Skocz do zawartości

[mavic] koła mavic crossone - opinia


Looser

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Piszę ten temat w ramach ostrzeżenia przed okazjonalną "lipnością" piasty tylnej zastosowanej przez firmę mavic w stosunkowo młodym modelu crossone, a nie udało mi się znaleźć wzmianki o tym na forum.

Od dłuższego czasu coś mi strzelało w rowerze i rozkminiałem o co kaman, a może to sztyca, może coś niedokręcone, a może suport czy szprychy luźne(2x na serwisie koła - panie tu nie ma co centrować czy dociągać, wszystko okay! 15 się należy od koła) i tak jakoś się to toczyły powolnym tempem przemyślenia na temat co do diaska się dzieje z tym rowerem, ale no dobra, nie wyczaruję, specem nie jestem, ale jeździć się da, poza odgłosami nic się nie dzieje...
Można by powiedzieć, że rozwiązanie przyszło samo, ponieważ pewnego nie-tak-pięknego popołudnia podczas przejażdżki, gdzieś tam z kimś tam, naszło mnie na poruszanie obręczą i to był strzał w 10... Korpus piasty porusza się delikatnie względem jednego z kołnierzy... Po szybkim dokształceniu okazało się, że nie jest to odosobniony przypadek i zdarza się w tych kołach, bo mavic wpadł na genialny pomysł sklejenia korpusu z kołnierzami, czego efektem są takie zonki... Jak bym coś pokręcił w nazewnictwie to krzyczcie

Kilka faktów na temat mojego użytkowania kół zanim mi się oberwie, że pewnie koła wykorzystywane do dh:
-waga użytkownika, 75kg
-waga roweru 11,5kg
-teren bardzo mieszany, od asfaltów/ścieżek rowerowych przy lokalnych jeziorach, przez drogi techniczne i ścieżki leśne po okazjonalne górskie wypady w Beskidy, nazwałbym to przeciętnym xc
-nie jeżdżę agresywnie, nie było żadnych wypadków z udziałem roweru
-cykl życia w kilometrach, około 6-7 tysięcy km, ale przyznam wprost nie wiem ile by przejeździły w obecnym stanie i jak mogłoby się skończyć dalsze użytkowanie, może mogłyby sobie cykać kolejne 5 tysięcy albo zrobić awarię i dziękuję, dodam tylko że na pod koniec ubiegłego sezonu tylko na ostrzejszych podjazdach czy silnym dokręceniu czasami dawały o sobie znać, teraz to już norma przy jeździe

Przy okazji chciałbym podziękować Dawidowi z daveo za dobranie i złożenie kół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Te koła to złom. Miałem to samo, złamała się piasta, rozdzieliła się na 2 części i koło cały czas trzeszczało przy przyspieszaniu i hamowaniu. Pisałem o tym na forum. https://www.forumrowerowe.org/topic/200018-piasta-tylna-czy-to-jest-awaria-piasty-tylnej/?do=findComment&comment=1822498

 

Dostałem na gwarancji nowe koło model crossride i teraz znowu to samo, zaczęło trzeszczeć, głównie przy hamowaniu. Nie jest to wina hamulca ani zacisku hamulcowego. Czy na to nowe koło przysługuje mi gwarancja od nowa?

 

Dokładnie tak samo u mnie teraz zaczęło trzeszczeć jak w tym temacie: https://www.forumrowerowe.org/topic/189883-kolo-mavic-crossride-29-tyl-problem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wygląda u mnie w kole tylnym Mavic Crossride FTS-X które ma rok i 5 miesięcy. Dostałem je w ramach gwarancji zamiast modelu Crossone w którym stało się to samo. Dodam że mało jeżdżone bo w tym sezonie 85% jazdy u mnie to była jazda na szosie. Nie polecam.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...