Skocz do zawartości

[licznik gps] Sigma Pure GPS - opinie


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Od lat używam liczników Sigma ale z kolei odbiorników GPS tylko od Garmina. 

 

Jak wypada na ich tle taka Sigma? 

 

Cena jest zachęcająca, łączność z urządzeniami z Androidem przez NFC, jeśli tylko deklarowany czas pracy na baterii - kilkanaście godzin jest zbliżony do realnego a GPS dokładny to poważnie się zastanawiam nad zakupem, do prędkości, zliczania kilometrów i zapisywania tras. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, Mam go od dwóch tygodni. Faktycznie zapis co 5 sekund, ale nie zauważyłem z tego tytułu jakichś problemów. Przedtem używałem różnych programów do zapisu śladu na smartfonie. Mogłem wprawdzie ustawić częstszy zapis, ale co to za zysk jak często gubiło sygnał i przestawało zapisywać.. Licznik nie wiesza się, bezproblemowe zgrywanie śladów do komputera. Kupiłem też do tego uchwyt sram na kierownicę. Jeśli coś jeszcze dopowiedzieć to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Jeździłem po polach i lasach. Nie zauważyłem ani razu żeby zgubił sygnał - jeśli o to Ci chodzi. Czasami porównuję odczyty prędkości z klasycznym licznikiem na rowerze syna (też sigma). Różnice w prędkości są po przecinku. Na wczorajszej wycieczce 16 km mieliśmy rozbieżność 300 metrów w przebiegu ale mogło to wynikać z tego że się momentami rozjeżdżaliśmy nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema !

 

Dziś pierwszy raz testowałem licznik Sigma Pure GPS w terenie

 

Jeżdżę mtb XC / Enduro.

 

Dziś był dzień enduro :D

 

Trasa GPS dość ładnie zapisana, widać na zjazdach typu agrafki że są "skróty" z racji zapisu co 5 s ale i tak lepiej niż na prostym zegarku gamrina !

 

Sygnał GPS łapie szybko, w kilka sekund !

 

Co do wysokości to są to dane z barometru. Jest on dość czuły, widać że ma na niego wpływ zmiana ciśnienie atm w czasie jazdy ale uważam że nie jest źle.

 

Wykalibrowałem licznik na wysokość startową spod mojego domu na 204 m (dane z map wysokościowych) po ok 3,5 godzinach na powrocie pokazał mi w mojej okolicy i pod domem ok 208 m, fakt jest to jakieś przekłamanie ale gdybym może trochę dużej postał pod chałupą to wysokość "doszła" by do właściwej.

 

W terenie sprawdzając z puntami naniesionymi na mapie z opisaną wysokością różnice były od 0-3 m, mi to wystarczy.

 

Myślę że jak na taką prostą zabawkę to dobrze !

 

Moim zdaniem jedynie słaby jest tryb auto. wyłączenia jak licznik nie rozpoznaje ruchu !!

Na podjazdach stromych, lub jak w 2 miejscach podchodziłem licznik w tym trybie sam wyłączał trening !

 

Szybko wyłączyłem tą opcje  z pozycji licznika i dalsza jazda była bez problemów, ciągły czas rejestrowania, jak stoisz prędkość zero jak chce sie zatrzymać na siku czy batonika sam naciskam pauzę. Jak przerwa krótka to w ogóle nie trzeba wyłączać.

 

Myślę że przy jeździe XC, szosa gdzie nie ma gwałtownych zmian kierunku jazdy i odrywania się od ziemi :P będzie jeszcze lepiej :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

 

porównałem ze zwykłym licznikiem też sigma i błąd nie przekraczał 5 %, jak na tak tanie urządzenie nie jest źle

 

najsłabiej z tym liczniku wypada prędkość, jeśli ciągle sie zmienia a w mtb to te zmiany są gwałtowne to z racji odświeżania co 5 s licznik czesto pokazuje zaniżoną prędkość

 

ja jednak nie żałuje zakupu, za takie pieniądze fajna zabawka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

najsłabiej z tym liczniku wypada prędkość, jeśli ciągle sie zmienia a w mtb to te zmiany są gwałtowne to z racji odświeżania co 5 s licznik czesto pokazuje zaniżoną prędkość

Rozumiem zapis co 5s ale bieżące wskazania też tak rzadko się aktualizują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić tą Sigmę, ale jak przeczytałem o tym zapisie co 5s to się z niej wyleczyłam. Trafiłem okazyjnie Mio Cyclo 100 (taniej niż ta Sigma) i mam zapis co 1s. Na mapie dokładność bardzo fajna, bateria 15h da radę, a więcej nie trzeba, bo miejsce się kończy na zapis. Do tego edytowalne pola jak w Garminie.

Ktoś jeszcze tutaj mówił, że oprogramowanie Mio nie działa pod WIN10, co nie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z GPSami nie jest taka prosta, nie można powiedzieć, że zapis co 1 sekundę jest lepszy niż zapis co 5 sekund. Czasami GPSy zapisujące co sekundę bardziej zakłamują długość trasy, bo nie mają czasu na uśrednienie odczytów pozycji - co jest bardzo istotne przy mniejszej dokładności określania pozycji (powyżej 1 metra).

 

Optymalne są algorytmy mieszane, gdzie przy większych prędkościach odczyt jest częstszy, a przy zwalnianiu odczyt staje się rzadszy, ale uśredniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytania, czy gps robi pomiary z taktem zapisu danych, czy jednak częściej; czy trasa jest zapisywana na bieżąco, czy z opóźnieniem gdzie jest czas na wygładzenie. Myślę, że nikt tutaj nie zna algorytmów liczników.

Na końcu i tak jest jeszcze program odczytujący i interpretujący dane, który może brać bez zmian to co wypluł licznik albo samodzielnie przeliczyć i wygładzić dodatkowo trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czasem mam wrażenie, że w Rox 11.0 by się przydało aGPS, fixa co prawda łapie ale czasem trwa to pół minuty. Teraz już się nauczyłem włączać komputerek przy wychodzeniu z domu ale na początku nieco to irytowało. Odnoszę też wrażenie, że licznik tym dłużej szuka fixa im dłużej nie był używany. Jeden dzień przerwy - fix w kilka sekund. Dwa, trzy dni przerwy - fix < 1minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Ja niestety mam na razie elementarne problemy. Mimo tego, że nagrywam trasę (pojawia się ikona REC na wyświetlaczu), po podłączeniu licznika do Sigma Data Center... nie widzi żadnej aktywności. Podobnie w Sigma Link na smartfonie - choć tu dodatkowym wyzwaniem jest także samo połączenie NFC. Jak na razie - mało intuicyjne to wszystko i wkurzające. O dziwo za to dość szybko wyłapuje sygnał GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kilovat napisał:

Ja niestety mam na razie elementarne problemy. Mimo tego, że nagrywam trasę (pojawia się ikona REC na wyświetlaczu), po podłączeniu licznika do Sigma Data Center... nie widzi żadnej aktywności. Podobnie w Sigma Link na smartfonie - choć tu dodatkowym wyzwaniem jest także samo połączenie NFC. Jak na razie - mało intuicyjne to wszystko i wkurzające. O dziwo za to dość szybko wyłapuje sygnał GPS.

By zobaczyć aktywność w data center musisz zakończyć poprzednią, tzn. wyzerować tripa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...