Skocz do zawartości

[Gripy] Coś lepszego od Extra Chunky


Marcin44

Rekomendowane odpowiedzi

Co możecie polecić za gripy lepsze od Extra Chunky ? Niby kupiłem najgrubszą wersję Extra Chunky ale są one strasznie twarde. Dałem prawie 100zł i jakoś nie zauważyłem różnicy w porównaniu do zwykłych piankowych za 20zł. Dłonie jak mnie bolały tak dalej bolą. Miał ktoś styczność z szerokimi gripami lub żelowymi jak to się w praktyce zachowuje ? Nie chciałbym kupić kolejnego bubla za 100zł który okaże się twardą gumą :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wyregulować pozycję kierownicy? Trochę łatwo zwalić winę na ogólnie chwalone chwyty i określać jako bubel, ale wydaje mi się, że problem może leżeć gdzie indziej.

A jak nie to możesz sobie zrobić chwyty z owijki - na forum spokojnie znajdziesz poradnik na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Jak wyżej - popracowałbym nad pozycją na rowerze.

W szale poszukiwania przekulałem kilka km na extrachunky i wydały mi się dla mnie właśnie nazbyt miękkie, i za grube do mojej dłoni. Miałem kupić zwykłe, ale cena mnie wstrzymała na chwilę. Ostatecznie kupiłem tanie jak barszcz piankowe ekfan'y z aliexpress i jest ciut twardziej, cieniej i dla mnie wygodniej.

Szerokie i miękkie gripy nie równają się wygodniej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ergony GP2 i polecam uchwyty w tym stylu. Takie coś zmniejsza uciśk na nadgarstek i jest po prostu wygodniejsze od zwykłych prostych uchwytów, jakie by nie były. Choć i tak zdarza się, że dłonie drętwieją co może być wynikiem ustawienia siodełka względem kierownicy. Oczywiście lepiej byłoby regulować wysokość samej kierowicy ale dla dzisiejszych rowerów to w większości technologia nie do ogarnięcia.

Do tego warto mieć rogi żeby zmienić uchwyt choć na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ergony GP2 i polecam uchwyty w tym stylu.

 

Właśnie zastanawiałem się nad tymi uchwytami szkoda tylko że trochę ważą bo około 250 gram. Ale jak działają to czemu nie. Chunky bym sprzedał to bym trochę odzyskał kasiorki. Tylko nie wiem jak długie rogi wziąć są jakieś Ergon gp2 i ergon gp3 :icon_cool:

 

A ta guma to jest twarda czy jakaś taka żelowata miękka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi to im większe tym lepsze. W GP2 są nieco przykrótkie i na dłuższą metę nie jest to najwygodniejsze. 

 

Jest to guma, a nie żel czy inna gąbka więc raczej twarde, ale nieco się ugina pod palcem. Jeżdżąc w rękawiczkach jest to takie w sam raz. Mniej więcej tak jakbyś miał oponę 2.25 nabitą gdzieś do 2.6 bara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergony są faktycznie dosyć ciężkie, ale GP1 , wersja z korka nawet spoko jest. 

Mnie też lubą cierpnąć dłonie, po przesiadce na Ergony faktycznie odczułem pewną ulgę. Nie jest tak, że nagle przestały mi ręce cierpnąć, ale jest lepiej.

Kupowałem na OLX, ktoś z Krakowa sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...