Skocz do zawartości

[korba] wymiana korby w rowerze marki Btwin


Ivanow007

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze chciałbym się przywitać na forum :)

 

ale do konkretów. 

 

Muszę wymieńić korbę + łancuch w rowerze z Decat model RockRider 340

 

Zestawienie

 

Przerzutka tył - Tourney

Przerzutka przód Tourney

Wolnobieg 7 rzędów Shimano MF-TZ21

Korba - 42/34/24 stalowo plastikowa 

Oś suportu 122,5

 

1. W korbie są już pourywane zęby, łańcuch niby nie przeskakuje ale jest wyciągniety (odległość pomiedzy 10 ogniwami to 128mm) 

 

Jezdżdzę w 80% po ścieżkach ale pozostałe 20% to ostre podjazdy i zjazdy w terenie (zasadniczo gdzie się da) ( robię około 1000  -1500 km rocznie)

 

Rozważam dwie korby jedna to Seria Tourney FC-M171 za 80zł a druga to Tourney FC-TY301 za 50zł, obie mają takie same przełożenia,  nie mam pojęcia czym się różnią poza ceną...

 

 

Czy ktoś może polecić którąś z tych korb czy może dołożyć i kupić coś leprzego, zintegrowana oś trochę za droga a suport nie ma luzów 

 

2. Łańcuch jest wyciągnięty a nie chce żeby zerwał mi sie w środku kampinosu

 

Z jednej strony słysze że do takiego napędu to kupić łąńcuch za 15 zł bo nie będzie różnicy, z drugiej jest to element którego chce być pewny na ostrym podjeździe (jeżdzę dośc mocno siłowo)

Podobno KMC X8 są dobre (nie ma dla mnie różnicy czy wydam na łańcuch 15 czy 60 zł)

 

Dzięki za pomoc i odpowiedź

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RR 340 to mega tani rower. Jego podespoły też są mega tanie. Fabrycznie jeśli chodzi o łańcuch będzie siedzieć tam coś podobnego jak: 

Łańcuch AC-601 6/7/8-rzędowy ACCENT

Taki łańcuch też bym kupił. Jeśli ta fabryka którą masz wytrzymała to ten accent też da radę.

 

Co do korby trudno znaleźć mi różnice...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz czyli 1200 km dla słabego łąńcucha to ok przebieg i nie muszę sie spinać

łańcuch który miłaem fabrycznie to KMC Z7

 

Jeszcze jedno pytanie:

 

Czy  jest sens kupowanie leprzej korby np z serii Tourney TX - czy będzie bardziej wytrzymała?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...