x11 i 1x12 ) jest kompatybilny z Dyna-Sys. Więc powinno zadziałać. Jak masz komponenty - spróbuj. ZeeFR wchodzi na 36 bez problemu, ale przy fullach z dużym skokiem niekoniecznie starcza zakresu aby wybrać cały łańcuch. W sztywniaku - bez problemu. W Kobie Reamol ( 150 skoku ) zee FR mi ogarnia. W Cube Fritzz ( 180 skoku ) już brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, woojj napisał:

10s EXACT ACTUATION to nie to samo co 11 X-Actuation. Nie ma kompatybilności. Te systemy ze sobą nie banglają.

GX to 11rz.

11 rzędowa kaseta ma pi*drzwi te same odległości koronek co 10 rzędowa i nie ma zwykle problemu z indeksowaniem 10 rzędowej kasety 11 rzędową manetką, jeżeli przerzutka jest z tą manetką kompatybilna.

tutaj więcej na ten temat: http://uzurpator.com.pl/new_blog/documents/Dziesiec_z_jedenastu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałbym szybkie pytanie, czy mogę wymienić w napędzie SRAM Rival z łańcuchem KMC X11, kasetę PG1130 (ciężki kloc) na tę od Shimano XT CS-M8000 11-42 (nieco lżejszy kloc ;-)?

W serwisie uzyskałem informację, że SRAM swoje technologie ładuje w kasetę i kształt zębów więc nie ma takiego (żadnego) znaczenia jaki łańcuch 11rz. zastosujemy. Natomiast w przypadku Shimano jest to pół na pół - część technologii w zębach kasety, a część w łańcuchu. Więc jeśli chciałbym zastosować kasetę Shimano, to najlepiej z ich łańcuchem np Shimano cn-hg901? Ktoś testował jak to wygląda, czy jest tak w rzeczywistości czy to tylko teoria?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Planuję wymienić korbę FC-T4010 48/38/28T na korbę o konstrukcji HOLLOWTECH II, np Deore FC-T6010 i tu mam pytanie.

Obecna kroba posiada przełożenia 48-38-28T, czy można ją zastąpić korbą z przełożeniami 48-36-26T ?

Przerzutka przednia w rowerze: Shimano Deore FD-M591

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...